David Guetta @ Метрополис Арена - 9.5.2010

Статус
Затворена за нови мислења.

МадерФакер

Титл по моја желба
Член од
25 ноември 2009
Мислења
678
Поени од реакции
44
Не ми се верува и нема шанси
:pov: 50 пати беше кажано дека е потврдена и сигурна информација и плус пишува на клаберсгајд и сеуште имам мудри фаци кои се избацуваат со вакви дебилни мислења. :pov:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
Aко не е sky-high цената, би.
Поново, ми се допаѓа Acapella и Меmories.
Ако збориме за хаус, ѕвер е човекот, ако збориме за рап или секаков вид на метал, ок, геј е. Фатете му се. :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Ок, комерцијала сум дека ќе идам на еден од најголемите имиња во хаус музиката.
Само затоа што е најпопуларно и најискомерцијализирано име во хаус музиката не значи дека е и најголемо име.
Не може ни вода да им носи на Marshall Jefferson, 808 State, Frankie Knuckles. :smir:
Сепак ќе одам бидејќи Bob Sinclaire ми докажа дека и комерцијалците можат добра журка да направат а и плус друштвото ми го отупе да идеме заедно.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Што сакате зборете комерцијали глупости ау факт е дека човеков е број 1 моментално и музиката му е топ....претесно ќе биде во Метрополис сигурно.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Што сакате зборете комерцијали глупости ау факт е дека човеков е број 1 моментално и музиката му е топ....претесно ќе биде во Метрополис сигурно.
Ко Tiesto у 2005-та ко дое на саем. :pos:
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
го слушам guetta и топ е што ќе доаѓа и здравје ако се биде ок ќе се иде yeye :D
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Ќе одам. Ќе си ги соберам сите другари и другарки. И ќе се поминам лудница.
А за сите шо сакаат да бидат Ха Це немора да докажите дека сте со тоа шо нема да одите на Гета. get over yourselfs ...
 
S

StormRage

Гостин
Шо сакаш ти?! 200 ден карта за Guetta?!?!?!?!?!?!?!?! Човекот е вистински хитмејкер... еден од најбараните во свет!!! А и така натрупуваат цена да не идат разни клошари, да фаќаат по г'з онде девојки и да го дркаат кога ке идат дома! THE WORLD IS MINE! :vozbud:
ЉоЉ ...

Ја сум од тие хејтерите што слушаат тврда музика, и не му идам, чисто од инат.
да не го пишам истото ти објасна...

освен Боб Синклер никој друг хаус не слушам
 

МадерФакер

Титл по моја желба
Член од
25 ноември 2009
Мислења
678
Поени од реакции
44
Ќе одам. Ќе си ги соберам сите другари и другарки. И ќе се поминам лудница.
А за сите шо сакаат да бидат Ха Це немора да докажите дека сте со тоа шо нема да одите на Гета. get over yourselfs ...
:tapp:
Не сум Ха Це па пак нема да идам. Едноставно според мене типот е тешка тињарија за разлика од други хаус продуценти.
:helou:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.221
Поени од реакции
7.740
у последно време ме нервира David Guetta
ме нервираат ваквите звуци
единствена песна што му вреди е
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
:tapp:
Не сум Ха Це па пак нема да идам. Едноставно според мене типот е тешка тињарија за разлика од други хаус продуценти.
:helou:
Е да. Ама има други тешки дегенерици кои сакаат да докажат нешто ама незнаат како. И заглавени се во тешки фрустрации зошто светот не ги перцепира како што тие сакаат.
И јас слушам псај и триста други ствари ама Geta има хитчиња кои се комерцијални и ми се бендисват и ќе одам.
Плус ниеден мој другар не слуша таква музика каква што слушам јас ... и нема одено на такви журки поради фактот дека слушаат ,,комерцијала,, . Така да сега е шансата да одиме заедно и да си поминеме супер by the way .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom