Светско првенство во фудбал, 2010 година, Јужна Африка

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Кристијано Роналдо колку само такви голови од пенал имаше дадено во Манчестер,ретко кој го тераше да изведува од 2ра :toe:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ајт, толку од клубските натпреварувања, време е за СП ! :vozbud:

ќе ми биде мерак Швабите да ги плеснеме поново, 1/2 или уште померачки у финалето :smir:


ПоПоПо По По По По! ! :aplauz:

--- надополнето ---


у стил на Монти Пајтоновци, нешнл вајд реклама со Англиската репрезентација :)
имаат смисла за хумор островјани, иако немаат смисла у фудбал како и останатите :pos2:
 
В

Вори

Гостин
Ти очекуваш Италија да игра финале?Не ме смеј бе.Со Кандрева и со Ди Натале?Или Канаваро и Кваљарела?

Англија за Италија е измислена и ќе се докаже тоа на светсково.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Izabran slogan Srbije za Mundijal

''Igramo srcem, vodimo osmehom'' biće slogan koji će pratiti reprezentaciju Srbije na Mundijalu u Južnoj Africi.

Slogan je izabran u anketi koju je FIFA po drugi put organizovala i u kojoj su navijači mogli najpre da predlažu, a zatim i da odbarenu jedan od dva predloga koja su se našla u najužem izboru.

Najviše glasova dobio je slogan ''Igrajmo srcem, vodimo osmehom'' i on će se naći na autobusu koji će tokom Mundijala prevoziti reprezentativce Srbije. Pored pobedničkog, u konkurenciji je bio i slogan ''Suviše vreli za protivnike - srpski orlovi''.

Pre četiri godine, na Mundijalu u Nemačkoj, tadašnja selekcija Srbije i Crne Gore nastupila je pod sloganom ''Za ljubav igre''.

Na isti način odabrani su slogani i ostalih reprezentacija, a jedino Južna Koreja nije prihvatila učešće u ovoj anketi, odlučivši da njihov slogan bude "Pokliči crvenih, Ujedinjena Republika Koreja".

Pobednički slogani za autobuse reprezentacija na SP 2010:

Alžir: "Zvezda i polumesec sa jednim ciljem: pobeda!"
Argentina: „Poslednja stanica: slava“
Australija: „Usudi se da sanjaš, napred Australija“
Brazil: „Ceo Brazil je unutra!“
Kamerun: „Nesavladivi lavovi su se vratili“
Čile: „Dok mi je u srcu crvena boja, Čile može da bude šampion"
Obala Slonovače: „Slonovi, borimo se do pobede!“
Danska: „Sve što vam treba je danski tim i san“
Engleska: „Igramo sa čašću i slavom“
Francuska: „Svi zajedno za novi san u plavom“
Nemačka: „Na putu da uzmemo trofej!“
Gana: „Afrička nada“
Grčka: „Grčka je svuda!“
Honduras: „Jedna država, jedna strast, pet zvezda u srcu“
Italija: „Italijansko azurno na afričkom nebu"
Japan: „Duh samuraja nikada ne umire! Pobeda za Japan!“
Severna Koreja: „1966. ponovo! Pobeda za Narodnu republiku Koreju!“
Južna Koreja: "Pokliči crvenih, Ujedinjena Republika Koreja"
Meksiko: „Vreme je za novog šampiona!“
Holandija: „Ne bojte se velikih pet, plašite se 11 narandžastih“
Novi Zeland: „Šutirajući u Kivi stilu“
Nigerija: „Super orlovi, super navijač, mi smo zajedno“
Paragvaj: „Guarani lav urliče u Južnoj Africi!“
Portugalija: „Jedan san, jedna svrha... Portugal koji pobeđuje!“
Srbija: „Igramo srcem, vodimo osmehom“ („Play with the heart, lead with a smile“)
Slovačka: „Protresite zeleni teren: napred Slovačka!“
Slovenija: „Uz 11 hrabrih srca sve do kraja“
Južna Afrika: „Jedna nacija, ponosno ujedinjena pod jednom dugom
Španija: „Nada je moj put, pobeda je moja sudbina“
Švajcarska: „Hopp Schwiiz! - Hop Suisse! - Forza Svizzera! - C'mon Switzerland!“
Urugvaj: „Sunce sija nad nama. Napred Urugvaj!“
SAD: „Život, sloboda i težnja ka pobedi!“


| 19/05/2010 | Izvor : FIFA
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.260
Поени од реакции
8.371
Дали му се наоѓа на некој линк со листа за тоа кои канали ќе пренесуваат светско?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.369
Поени од реакции
7.831
Дали му се наоѓа на некој линк со листа за тоа кои канали ќе пренесуваат светско?
МТВ ќе пренесува ,еуроспорт ќе даваат (незнам дали во живо)

Макс тв во HD ќе го пренесува фодбалот ама уште не се знае од кој програм ќе го вади сигналот во HD
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.881
Поени од реакции
16.103
МТВ ќе пренесува ,еуроспорт ќе даваат (незнам дали во живо)

Макс тв во HD ќе го пренесува фодбалот ама уште не се знае од кој програм ќе го вади сигналот во HD
Eurosport нема да пренесува во живо, само ќе прај интервју од тренинг камповите, а може и некогаш да има некој хајлајтс.
А HD сигналот ќе го вади од МТВ, само таа телевизија ќе пренесува СП, други странски телевизии немаат право да се реемитуваат.

п.с вечер во 20:30часот директен пренос од пријателскиот меч Ј.Африка-Бугарија на Алфа
 
В

Вори

Гостин
Гледав вчера ЈАР-Бугарија и ме интересира,дали овие јужноафриканциве ќе отекуваат пак со трубите на светсково или истите се забранија?
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ах многу јако со трубите...жими таквово :) Зуи цело време, глава да ти пукне. Да ти ебем нигерите, треба да не ги пуштаат со тие на стадион :)

И ајде више нека дојде 11 Јуни неможем да дочекам!!
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ако постои било каква фудбалски натпревар во светот да се прикажува на сателитски ќе каже, па овде.

Можете да ја видите правите кога да се прикажува од страна на лигата, турнир или по дата.

, Исто така, онаму каде што ви кажува кои канал нејзиниот он ако ти лебдиш покажувачот над неа, таа ќе ви каже кој сателитски ви е потребна, она што енкрипција, фреквенција, позиција и др ..


http://www.livesportsat.com
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Трубите не ги забраниле, ќе го јадеме. :)
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
мене ми се обраќаш Даворе??
ако ова тие е прва посета на подфорумов не те обвинувам, ниту еднаш немам спомнато,ниту иам очекувања за Италија, тимот е во транзиција, све ќе биде успех сем елиминација по групи.

Англија заедно со Шпанија и Бразил се фаворитите за освојување на ова СП, некој ради перфектно инкомпонираниот состав(Шпанија), некој ради тренерот(Енглезите) некој ради што фудбалот им е просто у гените.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom