Каков е интернетот на Телекабел, Теленет...

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.606
Поени од реакции
7.412
Neznam zaso ali kaj mene brzinata e 6Mbita/512 a treba da e 4Mbita spored novive paketi.Sea bas go restartirav modemot i pak e 6 a verovatno i kaj drugi imaat zaboraeno da namalat na 4.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Телекабел имаат најнестабилен интернет во државава! Само наутро го бидува, потоа жими 6те мегабита. Не можам на јутуб да отворам.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Телекабел имаат најнестабилен интернет во државава! Само наутро го бидува, потоа жими 6те мегабита. Не можам на јутуб да отворам.
кај мене е се ок веќе 2 и пол години-за мене е па најстабилен во државава.
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
И кај мене е ОК, презадоволен сум, само што овој месец забушаваат малце..мн споро
 
D

drle

Гостин
Од кога излезе новата понуда и зголемија на 15ГБ, сите удрија на спуштање и се е.а брзината:baeh:.
Озбилно, ова со брзината веќе станува неподносливо. Пред Нова Година пичев на zulu.mk без никаков проблем дури не го потрошев лимитот, сега не можам да вчитам а камоли да глеам на зулуто.
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
Од кога излезе новата понуда и зголемија на 15ГБ, сите удрија на спуштање и се е.а брзината:baeh:.
Озбилно, ова со брзината веќе станува неподносливо. Пред Нова Година пичев на zulu.mk без никаков проблем дури не го потрошев лимитот, сега не можам да вчитам а камоли да глеам на зулуто.
да да така е , ова ми се дешава и мене од овој месец...предтоа и zulu и youtube и торент и нешто ситно од rapidshare симињаш, нема гајле а сеа чекаш тоа од youtube да се напуни па на раат да глеаш/слушаш.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.606
Поени од реакции
7.412
Нема да намалат, викаат 4Mb но пуштаат 6Mb (понекогаш и повеќе).
Druze ne e logicno TK da se reklamiraat so 4Mbit brzina a da pustaat 6Mbit ili vise a toa da go znaat samo tie sto vekje imaat TK internet, reklamite se pred se za novi korisnici.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Druze ne e logicno TK da se reklamiraat so 4Mbit brzina a da pustaat 6Mbit ili vise a toa da go znaat samo tie sto vekje imaat TK internet, reklamite se pred se za novi korisnici.
Можеби си ја тестираат мрежата за во иднина, па нејќат да трчаат ко прле пред магаре.

Се согласувам, но јас веќе 1 година имам 6Mbit:toe:
Не знам за тебе, ама брзината ја покачија на 6 Mb/s во јуни 2008.

И што туку се жалите, да не нејќете 6 мегабита? :)
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
45
Поени од реакции
2
Вчера ставив кабелски на телекабел, пакетот 500ден, 4Мбпс ама брзината не е ни приближно 4М, сурфам со 512кбпс и помалку

ај ве молам за мислење :toe: ??
имаат проблеми деновиве или ??
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Вчера ставив кабелски на телекабел, пакетот 500ден, 4Мбпс ама брзината не е ни приближно 4М, сурфам со 512кбпс и помалку

ај ве молам за мислење :toe: ??
имаат проблеми деновиве или ??
Прво земи јави се во ТК прашај таму да не имаат проблем ,не се срами :)

и второ како пресмета дека ти е 512 кбп/с брзината?
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
45
Поени од реакции
2
Прво земи јави се во ТК прашај таму да не имаат проблем ,не се срами :)

и второ како пресмета дека ти е 512 кбп/с брзината?
го мерам на speedtest.net i speedtest.on.net.mk и еве моментално додека пишам на форум измерив 228кбпс/308кбпс

вчера симнував Авг 1 саат со 18кбпс

јутуб го чекам 100саати да наполне :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom