Светско првенство во фудбал, 2010 година, Јужна Африка

Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Сака некој кладба дека Аргентина* ќе ги испаднит Германија во 1/4 финале, по живот т.е. бришење на профил? :)

*Ако оди понатаму.
Ај бе некој. Посебно сакам некој од навивачите на швабите да се нафатит. :zlo:
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
^^
Не бе, само накурчен сум шо неможам да се радувам на успеси на Италија и на неуспеси на Германија... :)
 
Н

'Никола'

Гостин
^^
Не бе, само накурчен сум шо неможам да се радувам на успеси на Италија и на неуспеси на Германија... :)
Епа тогаш барај си жртва, од мене не го добиваш тоа задоволство.:wink:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
^^
Не бе, само накурчен сум шо неможам да се радувам на успеси на Италија и на неуспеси на Германија... :)
Е тогаш стварно си заебан :pipi:

--- надополнето ---

Бај де веј - 2006та беа 4 европски селекции во 1/2 финалето.

До сега знаеме дека Уругвај и Аргентина се 1/4 финалисти. Ако се оди по план Парагвај и Бразил исто влегуваат во 1/4 финале. Јужноамериканско 1/2 финале? Останува на Германија, Холандија и Шпанија/Португалија да ја бранат честа на Европа. Се надевам и на Гана со Уругвај. Време е Европејци да освојат СП и надвор од Европа!
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ние ако не ја одбраниме, ич не чекај на другиве.:tv:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.770
Поени од реакции
71.746
Сепак немало гол кога шутнал Лампард :pos:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Што се видеава ако може да објасните пошто поминат ми е лимитот.Благодарам.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Во глобала европскиве екипи поминаа најлошо. Ќе останат само 3 селекции од вкупно 8. И во минатото надвор од Европа, европските селекции играле лошо и никогаш не успеале да стигнат до трофејот. Со оглед на тоа дека е возможно Аргентина, Бразил и Уругвај да влезат во најдобрите четири екипи, само за една репрезентација од Европа ќе има место.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom