Светско првенство во фудбал, 2010 година, Јужна Африка

Член од
13 април 2008
Мислења
7.590
Поени од реакции
6.952
За отварање - солидно. Мексиканциве беа подобри, тоа е неоспориво, али неискористената доминација (посебно во првиот дел) ги кошташе 2 бода, ааа лесно можеа и на колена да паднат ако шутот на Мфела завршеше во мрежа. Ептен ќееф ќе ми се направеше ако отвореа црниве со победа пред нивните 89 илјади, ама тоа е, и 1-1 не е лошо за нив.

ПС : ДА ВИ :sekss: ВУВУЗЕЛИТЕ !!!! - Мечот заврши пред саат време, мене уште ми зујат ушите ..
 
P

PewDiePie

Гостин
Просечен натпревар се надевам дека вечер ќе биде доста поинтересно.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Штета за Мексиканците,иначе одлична утакмица како за отварање.Сега барем на другава да ни одморат ушиве.:)
 
Н

'Никола'

Гостин
Кој им дал труби или како се викаат на оние недокваканине. Уште главата ме боли, а од кога е завршен натпреварот. Па толку осет да се немало, како не им се здосади. Се друго си беше супер, ама тоа од талт ме извади. Арно едно време рекоа ќе ги забранат.

--- надополнето ---

Штета за Мексиканците,иначе одлична утакмица како за отварање.Сега барем на другава да ни одморат ушиве.:)
Нема шанси, на цело првенство ќе бучат без разлика кој игра. Така беше и лани на тој купот.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Кој им дал труби или како се викаат на оние недокваканине. Уште главата ме боли, а од кога е завршен натпреварот. Па толку осет да се немало, како не им се здосади. Се друго си беше супер, ама тоа од талт ме извади. Арно едно време рекоа ќе ги забранат.

--- надополнето ---



Нема шанси, на цело првенство ќе бучат без разлика кој игра. Така беше и лани на тој купот.
Лани немаше толку навивачи сите беа Африканци.Сега кога ќе се нацртаат 60.000 Англичани на стадион да видиме дали ќе се слушаат трубите.
 
Н

'Никола'

Гостин
Лани немаше толку навивачи сите беа Африканци.Сега кога ќе се нацртаат 60.000 Англичани на стадион да видиме дали ќе се слушаат трубите.
Да се надеваме, оти ако продолжат вака, не знам дали ќе ги гледам сите натпревари.
А и МТВ па толку закочени, кај порано за ЛШ немаа време да течи, јас си реков сега за светсково ќе го поправат тој пропуст, тие ме демантираа и резултатот сеа не го прикажуваат.:)
Дај кажете меил од некој од одговорните да им пишеме, можеби не виделе дека не се прикажува тоа.:pos:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Јас сум презадоволен од резултатот на првиот меч , тоа остава шанса за Франција вечер да се ослободи од притисокот .. и секако што повеќе противнички ремија толку поголема шанса за пласман понатака!
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Добро е за отворање на СП, вечер не очекувам којзнае каков фудбал, можеби минимална победа на Уругвај, и стварно у пм да фатат со тоа трубите.:pos2:
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Добро е за отворање на СП, вечер не очекувам којзнае каков фудбал, можеби минимална победа на Уругвај, и стварно у пм да фатат со тоа трубите.:pos2:
Навикни се барем во првата фаза!
потоа како ќе испаѓаат африканските екипи, очекувам намалување на таа бучава но и тогаш не е сигирно, ќе се најде некој пак да бучи :)
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.752
Поени од реакции
2.420
Ќе видите коа ќе се стаат утре енглезите па ќе видиме дали ќе се слушаат трубите.:)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.702
Поени од реакции
6.231
Ќе видите коа ќе се стаат утре енглезите па ќе видиме дали ќе се слушаат трубите.:)
Прочитав дека најголема подршка ке имаат Португалците затоа што во Африка живеат мн со Портгалско државјанство и плус многу допатувале,исто и Холандија ке има доста голема подршка па после идат Англичаните,Германците,Бразилците,Аргентиците и.т.н
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Каков само одвратен звук вадат тие ебани труби, имав чуство како рој пчели да ми зујат у соба, нека се гонат у три лепе сите афрички селекциии....
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Мислам дека нерешен резултат беше реален,а ова трубите...немам зборови
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Како сте задоволни од квалитетот на сликата ?
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Гледам на кабелска, и не сум задоволен :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom