Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Колку не има што не заебала Јубе? Едно десетина? :tv:
Ако,не се жалам,нека продужат да ме заебуваат...
Супер играа. Ваква Болоња да не ја тепаш, треба посебен напор :pos:
10-ката на Феенорд и мене ме боли. Знам дека е ривалство, не знам како дозволиле таква брука. Јас би ги ставил на некој товарен брод во тоа пристаништето во Ротердам и би ги испратил на пат околу светот, белким ќе ги изеде некое племе некаде по пат. Страшна работа... Иначе и Афелај им дал еден или два...
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Inter: 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel 26 Chivu; 4 Zanetti, 19 Cambiasso; 88 Biabiany, 10 Sneijder, 29 Coutinho; 9 Eto'o.

Незнам колку е точна,според Inter.it е значи Пандев на клупа вечер али ајде да почекаме да видиме :toe:
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Епа добро ја гледаме значи истата со Тотенхем,и имам се некое пречуство дека Кутињо ке шибне голче вечер :icon_bigg
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Ова детево Курињо некако почнува да ме нервира со играва против Сампдорија.Ај да почекаме можеби ќе ме демантира.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Ова детево Курињо некако почнува да ме нервира со играва против Сампдорија.Ај да почекаме можеби ќе ме демантира.
Зошто Васко, што му фали?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.483
2 работи знаев дека ке се десат откако си отиде Мурињо, ова важеше за било кој мегов наследник, а тоа е дека кад-тад ке загубат дома, и дека ке имаат упола помалку среќа од онаа негована.
Денес се деси втората варијанта, у пакет со мечот против Болоња па и Јуве , се ис'срка 1 тон на нереализација плус тука е и Рома и нивниот гол у 90та, за играта немам никаква замерка, боља неможам да посакам и од тоа сум презадоволен, шанси има, посед такоџе, али да не звучам ко фан на Барса, резултатот увек ми е најрелевантен а истиот е тиња.
Позитивна ствар од денес беше Коутињо, еј, со 18 годинКи беше лидерот на екипава на терен, го замени Снајдер, ко Снајдер да беше Коутињо, а добие топка одма на малиот му ја дава, а обично така копиљов функционираше се до денес, браво за него, ништо чудно уште сезонава да лапне стандард место у прв тим ( нормално, ако го одржува ова ниво на игра ).
Негативна ствар, покрај лошата реализација, дезертерот Киву, епа маме му еам, и мене дури сеа ме убеди дека треба да се префрли на клупа, шо е многу-многу е, остајте требало фаул да има, истиот го немаше факат, а што мајка бараше таму да комплицира само он знае ...

Нејсе, имаме среќа што и конкуренцијава до сега не игра добро, во најлош случај Милан утре ке избега само 2 бода, што за скор на Интер 4-3-1 до сега и не е лошо. Лацио не верувам дека ке го издржат ова темпо, иако фудбал е и Се е можно, у секој случај имаат кадар за први 4 и пласман у ЛШ.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Се сложувам со постот на Syn, не можам многу да коментирам за натпреварот зашто го гледав само првиот дел и последните 15 минути од вториот дел.

Играта беше одлична, али со таква игра и без реализација знаев дека ќе примиме гол, едноставно кога не иде треба да се повлечеш и да чекаш на контри, можеби тоа требаше да го направи Рафа, али сега е лесно да се каже...

Иначе, кога е последниот пораз на Интер на домашен терен во Сериа А?
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Играта беше добра на речиси сите делови освен од левата бековска позиција ,Биабиани слабо денес и Резервите како Пандев и Оби. Но се надевам дека ке продолжиме понатаму со повеке срека. Курето денес кинеше, детето ке стане машина дококлу продолжи вака или пак некој играч не го повреди. Глава горе идеме даље.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Мислам дека немаше фаул а и да имаше нема врска, пак е крив. Шутни ја во аут бе што ја плеткаш!
Иначе се на се добар натпревар по тешки услови, имавме посед, контрола, шанси... Кутињо конечно покажа зошто викале дека има огромен потенцијал, малиот за 1-2 години ќе владее. Јас сум задоволен од се, освен што изгубив некој денар...
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Мислам дека немаше фаул а и да имаше нема врска, пак е крив. Шутни ја во аут бе што ја плеткаш!
Иначе се на се добар натпревар по тешки услови, имавме посед, контрола, шанси... Кутињо конечно покажа зошто викале дека има огромен потенцијал, малиот за 1-2 години ќе владее. Јас сум задоволен од се, освен што изгубив некој денар...
Исто. :)

И незнам шо му е на Снајди, слабо ептен последните натпревари...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom