Благодарност до Канал 5, Телма и вистинските спортски работници!

Дали ги подржувате Канал 5 и Телма заедно со вистинските спортски работници?


  • Вкупно гласачи
    150
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Абе стварно не знам што не ви чини сеа.Ако ви се гледа Арсенал - Барса слободно појдете си во кладилница, кафич, купете си сателитска, дримбокс, купете си го Арсенал или Барса канал и такви ствари и не туку плукајте по Канал 5.На кој не му чини слободно нека си смени програма и нека си гледа шехерзад и такви ствари.Како некој да ве тера со сила да ја гледате Интер - ЦСКА.МТВ не ви чинеше снимки давала,не го кажувала резултатот, ваму не ви чинел коментаторот, изборот на натпревари, хртватска имала подобри коментатори итн.Епа имате МУТЕ и не мора да го слушате, или ако ви е поинтересно слушајте некој арап да ви коментира.За ваква држава само Енвер Оџа како што правел.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.511
Поени од реакции
2.647
Абе стварно не знам што не ви чини сеа.Ако ви се гледа Арсенал - Барса слободно појдете си во кладилница, кафич, купете си сателитска, дримбокс, купете си го Арсенал или Барса канал и такви ствари и не туку плукајте по Канал 5.На кој не му чини слободно нека си смени програма и нека си гледа шехерзад и такви ствари.Како некој да ве тера со сила да ја гледате Интер - ЦСКА.МТВ не ви чинеше снимки давала,не го кажувала резултатот, ваму не ви чинел коментаторот, изборот на натпревари, хртватска имала подобри коментатори итн.Епа имате МУТЕ и не мора да го слушате, или ако ви е поинтересно слушајте некој арап да ви коментира.За ваква држава само Енвер Оџа како што правел.

Добро освен што сакаше да докажеш дека си болен фан на Интер ништо друго не кажа со постот :tapp::tapp:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
А приметуваш дека само Интер фанови гласаат за да? :pos2:
Интер го глеам само и САМО поради Пандев, исто како шо го гледав порано Лацио.

ПС. Погледни ми го уште еднаш аватарот!:smir:
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Глупо посавена анкета. Не ме интересира мене Македонија?? Со тоа ли ќе ме превратиш да гласам за ДА?? Не бе дете.

И исто глупо Не сакам Пандев да го гледам туку Меси? лол Не го гледам Меси туку квалитетот на фудбал меѓу Арсенал и Барса.

И не го поистоветувај Падев со македонска репрезентација.

Навивач на Реал. Да не речете само барсашите и ганерите се за идејава, + некој миланист за инат
Кој квалитет бе дете? Или си слушнал некаде Арсенал и Барса играле квалитетен фудбал? Играат па што.. Играат и Лион и Бордо, игра и Рома, игра и Валенсија.. Не е битно кој е игра, а кој не.. Друга е поентата на Канал 5..

Анкетата ја променив, чисто за да не е двосмислена. Повелете на гласање.
Анкетата сега е едносмислена.. Не дека првата беше којзнае што.. Онака набрзина ми текна.. Браво за тебе!

Ibrakadabra, aко синоќа не ги гледаше „Фросина“, „Мирно лето“, „Пред дождот“, „прашина“, „Балканкан“ наместо некој друг странски филм, тогаш очекувам ако имаш грам совест и свест да си го избришеш постот. За доброто на македонската кинематографија и за промена на свеста на нам глупавите гревови.

Иако искрено не се надевам премногу на тоа.

Нема што да се прави муабет на вака тенденциозно поставена тема, и дебилна анкета која ајде, ете, сега изгледа покоректно.

Поздрав џаци.
Не дека навиваш за Барселона и обожаваш да ја гледаш и да коментираш во студио кај Филе.. Али нареден пат коа ќе појдиш таму.. Прашај го дали се согласува тој со тоа.. Прашај го што мисли.. И двајцата сте за Барса.. Али со спротивни мислења.. Потоа трк до неговиот блог и прочитај го неговото мислење при потписот на Пандев.. Па да направиш разлика од Шинтер, Билан, Фарса, Задрид и она што Пандев и го носи на Македонија како едиснствен претставник на тоа ниво покрај Србија и Хрватска кои прочитав имале по некои 4-5..

Не дека сум фан на Интер.. Напишав во постот.. И јас ќе ја гледав Барса.. И немаше да го барам Интер по тв.. Али што да правиш.. Некој сеуште мисли со своја глава во оваа држава..
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Добро освен што сакаше да докажеш дека си болен фан на Интер ништо друго не кажа со постот :tapp::tapp:
Не е битно за кого сум јас.И Арсенал -Барса да ја даваја јас во никој случај немаше да се бунам и да пцујам зошто не го давале овај или онај, вака било така било.Фала богу 21 век сме и кај мене на кабловска 2та натревари барем на по 3-4 телевизии ќе ги има, или ќе гледам на интернет, кладилница, кафич, другар итн.АМа сигурно нема да се исфустрирам и да пцујам све живо и диво само затоа што сметам дека погрешиле со изборот
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.887
Поени од реакции
16.127
Kолку навивачки се гледа на работите, а и по овие форумите колку "патриоти" има, па тоа е чудо невидено...200теми отворивте за еден натпревар, и не гледам дека нешто сменивте, туку повеќе се испокаравте, не гледам дека канал5 ја смениле одлуката...:toe:

...а со овие коментари од типот гледајте си на ртс1 или гледајте си на хрт2 или најдете некој стрим или кладилница ми го отековте, Канал5 е телевизијата која ги пренесува натпреварите од ЛШ за во Македонија и не смеј ни една друга тв т.е странска тв да биди реемитувана на кабловските, така да џабе мрчење ви е, ќе си се помириме со фактот дека ќе нема да ја гледаме првата утакмица од Арсенал-Барса и то е то:toe:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.887
Поени од реакции
16.127
И вечер ќе заврши на пример Арсенал-Барса 0-0 и ќе се појави координатор и ќе речи еее видовте добар избор напраивме:pos2: што ја пренесувавме Интер-Цск
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Кока Кола(САД) или Македонска Кола(Хедис на Велија) :toe:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Анкетата сега е едносмислена.. Не дека првата беше којзнае што.. Онака набрзина ми текна.. Браво за тебе!
Значи првата анкета ти беше во стилот:

Дали си педер?
1. Да, педер сум.
2. Јас не, ама дечко ми е.

Па ела гласај, м?

Смисли подобра анкета од оваа, веднаш ќе го променам прашањето и опциите.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Kолку навивачки се гледа на работите, а и по овие форумите колку "патриоти" има, па тоа е чудо невидено...200теми отворивте за еден натпревар, и не гледам дека нешто сменивте, туку повеќе се испокаравте, не гледам дека канал5 ја смениле одлуката...:toe:

...а со овие коментари од типот гледајте си на ртс1 или гледајте си на хрт2 или најдете некој стрим или кладилница ми го отековте, Канал5 е телевизијата која ги пренесува натпреварите од ЛШ за во Македонија и не смеј ни една друга тв т.е странска тв да биди реемитувана на кабловските, така да џабе мрчење ви е, ќе си се помириме со фактот дека ќе нема да ја гледаме првата утакмица од Арсенал-Барса и то е то:toe:
Зошто да не ја гледаме ?
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.318
Поени од реакции
2.846
ХАХАХАХАХАХАХА поглупа тема и анкета немам видено.

Како прво ова е ЛИГА НА ШАМПИОНИ и очекувам да гледам дерби натпревари од лига на шампиони, а не македонски интернационалци. Ако е за тоа нека даваат и други утакмици од наши фудбалери кој играат во странски клубови. Можеби така повеќе ќе успеат доколку ги гледаме нив. Само незнам каков напредок ќе има Пандев со тоа што ќе го гледаме него а не ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Како второ секоја чест за Пандев но тука он игра за ИНТЕР која е ИТАЛИЈАНСКА екипа, а не македонска екипа. Каде тука има поврзаност со патриотизам. Да играше Вардар, Тетекс, Работнички итн, би било друга приказна. Интер е тим од 11 играчи кој еден е македонец а не е Македонска екипа.


И како трето ибракадабра дедо ти гледал точно, но дали ти гледаш Македонско првенство? Зошто не се буниш за тоа што моментално не се пренесува Македонско првенство? Дали уствари знаеме некој други македонци каде и граме и какви успеси редат. Зошто не бараме поддршка за тие. Пандев успеа и ја има поддршката но каде се другите? Зошто нема поддршка за другите?

И за крај негласам на анкедата затоа што подебилна неможе да биде
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Па немаме сите дрим бокс и неограничен интернет па да гледаме :helou:
А канал 5 не ја пренесуваат
Нешто не јасно е ?
Хахаха ако чекаме од канал 5 квалитетна утакмица тешко нас има уште 1001 канал кај што ќе биде пренесувана Арсенал-Барселона
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom