Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.913
Боби[Мкд];3412675 напиша:
Во право си, и како фан на една од најсилните екипи во европа во последниве години која освои све можно со право се надеваше да паднеш со екипа од која само името остана.:kesa:
Сакав да паднеме со вас зошто одвај одите.

Што не ти е јасно тука незнам, многи кратко ти објаснувам цело време и уште си збунет...
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.265
Не сам информиран, у врска со Фрајзер Кембел, позајмен е у Сандерленд или продаден, некој дел од договооро да го вратеме нешто? Го гледам последните 3-4 утакмици и ного ме ареса как играа, се гледа оти ного е напреднал. :)
Беше на позајмица лани у Тотенхем, ама летто го продадееме и нема никаква клаузула за враќање за жал. Не добиваше ич шанса, а е подобар и од Велбек и од Македа.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
И Милан беа уверени дека се многу јаки, кога сите им викаа дека се далеку од европската елита.... истата работа се повторува со Баерн. Некако сезонава на Ман Утд му падна среќата да ги освестува противничките навивачи за лошиот ефект на очајниот оптимизам, кој владее меѓу нив (четворица :))

П.С. Отворен сум за кладби :smir:
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Беше на позајмица лани у Тотенхем, ама летто го продадееме и нема никаква клаузула за враќање за жал. Не добиваше ич шанса, а е подобар и од Велбек и од Македа.
Да, знам оти беше у Тотенхем, и там не добиваше којзнаа колко шанса, освен на почетоко на првенството коо им помогна ного. Несомнено оти може да биде од голема помош у нашата моментална ситуација. :)
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.563
Поени од реакции
22.322
Момци спремни ли сте за утре???Одиме на победа...Да им вратиме за поразот...
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.869
Поени од реакции
1.251
Сите шо ќе идат у Шенклис, утре у 1 и 15 нека доат на Рекорд кај автобуската, до тоа Филип 2 инфо центар ли шо ли е :) Ќе не забележите сигурно, шалови и дресови имаме.Од таму со таксиња идеме накај шенклис, нема да чекаме никој :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
А ја зошто ќе доаѓам од пливање директива, ќе чекам во истото време пред Шенклис, на кој му е поблиску таму, ќе ме познае :)
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.713
И јас директно тамо. Само мизерија ќе е ако треба да стојам 2 саата. Ќе има повеќе народ сигурно, али знам дека мора да тепаме. Сепак мислам дека Руни повторно ќе постигне гол. Се гледаме...
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Интересна изјава на Ирвин.
http://www.givemefootball.com/premier-league/united-legend-tips-evra-ahead-of-rooney-for-player?

Инаку, утре не идам у Шенклис, болен сум упм, па се глеаме на следниот натпревар.
Ајде оздрави побрзо, инаку за изјавата на Ирвин нема што многу да се коментира, THE MAN SPEAKS THE TRUTH
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Утре очекувам да излеземе со формација 4-3-3 (како со Милан) или пак 4-4-2 како со Фулам. Иако мислам дека 80% ќе излеземе со 4-3-3 како со Милан, бидејќи веќе САФ почнаа да ја користи неа на сите потешки натпревари. Одбраната очекувам да биде истата освен Рафаел/Невил не ми е сигурно кој ќе биде прв тим. Во средината мислам дека ќе бидат Флечер, Сколс и Керик, додека по крилата ќе има голем избор. Валенсија, Нани, Парк, а се враќа и Гигс, но не верувам дека ќе почне од почеток. :toe: Мислам дека Нани и Парк ќе стартуваат.

Како и да е очекувам победа! Glory, glory!
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.706
Поени од реакции
11.129
Утре очекувам да излеземе со формација 4-3-3
Како и да е очекувам победа! Glory, glory!
Тоа е уствари офанзивна 4-5-1 тактика...ептен ситничар сум знам :pos:

И јас очекувам победа, идемо рекордс!
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Тоа е уствари офанзивна 4-5-1 тактика...ептен ситничар сум знам :pos:

И јас очекувам победа, идемо рекордс!
Па тие две тактики исти се, има само разлика дали двете крила ги гледаш како напаѓачи или средина :helou:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Одам за Скопје, у 3 ми е утакмицата боже мој ... Колку само време чекав за ова дерби, но што е, тука е.
Со среќа денес, се надевам на нови 3 бода.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.560
Поени од реакции
6.247
Ебати возбудата шо ја иим цел тии 2 дена,едвај чекам да почне утакмицата :vozbud::vozbud::vozbud: Мораме да ги тепаме на предерчиинта па макар и 1-0 иако јас мислам дека 2-0 ќе е.Руни и Нани стрелци :back:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom