Во Струмица ќе се гради плоштад во вредност од четири милиони евра

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Струмица рулз!Од радовиш сам ама струмица ми е омилен град.Какво скопје бе струмица...ем блиско ми е
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Кога ќе гостува градоначалникот последниот четврток од овој месец на ТВ Вис ќе каже подетално за плоштадот и тоа како поминал тендерот и сите тие работи.
Денес би требало да е последен четврток во месецот :toe:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Кога ќе се прави тој милионски плоштад?
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
auuuuuu
a skopje proektot necini
jas gi poddrzuvam i dvata ama pu jazk ke kazam za nasiov narod glup
ovakvi nesta se ubavi i plostad i skopje proekt
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Ајде ќе почекаме после празниците, ако треба и 1 месец повеќе. Белким ќе се изгради. :salut:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Грујо му прави збрки на Заев инаку до сега веќе ќе беше почната изградбата - така се шпекулира де.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Дај да ја видам таа информација, ја има некаде низ нет или чисто чаршишки маабети?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Metono1[mkd];3441477 напиша:
Дај да ја видам таа информација, ја има некаде низ нет или чисто чаршишки маабети?
Им имаат одземено од буџетот на Струмица (8 милиони денари ако не се лажам) поради долгови на Комуналец.

Тие пари беа за плоштадот, а многу општини имаат долгови па сега одеднаш им текна да земат од Струмица, Охрид, Куманово (опозициски градови).
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Нема врска тоа тендер си имаше се си тече како треба владата нема надлежнос овде,сега треба да изберат изведувач и да се почне со изградба.

Владата може да не кочи за гасификација бидејќи министерство за финансии треба да даде гаранција за кредит.Кога ќе дадат тие одобрение тогаш почнува и гасификација.

Најважно е владата да не не изигра за прочистителната станица Европската Унија одлучи да финансира 4 прочистителни станици во МК а Струмица беше единствена општина со проект и доби 10 милиони евра тоа се многу пари колку Струмица има инвестирано во капитални проекти последните 5 години.Е сега овие 10 милиони зависат од тоа дали владата ќе каже ДА иначе Европската Банка ја одобри прва Струмица.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Денес би требало да е последен четврток во месецот :toe:
Јас мислам оти видех минатио Четврток гостуваше во емисијата, шо значе ако е имало минатата недела не верувам утре пак да има.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
120
Поени од реакции
93
Почнува да се гради на втор ден од Велигден
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Струмичката градежна фирма Жикол ќе го гради плоштадот.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Чудна една работа. Го фалите проектот за Струмица, а истите тие луѓе плукаат по Скопје 2012 ? Не можам да разберам. Или дека го гради Заев па оправдано е.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Чудна една работа. Го фалите проектот за Струмица, а истите тие луѓе плукаат по Скопје 2012 ? Не можам да разберам.
Проектот за Струмица = општински пари (пари на населението кое редовно си ги исполнува обврските за плаќање на даноци и другите давачки и живее во истата општина)

Проект Скопје = пари од државниот буџет (државно ниво, од цела земја)

Колку ли пати треба да се објаснува само...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom