Ролери

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Иам едни Roces...и летно време почесто возам.. :) сега кај и да е треба да си зеам онакви ролери за гренање.. :) па да се учам да грендам and stuff.. :))
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Oвие не се лоши,само ме интересира 80 се тркалцата или поголеми.Ја сакам поголеми како на Саломонот горе.Што паари се овие

Еј неможам да ставам слика од овие POWERSLIDE R4 Skate-Racing.Aj те молам пиши ми што цена се овие и дали можеш да ги набавиш
На овие што се на сликата тркалата се 80ки, одприлика стандардна е таа големина. Тие R4 се мн добри ролери, тие се racing со малце поголема стабилност, зошто зглобот им е малце повисок од повеќето racing ролери (еве ти овде повеќе рецензии од луѓе што ги возат http://www.nettracing.com/r4-rev.htm ), нормалната цена е 300 евра, правев муабет со газдата сега на Vertigo и рече дека може да се направи попуст 60-70 евра, како што би испаднале 230-240 евра (завнсо од тоа колку ќе му испаднат на него кога ќе му стигнат али како и да е никаде како што проверив ги нема за под 300 евра). Пиши ми само кој број ти треба за да проверам во дистрибуција да видам дали го има.

сеа ке се учам да возам...:pos2: Хак, овој Аце_креатор ке ми помага..знае да вози или дупка??глеам после грендањето ставаше завој на раката...
Хахах добар е Аце, за почетник супер е :) Доаѓај кога возиме, ќе научиш 100% :)

Иам едни Roces...и летно време почесто возам.. :) сега кај и да е треба да си зеам онакви ролери за гренање.. :) па да се учам да грендам and stuff.. :))
Мој совет USD Realm или некој друг модел на USD, за почетници во такво возење се перфектни, добиваш супер кондура, супер Liner, супер шина и солидни тркала и лагери за ниска цена. USD Realm се ептен добра ролера а многу ниска цена имаат, ги пробав на еден другар и ептен ме фасцинираа, планирам да си земам во иднина едни такви, а цената им е 100-120 евра за цела ролера.
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Мој совет USD Realm или некој друг модел на USD, за почетници во такво возење се перфектни, добиваш супер кондура, супер Liner, супер шина и солидни тркала и лагери за ниска цена. USD Realm се ептен добра ролера а многу ниска цена имаат, ги пробав на еден другар и ептен ме фасцинираа, планирам да си земам во иднина едни такви, а цената им е 100-120 евра за цела ролера.
кај ги има во Скопјево?
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
кај ги има во Скопјево?
Ги нема во Скопје, али можам да ти ги порачам од www.Vertigo-skates.com . Во Скопје сега за сега нема ништо што се исплати да се фрлат пари, има Rollerblade DT5 али Rollerblade се распаѓаат ко фирма за aggressive и тој модел е ист како и TRS Acces (што е од 20001 година некаде) само со малце поразличен (по лош за разлика од претходниот за мене) soulplate, тапа шини и само имаат нова кожа одозгоре. Стариот скелет од тие што им останале изгледа и само нова кожа одозгоре и за нив е нова ролера :) Roces во никој случај немој да се заебеш, кај нас вредеа стварно само Salomon Rob Thompson и Salomon Vinny Minton али ги нема повеќе. Ако си заинтересиран или пиши ми или пп или на мсн ќе се договориме или уште подобро ако имаш некој во Софија од тука ќе ги резервирам да не ти ги продадат и таму кој и да ти ги зема ќе им кажете дека јас сум ви ги резервирал и ќе ви ги дадат без проблем. USD Realm се стварно супер ролери, јас имам Razors Brian Aragon 2 што целиов комплет ми е над 300 евра, кога ги пробав Realm-от останав по воодушевен од нив него од прв пат кога ги возев моите, така да со Realm нема утка, евентуално само друга шина (зависно со каква доаѓаат).
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Ја друже носам 44-45,али мислам дека 45 е подобро.Прашај ти дали има типот и колку може да намали пошто цената не е ефтина уопште.Стварно ролерката е супер ама ако опнам сега толку пари,ќе ми летнат само за ролери у последниве 2 години скоро 500евра.Сепак ме заинтересира и те молам пиши
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Ја друже носам 44-45,али мислам дека 45 е подобро.Прашај ти дали има типот и колку може да намали пошто цената не е ефтина уопште.Стварно ролерката е супер ама ако опнам сега толку пари,ќе ми летнат само за ролери у последниве 2 години скоро 500евра.Сепак ме заинтересира и те молам пиши
Во дистрибуција нема ни 44 ни 45, 43 и 46 се броеви што се најблиску на тие, 43 ќе ти биде мало сигурно, 46 мислам дека ќе ти биде голема. За цена ми кажа дека 230 евра е најевтино што може и тоа е со скоро ич профит за него, провери на сите сајтови цената на таа ролера е 300 евра и повеќе али таа е висока класа на racing ролера, повисока класа и подобра од тие Fila и Salomon што ги продаваат во Salomon за над 20000 денари. Кажи ми ти колку ти е буџетот и ќе ти дадам совет.
А зошто ги продаваш ти твоите ролери?
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Jас ги продавам за да соберам пари за нови ролери:smir:
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Jас ги продавам за да соберам пари за нови ролери:smir:
: ))
Ако си задоволен од кондурите (контрола, стабилност и удобност) и ако ти собираат шините 100ки тркала, најмногу би ти се исплатело да земеш 100ки тркалца и ILQ9 лагери.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Добра идеја и јас си помислив на тоа,ама шините нема шанси да прифатат 100ка тркалца:toe:
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Добра идеја и јас си помислив на тоа,ама шините нема шанси да прифатат 100ка тркалца:toe:
Колку им е максимумот знаеш? Вака на слика ми изгледаат ко да ќе фаќаат поголеми тркала. Колкави ти се тркалата што се моментално на нив?
 
Член од
2 мај 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
SALOMON PILOT PRO 100

ZDRAVO-ako te interesiraat ovie roleri na slikata--jas gi imam(41/45)so niv imam zemeno i original kocnica==imaat samo probna voznja(fakticki novi)

Salomon Roller Pilot Pro100

Вакви можеш ли да најдеш?Овие у Саломон беа ептен скупи лани и не ги земав.[/quote]
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Ролери возев многу од дамна,а сега не и заборавив веке да возам:nesum:
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
ZDRAVO-ako te interesiraat ovie roleri na slikata--jas gi imam(41/45)so niv imam zemeno i original kocnica==imaat samo probna voznja(fakticki novi)

Salomon Roller Pilot Pro100

Вакви можеш ли да најдеш?Овие у Саломон беа ептен скупи лани и не ги земав.
[/quote]

Не ама можам да ти најдам адекватен (или подобар) модел од друга фирма за подобра цена и што ќе има сигурно неколку пати поквалитетни делови од Саломонот.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
ZDRAVO-ako te interesiraat ovie roleri na slikata--jas gi imam(41/45)so niv imam zemeno i original kocnica==imaat samo probna voznja(fakticki novi)

Salomon Roller Pilot Pro100

Вакви можеш ли да најдеш?Овие у Саломон беа ептен скупи лани и не ги земав.
[/quote]

Колку ги шиткаш?Mи треба број 45
 
Член од
2 мај 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
pilot pro 100

gi davam 200e(posledna) 45,5 so niv gratis imas i kocnica===original=kako za niv=====no stvarno treba da si extra vozac za da gi vozis(ludnica se)=== triglav96@yahoo.com = pa pisi ako si zainteresiran ==pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom