Call of Duty: Black Ops

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
броејќи од денес дека е понеделник..играва искача утре...дај нека поминат тие е*ани 24 часа :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.558
Поени од реакции
52.350
После неколку изиграни мисии, можам да кажам дека е најдобрата CoD што сум ја играл. Одлижно започнува кампањата, и засега нема ништо негативно.
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
После неколку изиграни мисии, можам да кажам дека е најдобрата CoD што сум ја играл. Одлижно започнува кампањата, и засега нема ништо негативно.
на икс бокс ја играш?за тоа прашав и ми рекоа ја има излезено, ама за икс бокс само...
а за компјутер утре ќе ја има во југотон оргиналка!
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
После неколку изиграни мисии, можам да кажам дека е најдобрата CoD што сум ја играл. Одлижно започнува кампањата, и засега нема ништо негативно.
Мене на почетокот пак ич не ми се свиѓаше ама како што одев понака се подобро и подобро..... Одлична е баш ми се свиѓа има убави мисии натака.
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
http://callofduty.wikia.com/wiki/Reznov Опа, ќе го има Резнов и во Black Ops. Опасен лик беше во WaW.

Иначе и оваа игра е Steam ексклузива (и ДВД верзијата се инсталира во Steam), еве линк http://store.steampowered.com/app/42700/ . Вели уште 18 саати.
Епа ќе го има резнов и со него најубавите мисии ќе паднат, исто како и со Вудс.Понатака да не разоткривам,да не скршам некој филм на некој кајганџија :) И плус колку да потсетам 9 ноември е :D
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Последна информација за ноќва. Играва станува достапна на 9ти во 7 часот по америчко пацифичко време (UTC -8). Тоа значи дека кај нас ќе биди достапна во 7+9=16 часот (ние сме UTC +1). Многу брзо ќе се појават и торенти со декриптираната содржина, а тие што ја симнале криптирана (ДВД верзијата) со одредени алатки ќе можат да ја извадат од sim/sid архивите. И тоа.

ЕДИТ. Клучовите за декрипција се веќе достапни и можи да се извади играта од гореспоменатите архиви но фали .exe датотеката, таа Steam ќе ја досимни посебно кога ќе дојди времето.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.558
Поени од реакции
52.350
Епа ќе го има резнов и со него најубавите мисии ќе паднат, исто како и со Вудс.Понатака да не разоткривам,да не скршам некој филм на некој кајганџија :) И плус колку да потсетам 9 ноември е :D
Втората мисија, прв пат кај што се појавува Резнов ми е нај интересна досега.
 

samunoske

unidentified specie
Член од
21 април 2007
Мислења
242
Поени од реакции
18
Само што ја свртев и можам слободно да кажам дека ова е најдоброто нешто од Call of Duty
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.010
Поени од реакции
6.040
Ние, такозвани ПиСи гејмери, уште колку ќе ја чекаме?
Уште никој паметен не ја акнал на нет?

Обично игриве излагаат ден пред официјалното излегување. Јес да се дешава да ги стаат истиот ден или 1-2 дена покасно, но ретки се тие случаи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom