David Guetta @ Метрополис Арена - 9.5.2010

Статус
Затворена за нови мислења.

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.417
Поени од реакции
7.765
13 мислења избришани, со дилема дал да продужам.

За електронски правци отворете си тема во Музика, мада мислам дека веќе има таква, и таму продолжете да хејтате, или у ова за најдобар ди-џеј... хух, не сум бил на форумов со векови, заборавив кои беа темите :pos:

Како и да е, љубете го ближниот свој, бидете културни на културни места како подиуми и слично и не пишувајте офтопик на форум :smir:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Трака шо ја поштовам најмногу од Guetta

 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Мене оваа ми е омилена.

 

alien_fog

Pocket Rockets
Член од
23 ноември 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
MuzikaDavid Guetta


  • 08.05.2010.

Nakon godinu dana ponovo će biti među nama i to 8. maja u Beogradskoj Areni sa sobom donoseći najnovije svetske hitove sa albuma "One Love" i još mnogo toga što do sada nismo čuli.
Uz impresivnu produkcijsku postavku i goste koji će naknadno biti najavljeni biće to veče za pamćenje koje se ne propušta. Jer kao sto smo već rekli, David Guetta je jedan i jedini koji je uspeo da na takav način poremeti vladavinu britasko-američke imperije na DJ sceni; jedini koji je oko sebe uspeo da okupi krem R&B izvođača i kaže im `sada pevate house` - Kelly Rowland, Akon, Will I Am, Kid Cudi....; jedini koji je uspeo da spoji pop i dance, glamur i underground, clubbing i rock`n`roll u tako jednostavno savršenu celinu.
Ulaznice se mogu nabaviti na sledećim prodajnim mestima: biletarnica Beogradske arene, Bilet servis, Eventim, kao i putem sajtova www.arenabeograd.com i www.tickets.rs, po jedinstvenoj ceni od 1900 dinara.


Daj boze kaj nas da bide pod 1000 ce pa da se odi.......
 
П

Паган-др

Гостин
Луѓе, оладете со цените. Не организираат Авалон, relax. :)
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
274
Поени од реакции
5
Вака сеа.. ти излглеа не си запознаен со нашава еба*а држава.. Си искочил некад у град? Dirty Vegas, Michael De Hay се предобри и прериспектед некаде у светов али у колосеум беше двајца без тројца, за разлика у петок кога некој си панчо македонец ми пушта музика нема еб*н простор за саат на рака да носиш. Па сеа ти види дали ти држи логикава..
Комплетно се согласувам!! На Dirty Vegas 500 луѓе немаше...
Еб.. публиката што ја имаме, само некои шеми бркање..
Инаку оваа журка нема да биде нешто посебно, претпоставувам.
Нашминкани фуфици дојдени за сликање- колку сакаш...:uvo:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Некои муабети низ градов деноиве кружат дека Дејвид Гета ги откажал настапите во Белград и Скопје, така се шушка.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Некои муабети низ градов деноиве кружат дека Дејвид Гета ги откажал настапите во Белград и Скопје, така се шушка.
лелеле не кажувај што се шушка , пошто тоа шушкање ке прерасне у 10 страни шпекулации и карање :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.687
Поени од реакции
11.079
Сакате помош?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
заеби што се шушка , ке гуглаш малце , барем негде ке имаше барем 1 шпекулација :) ама слаба работа
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
Октопуси лани го донесоа Тиесто во Албанија па картата не беше ни 50, а камо ли 100 евра, а не па сеа кај нас Гета да биде толку пари. Не тропајте глупости. :helou:
A just for the record, шо пари беше лани на Тиесто?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.417
Поени од реакции
7.765
11 априлилили мислења избришани. Продолжете со муабетот... со усул!!!
 
Член од
15 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
2
Еве ви малку од атмосферата лани во Белградска Арена (шо никогаш нема да ја има во нашата (Метрополис) Арена), посебно тачлив е моментот од 2:12 минута па наредните неколку секунди кога арената е пред уривање...

Кој сака добар помин ке му требаат 1000-1500денари плус и нека се упати накај Белград слободно.

 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Еве ви малку од атмосферата лани во Белградска Арена (шо никогаш нема да ја има во нашата (Метрополис) Арена), посебно тачлив е моментот од 2:12 минута па наредните неколку секунди кога арената е пред уривање...

Кој сака добар помин ке му требаат 1000-1500денари плус и нека се упати накај Белград слободно.

епа ај и ја ќе снимам така сеа на саем,па ќе мислиш дека атмосферата дека арената е пред уривање:pos2:

инаку многу светски познати dj-ски имиња кажале дека најдобрата публика на балканот е во Скопје.Ти слободно иди за Белград.:salut:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom