Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.219
Ееее... кога ви викаше Кире за Афелај се заебававте :)
Кире ако може нешто во иднине постови да го спомнеш Меси као идно засилување... гледам дека за година дена ти се фаќа зборот :)
Еее коа ви викав ја,иам ја врски со Морати му кажувам кој да ги донесе:pos:!! Иначе за Меси и Кака ви кажувам да не се надевате,бидејки тоа се фудбалери од збор и знам дека нема шанси да дојдат,иначе незнам зш ама сакам да донесеме играч што игра во премир лига !
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Шала на страна , ако не се земат засилувања за Јануар можеме да останеме со нула титули и да бидеме на ремет ко што беа јубе и милан последниве 4-5 сезони. Имаме добро разработен тим но формата на играчите е горе\доле. Не мачат повреди а клупа немаме, затоа очано е потребна добра клупа, Биабиани и Кутињо се одлични талентирани играчи но не очекувам од нив ништо конкретно кога ке дојдат на ред сериозните утакмици. Се е во рацете на Морати и Бенитез за кој овој вториов немам ама абсолутно никаква доберба,тимот ни игра најизменично а викаме дека секоја утакмица сме се подобри и подобри ,, мало морген сме подобри.Ако бевме толку добри сега немаше да вадиме нерешено со ботови како рангот тимови кој лани завршија на 7и 12то место.Со други зборови според мене ако не се засилиме во Јануар може да го е*еме ежот сезонава.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
Знаете дека Таљавенто ни суди со Каљари? :)


 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.092
Aко се знае фактот дека играме во 12.30 ќе има смеење :)
..за првпат ќе играме толку рано, па се надевам на позитивен резултат.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.748
Поени од реакции
44.062
Aко се знае фактот дека играме во 12.30 ќе има смеење :)
..за првпат ќе играме толку рано, па се надевам на позитивен резултат.
Не е прв пат, лани Пандев кога дебитираше за Интер, со Киево, тој термин играа.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.092
Не е прв пат, лани Пандев кога дебитираше за Интер, со Киево, тој термин играа.
Па мислам дека овој термин е за првпат воведен во Италија, од оваа година, ама ете сум бил грешка...

..мислам дека тогаш имаше причина нешто за тоа што играа во 12.30, не ми текнува за што беше.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.748
Поени од реакции
44.062
Немаше некоја посебна причина, тоа беше прво коло по зимската пауза така да ... ваљда тестирале. :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Знаете дека Таљавенто ни суди со Каљари? :)


Мечот со Сампдорија :)

п.с. Кире, и јас би сакал да видам некој играч од Премиер, некој што ќе биде малку подобар од Мунтари.
 

foxy roxy

~!@#$%^&*()_+
Член од
22 јуни 2006
Мислења
471
Поени од реакции
7
Daj be da odime da go gledame inter nekogas vo milano, barem sega sto e lesno ni vizi ni nisto ???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom