Светско првенство во фудбал, 2010 година, Јужна Африка

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Мексиканците беа многу оштетени, им поништија регуларен гол. Подобро играа и заслужија барем еден гол да постигнат. Иако ги фаворизирам Африканците на овој натпревар, јасно е дека Мексико се далеку подобри.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Боби[Мкд];3611864 напиша:
Овие трубиве, куропукачки се.:nesvest:
Арно уста не им отпадна.
Божем пчели летаат глава ми пукна :pos:
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Мексиканците беа многу оштетени, им поништија регуларен гол. Подобро играа и заслужија барем еден гол да постигнат. Иако ги фаворизирам Африканците на овој натпревар, јасно е дека Мексико се далеку подобри.

:nenene:

Браво за помошниот судија. Правилно досуди во ситуација која многу ретко сме ја сретнале.

Pravilo 11 OFSAJD

OFSAJD je položaj u kojem se nalazi igrač navalne ekipe na protivničkoj polovini terena kada je bliži protivničkoj poprečnoj liniji od predposljednjeg igrača odbrane i igrane lopte (u trenutku kada je njegov saigrač se oslobađao lopte) i ako utječe na igru ili protivničkog igrača, odnosno svojim položajem želi postići neku prednost.

Се извинувам што е на српски јазик. Во момнетов не можев да најдам на македонски.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
495
Поени од реакции
83
Мексиканците беа многу оштетени, им поништија регуларен гол. Подобро играа и заслужија барем еден гол да постигнат. Иако ги фаворизирам Африканците на овој натпревар, јасно е дека Мексико се далеку подобри.
Голот беше офсајд !
 

110%ЗеленоБел

Слобода за навивачите!
Член од
26 декември 2009
Мислења
638
Поени од реакции
33
Шо е муабетот со трубите? Оние будали се или како?
Па не можи чоек на рает фудбал да гледа, глата ми пукна !

Иначе подобра игра на Мексико, и очекувам да победат, а за голот чист офсајд си беше :) Тој шо прати фудбал знај :)
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Ретко кој го знае тоа правило, дури ни мексиканците не го знаеа... Како и да е, голот беше офсајд.
 
Член од
3 април 2010
Мислења
260
Поени од реакции
41
Леле овие МТВ врска немат, свирките на црнците ми пукнаа ушите а коментаторо никаде го нема нека си средат тоно...слика лоша, време нема гледај на саато...
А фудбало просечно полувреме...
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Ако има некој од МТВ што го чита форумов, нека ме контактира. Се пријавувам како ВОЛОНТЕР за да им помогнам да направат графика со време и резултат.
Знам дека ве изненади почетокот на првенството, вака ненајавено, ама барем за второто коло најдете начин да не удостоите со огромното hi tech задоволство наречено резултат и време.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Европа си е Европа.

Грешка е што светско првенство организираат коекакви заостанати цивилизации. За мене утакмица не е утакмица ако нема барем солидно навивање. Ова трубиве се чист дебилизам.

Само се надевам дека на другите натпревари нема да е слична “атмосферата“ инаку уживањето на навивачите ќе биде намалено во голема мерка.

Модис и Шабалала заслужуваат добри европски клубови, не е првпат да ме воодушеват.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.613
Поени од реакции
1.112
Прво, да им се изнаебам на МТВ во се живо и диво што им работи таму. Немаат време стаено, па мајката не живееме у 19 век. После да им се изнаебам на Кабел Тел што ми ја скинаа ХРТ 2 па нема кај да глеам асален пренос на СП.

Ај сеа за играта. Мексико подобар во поголемиот дел од првото полувреме, а голот беше чист офсајд. Ј.Африка се стегна при крај но за жал не постигнаа гол. Ајде у второ и двете екипи да запната повеќе и да гледаме голови, она што му треба на натпреваров.

П.С Ова трубиве, ѓоа пчели се у п.м, ми го дупнаа мозоков.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Да се живи на мах ТV што пуштија HD канал, мераци
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.613
Поени од реакции
1.112
Еве гоооооо, првиот гол на Мундијалот, тоа се барашее.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom