Група А (Јужна Африка, Мексико, Уругвај, Франција)

Статус
Затворена за нови мислења.

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Поздрав до другарчињата и навивачите на Мексико !


п.с ве чекаме во 1/8 финале !viva Argentina!
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.769
Поени од реакции
9.889
ХАОС : фРАНЦУЗИТЕ ОДБИЛЕ ДА ТРЕНИРААТ

Ваквата состојба ја потврдил и директорот на репрезентацијата, Жан Луис Валентин, кој после се поднел оставка на должноста.
Анелка, во саботата беше протеран од екипата, откако медиумите открија како на полувремето на натпреварот против Мексико со погрдни зборови го навреди селекторот Доменек.

Денеска хаотичната состојба продолжила со кавгата меѓу кондициониот тренер Роберт Дуверн и капитенот Евре. Се обидел да ги раздвои Доменек, но среде караницата тренерот ја искинал акредитацијата, ја фрлил на тревата и го напуштил тренингот. По скандалот ниту играчите не сакале да тренираат, едноставно тргнале кон автобусот.

-Ова е скандал за Франција и за овие млади луѓе. Ова е скандал за Францускиот фудбалски сојуз и за репрезентацијата. Неприфатливо е играчите да не сакаат да тренираат. Што се однесува до мене, готово е, јас го напуштам Сојузот, ми се гади од сево ова – рекол Валентин.

Триколорите по две одиграни кола во Јужна Африка имаат освоено само еден бод против Уругвај. Мексико ги победи со 2:0 и ги остави со минимални шанси за пласман во осмина финалето.

:pred::pred::pred::pred::pred::pred::pred::pred::pred::pred::pred::pred::pred::pred:

--- надополнето ---

 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.769
Поени од реакции
9.889
Ај ај не се преправајте.. од шваби најмалце очекуваме да се сожалат :)
 
Н

'Никола'

Гостин
^ Добро. Јееее..:pos:
Не, сериозно, мора некој ремонт да се прави. Треба да се доведе некој авторитет што ќе воведе ред и дисциплина. Вака не смее да биде. Резил ситуација.
Само ако Рибери ни се врати сменет и со такво расположение, ќе видите убаво.:)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.769
Поени од реакции
9.889
А гајле ми е за Рибери како ќе ви игра :) Кога мене ми е битно ништо не покажа,а па на вас кога ќе ви е битно,ја ќе фаќам сеири :baeh:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Ај ај не се преправајте.. од шваби најмалце очекуваме да се сожалат :)
За Рибс ми е :smir: на светлата страна - барем порано ќе си дојде и ќе фати поголем дел од подготовките со вГаал... ќе го средиме се надевам зш во ваква форма каква што го гледав не го препознав човекот.
 
Член од
5 јуни 2010
Мислења
32
Поени од реакции
1
Абе рибери ќе си се врати во форма тоа е сигурно али французиве, хаха се обрукаа срамота еј, сеа со Јужна Африка губат деф. мотивирани се црномурестите момци за гол ако постигнат незнам таму колку точно пари ќе им бидат дадени а башка домаќини се и ќе имаат доста голема подршка од публиката која ќе ги понесе! И се прашувам дали ќе сакаат воопшто да искочат на терен петлињата после вакви нереди во селекцијата.. и ако веќе некој сака да заработи пари од спортска би го советувал да изигра на Ј. Африка нема да згреши! .. :)
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Мексико - Уругвај мора да го пренесуваат, иако очекувам да излезе без голови.
Франција е прашање дали и сеа ќе тепаат, бар да покажат желба за пласман понатака, иако им е крш атмосферата у екипа.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Мексико - Уругвај мора да го пренесуваат, иако очекувам да излезе без голови.
Франција е прашање дали и сеа ќе тепаат, бар да покажат желба за пласман понатака, иако им е крш атмосферата у екипа.
Друже те цитирав и во Б група хахаха не се секирај ќе ги даваат и двата натпревари иако почнуваат исто во 16:00 едната ќе оди на МТВ 1 а другата на собранискиот канал ... Така ќе бидат сите натпревари ...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Сега вака ако играат Мексико и Уругвај нерешено тоа значи дека Мексико ќе биде втор и дека ќе игра со Аргентина. Што значи на Уругвај не му одговара пораз.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Мислам дека Мексико-Уругвај ќе биде досадна утакмица....со нерешен резултат двете екипи ќе одат во 1/8.....
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Двете екипи ќе одат ама двете екипи не ја сакаат Аргентина за противник!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.770
Поени од реакции
71.746
Чекајте бе сите одма ги исптративте Мексико и Уругвај понатаму. Дури не биде се готово оставам доза на претпазливост, па после ќе го славам пласманот на мексико :)
Мексико ќе нападне уште од почеток. Хавиер Агире не е тренер кој се задоволува само со пласман понатаму и потпишување на самоубиство со дуел со Аргентина, кога може да го совлада Уругвај и понатму да се сретне со екипа од поаслаб ранг, што реално може да се помине. Но ако мексико стартува отворено тоа остава многу простор за Форлан. Еден гол е доволен за да се замрсат работите во групата. И сеуште не би ја отпишал Франција, Ако Мексико загуби со 1-0 Франција треба да тепа со 4-0 бидејќи ако победи со 3-0 би имале иста гол разлика со Мексико но послаб меѓусебен дуел. 4-0 е висока победа, но ако Мексико загуби со повисока разлика тогаш се е можно во групава. Мој најпосакѕван епилог е Мексико прв, а Франција втора, само ова повеќе ми се граничи со научна фантастика :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom