Светско првенство во фудбал, 2010 година, Јужна Африка

Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Дрва и камења. Со играта што ја прикажаа низ целото првенство, да не ти се верува дека овие репрезентации стигнале до финале, како што прикажаа и на вечерашниот натпревар. Всушност и целото првенство помина во тој дух, како многумина да заборавија дека фудбалот се игра за голови.

Прилично неатрактвно првенство со многу мал број на исклучоци. Многу од големите извикани фудбалски сили прикажаа ужасен, досаден фудбал, па така некои сосема заслужено не ја поминаа ни фазата во групи. Во крајните фази се очекуваше многу подобар фудбал, но продолжи истото темпо.
Според мене Германија најмногу се одвојува во тие исклучоци и го покажа најинтересниот фудбал на првенствово, иако и тие потфрлија со Србија и Шпанија.
 
P

PewDiePie

Гостин
Шпанија победи,Робен е најопцуен во цела држава,Снајдер не се виде.........заслжено си одат наградите кај Милер,Форлан и Касиљас.


Ај сеа сите дома по фан клубови :tv:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.312
Поени од реакции
15.546
Шпанија победи,Робен е најопцуен во цела држава,Снајдер не се виде.........заслжено си одат наградите кај Милер,Форлан и Касиљас.


Ај сеа сите дома по фан клубови :tv:
Да не беше Снајдер, Робен немаше да биде најмногу пцуен во неговата држава.
Самиот сфати зашто.
 
M

Mario Gómez

Гостин
И така, заврши првенството, сега се враќаме у нормала. :(

Сега чекаме Еуро 2012, за мене европските се поинтересни од светските првенства. :)
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
Боби[Мкд];3669058 напиша:
И така, заврши првенството, сега се враќаме у нормала. :(

Сега чекаме Еуро 2012, за мене европските се поинтересни од светските првенства.
:)
Апсолутно да!

Секоја чест на фифа што ги додели наградите на Диего Форлан и Милер! Повеќе од заслужено!
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
First qualifying round
29-30 June 2010
First qualifying round
6-7 July 2010
Second qualifying round
13-14 July 2010
Second qualifying round
20-21 July 2010
Third qualifying round
27-28 July 2010
Third qualifying round
3-4 August 2010

Заврши светсково,а фудбал можеме да продолжиме само со квалификации Лига на Шампиони,ги глеате погоре датумите,и предсезонските натпревари на повеќето големи европски клубови започнуваат сега во овој период...Тоа би било фудбал сеа за сега.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Прва работа не знам зошто излегувате со заклучоци дека СП беше неатрактивно. Тие што го зборат дека немало атрактивни натпревари се голема грешка. Се на се можеме да кажеме дека имаше квалитетни натпревари единствено недостатоци што ќе се памти може да биде судењето. И за тоа виновна ФИФА а не самите судии. Затоа ФИФА е свесна и во иднина мислам дека ќе направи промени посебно УЕФА би вовела уште по два линиски судии зад гол на ЕВРО 2012 и ФИФА СП 2014.
 

Генијалец

генијално
Член од
10 јули 2010
Мислења
58
Поени од реакции
4
spanija svecki sampion bravo za crvenata furia cestitam bas na ovoj natprevar bev za spancite zasto gi nejcam holanganite
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Шпанија победи,Робен е најопцуен во цела држава,Снајдер не се виде.........заслжено си одат наградите кај Милер,Форлан и Касиљас.


Ај сеа сите дома по фан клубови :tv:
Е сега кажа се! :bravo::kesa:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Скоро во 50% од сликите ја има тетката Лариса Рикелме...каква жена господе:drk:

--- надополнето ---

Инаку веќе кога помина првенството, да го доставам моето лично мислење за тим на ова СП во формација 4-1-3-2...т.е. со еден деструктивец....
----------------------------------------Касиљас--------------------------------------
----Лам----------------------Фридрих-------------Пујол------------------Џио Ван Бронхорст
--------------------------------------Швајнштајгер--------------------------------------
-----Милер-------------------------Снајдер------------------------Иниеста----------
----------------------Виља----------------------------Д.Форлан----------------------------
Тренер.Оскар Табарез.
Мислам дека овај е најреален тим според прикажаното на првенството....!
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Е сега кажа се! :bravo::kesa:
Па не се виде,не знам што сте толку субјективни.
Даде една топка до Робен и тоа беше се од него цел натпревар.
Дупка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom