Светско првенство во фудбал, 2010 година, Јужна Африка

Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Паул :pipi:

кој ќе игра место Милер ме интересира живо. Природно би било Троховски - јас би сака Кроос да го видам во прв состав...
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Боби[Мкд];3655943 напиша:
Баварец остај го, и за Баерн во натпреварот со Лион навиваше...:tv:

И видовме што им се задеси.

Октоподот е битен.
Има некој сајт за октоподот? Дали веќе прогнозираше за Германија - Шпанија?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
ова песна од чорба деновие се слушала во аргентина :pos2:


!
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
negde procitav deka oktopodot denes 5juli ke go pustele da pogoduva :)
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Дислајк.....
Јас ептен верував дека овој Мундијал е на Бразил,и затоа по поразот од Холандија по мојата голема самоувереност бев ептен разочарана.Не од тимот,него секогаш ќе го сакам.Не знам што се случи.Поразот многу ме болеше,и се уште не помина таа горчина кај мене..Не сакав Дунга да си оди но ете и тоа се случи.
Веќе не навивам за никој..Бразил ми е во срце,.Но сметам дека Германците треба фино-лепо да си земат титулата.Би ми било мило и за Шпанија,пред се ради Касиљас,Рамос,Алонсо и др.од Реал Мадрид,но поради фанови на Шпанија кои сметаат дека Шпанија е само Барселона-нека загубат од швабите и нека им дојде памет дека голем удел таму имаат и играчите на Реал Мадрид....:)
И,се надевам Клосе или некој друг од германската компанија ќе биде најдобар стрелец....
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Дунга добил клоца ама за Марадона друго се пишува. Браво за Аргентинците!

Марадона и играчите дочекани како богови


Љубовта на Аргентинците кон Диего Армандо Марадона дефинитивно нема граници.

По еден од најголемите порази во својата историја кога се во прашање Светските Првенства (Германија 4:0), наместо дрва и камења, репрезентативците на „гаучосите“ беа дочекани во Буенос Аирес како боговои.

Марадона и играчите ги дочекаа околу 20.000 навивачи кои ги поздравија со овации. Од Марадона бараа да остане на кормилото и земјата да ја одведе до шампион на Јужна Америка во 2011. година, каде оваа земја е домаќин на континенталното првенство.

Играчите и селекторот беа доста изненадени од дочекот, а Кун Агуеро на „Твитер“ напишa: „Ви благодарам и извинете.“

Габриел Хајнце побара од селекторот да остане на клупата.

„Постои нова шанса во 2014. година во Бразил. Ако некој е способен да ја одведе Аргентина до врвот, тогаш тоа е Марадона.“ - рече искусниот деанзивец.
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
А,што бидна со октоподот...Вистина е дека предвидел дека Шпанија ќе ја победи Германија??
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
^
Така пишува на интернет.....море опасен типсер е Паул.... :icon_lol:
 
M

mercenary

Гостин
Со кои играчи Бразил ќе ги тепа Португалците?

Moe мислење..(желба)

Португалија ќе го тепа Бразил.
Шпанија ќе го тепа Чиле.
Швајцарија(со нивниот никаков фудбал)нема да го тепа Хондурас.
Значи 1.Португалија 2.Бразил и 1.Шпанија 2.Чиле

Уругвај vs. Ј. Кореја ; САД vs. Гана -------------- Холандија vs. Словачка ; Португалија vs. Чиле
Аргентина vs. Мексико ; Германија vs. Англија ------------- Парагвај vs. Јапонија ; Шпанија vs. Бразил

Мерак ми е да играат Шпанија-Бразил...минатата година на Куп на Конфедерации за малце се спасија Бразил од дуел со Шпанија ама оваа година НЕМА ДА СЕ СПАСАТ!

После у 1/4 идат Уругвај vs. САД -------------- Холандија vs. Португалија
Аргентина vs. Англија ------------- Парагвај vs. Шпанија

Па Уругвај vs. Холандија и Аргентина vs Шпанија(epic duel)

Па Холандија - Шпанија...европско финале!

Дај боже вака да биде..:se_ molam:se_ molam:se_ molam
Напишано на 25.06.2010..
Со грешки во 1/8 и 1/4 финале ама да тепаше Аргентина со Германија,ќе бев боље од Пол,со погодени 2 полуфиналиња XD
Добро,3/4 полуфиналисти,не е лошо.Ама за утеха,ќе го погодам финалето,и после ќе му се смеам на Боби за коментаров... :pos:
Боби[Мкд];3639336 напиша:
Холандија-Шпанија у финале, брееј научна фантастика. Абе репрезентации како Шпанија и Холандија се само декор на првенствата.
 
В

Вори

Гостин
Да не ти се смее тој тебе,брате.

Заебите октоподот вие,и да оди кај Шпанија пак немците се финалисти..
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Многу јака е германската машинерија,не си играјте играчки и Шпанија ке го лапне како Енглезите и Аргентинците,повоиграна екипа од нив нема на светсково.Со која леснотија играат крвац им ебем,секоја чест.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
116
Поени од реакции
1
да не знае некој кај мозе да ја најдам оваа сликичка се работи за албум собиран на компијутер на страницата на фифа и не мозам никаде да ја најдам оваа сликичка
 

Kajgana Shop

На врв Bottom