Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
Честито победа :smir:
Што е со Андерсон сеуште ли е повреден ?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.830
Поени од реакции
6.834
Одлична игра вчера. Ако продолжиме вака не ни бега една од титулите. Јас би сакал да биде европската. Нека се теши Челзи со англиската. :pos2:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
Честито победа :smir:
Што е со Андерсон сеуште ли е повреден ?
Повреден е, и ќе бидеме среќни ако се врати на време за почетокот на наредната сезона. :smir:

Бај д веј. Еве една група на фејсбук, против Филе и неговите глупави ставови...
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.911
Поени од реакции
1.322
Глеав само полувреме и тоа полусвесен.Честито и од мене за победата.Глеам Челзи се засилиле нешто, ај ќе ги спуштиме на земја у недела :smir:


Bolton v Man Utd
ESPN | ENG | HQ | X264 | 640x368



Man Utd 0-1 Samuel OG
View & Download

Man Utd 0-2 Berbatov
View & Download

Man Utd 0-3 Berbatov
View & Download

Man Utd 0-4 Gibson
View & Download


Bolton v Man Utd sigs















 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
S

StereoLove

Гостин
И после Манчестер Јунајтед имал помош од ФА:nerv:

Видиќ пред суспензија

Следниот викенд на „Олд Трафорд“ се игра големото дерби во Премиерлигата помеѓу Манчестер Јунајтед и Челзи, кој би можел да ја одлучи шампионската трка.

Актуелниот шампион иако го победи Болтон нагости со 4:0, а домашниот тим беше бесен поради одлуката на главниот судија Мартин Еткинскон кој не го санкционира неспортскиот потег на Немања Видиќ. Имено Србинот со лакт го удри Швеѓанецот, Јохан Елмандер, кој помина со пукната аркада и 5 конци.

„Имаше крв, сите видоа што се случи освен судијата. Не можам да верувам дека такво нешто помина низ прстите на судијата.“ - рече тренерот на Болтон, Овен Којл.

Еткинсон не го казни Видиќ, но неговата грешка би можел да го исправи фудбалскито сојуз на Англија (ФА) по одгледаната снима, но и новиот извештај на главниот судија.


Во секој случај, Видиќ би можел да биде казнет, што значи дека тренерот на „црвените ѓаволи“ Сер Алекс Фергусон во дуелот против Челзи би можел да не рачуна на Србинот. Манчестер Јунајтед моментално има поен предност во однос на Челзи.
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Па ништо ново од дисфункционалната ФА. Ќе сторат се да му наштетат на клубот. Можат да го казнат колку сакаат Видиќ, ама духот на тимот нема да се скрши. Ако ништо друго Видиќ ќе се жали на таквата одлука и пак ќе игра против Челзи, иако тоа ќе значи еден меч додатна суспензија.
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.713
Зоран Тошиќ, 2 комада за Келн :vozbud:
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Одлична игра вчера. Ако продолжиме вака не ни бега една од титулите. Јас би сакал да биде европската. Нека се теши Челзи со англиската. :pos2:
Тва вчера ако беше одлична игра, јас сам пинг понг топче. Ако продолжеме така, формата ќе ни оде у надолна линија, без разлика на резултато. Болтон вчеера се покажаа как подобар противник и од Ливерпул у минатто коло. Нашта игра не беше на потребното дисциплинирано ниво и се осеќаше притисок врз играчето. А коо ќе видам оти не излезееме со најдобрио состав и некои играче целосно или делумно се чуваа ќе кажам как шо кажа Руни'с темпер-одличен ден за нас. И Челзи не ме плаше, мош они дадеа на 2 утакмици 12 гола ама тва не значе оти имат подобрување у играта, напротив, од една страна повеќе се трошија, а од друга страна АВ си ги ладеа јајцата, па зашо некој не си помисле дека АВ играат за Челзи и им дават да праат гол разлика, а утакмицата против Портсмут им беше ного тешка, ако победија со петарда, имаа среќа и ного грубо играа. Се на се, мислам оти фудбалеерто на Челзи се понервозни и потешко ќе играт.
Според мене главен акцент треба да се ставе на ПЛ, а не на ЛШ, мада шо имме играче и на двата фронта да атакуваме. ПЛ е приоритет!!! :)
 
В

Вори

Гостин
Повреден е, и ќе бидеме среќни ако се врати на време за почетокот на наредната сезона. :smir:

Бај д веј. Еве една група на фејсбук, против Филе и неговите глупави ставови...
Искрен да бидам,имав добро мислење за Филе.
Но,сватив дека тој е усвари едно искомплексирано и пристрасно створење,кое секоја прилика ја користи да каже дека е фан на Барселона и дека Барселона е најјака,дрн дрн дрн!
Таквите ставови и мислења дома,а штом си излегол на телевизија,брате ќе треба да се средиш малце...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Тва вчера ако беше одлична игра, јас сам пинг понг топче. Ако продолжеме така, формата ќе ни оде у надолна линија, без разлика на резултато. Болтон вчеера се покажаа как подобар противник и од Ливерпул у минатто коло. Нашта игра не беше на потребното дисциплинирано ниво и се осеќаше притисок врз играчето. А коо ќе видам оти не излезееме со најдобрио состав и некои играче целосно или делумно се чуваа ќе кажам как шо кажа Руни'с темпер-одличен ден за нас. И Челзи не ме плаше, мош они дадеа на 2 утакмици 12 гола ама тва не значе оти имат подобрување у играта, напротив, од една страна повеќе се трошија, а од друга страна АВ си ги ладеа јајцата, па зашо некој не си помисле дека АВ играат за Челзи и им дават да праат гол разлика, а утакмицата против Портсмут им беше ного тешка, ако победија со петарда, имаа среќа и ного грубо играа. Се на се, мислам оти фудбалеерто на Челзи се понервозни и потешко ќе играт.
Според мене главен акцент треба да се ставе на ПЛ, а не на ЛШ, мада шо имме играче и на двата фронта да атакуваме. ПЛ е приоритет!!! :)
Многу чудни луѓе има овде, алоо што сакаш да летат по теренот ? 0-4, одморени Руни, Рио, Парк, Керик не било добро.Боже мој :nesvest:
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Многу чудни луѓе има овде, алоо што сакаш да летат по теренот ? 0-4, одморени Руни, Рио, Парк, Керик не било добро.Боже мој :nesvest:
Молам ти се прочити уште 1-2 или ако има потреба уште 10 пате. :back:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Тва вчера ако беше одлична игра, јас сам пинг понг топче. Ако продолжеме така, формата ќе ни оде у надолна линија, без разлика на резултато. Болтон вчеера се покажаа как подобар противник и од Ливерпул у минатто коло. Нашта игра не беше на потребното дисциплинирано ниво и се осеќаше притисок врз играчето. А коо ќе видам оти не излезееме со најдобрио состав и некои играче целосно или делумно се чуваа ќе кажам как шо кажа Руни'с темпер-одличен ден за нас. И Челзи не ме плаше, мош они дадеа на 2 утакмици 12 гола ама тва не значе оти имат подобрување у играта, напротив, од една страна повеќе се трошија, а од друга страна АВ си ги ладеа јајцата, па зашо некој не си помисле дека АВ играат за Челзи и им дават да праат гол разлика, а утакмицата против Портсмут им беше ного тешка, ако победија со петарда, имаа среќа и ного грубо играа. Се на се, мислам оти фудбалеерто на Челзи се понервозни и потешко ќе играт.
Според мене главен акцент треба да се ставе на ПЛ, а не на ЛШ, мада шо имме играче и на двата фронта да атакуваме. ПЛ е приоритет!!! :)
И не очекував многу добра игра вчера, со оглед дека играме ЛШ у вторник, а и јасно беше дека Ферги ќе одмора играчи. Сети се како игравме со Волфс пред три недели, а како против Милан по три дена.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom