Формула 1 сезона 2010

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
:pos2:

и Адријан Њуи ќе го земат :pos2:

а како мислиш Шуми да го прибере во Мерцедес????? кога таму е Розберг таму е и Шуми (кој има 3 год договор) или мислиш дека нема да го доработи?????



Ред Бул игра остро со Ферари
нит ја не го сакам али така зборат... кога има дефицит на квалитет на формула сцената тоа е...

Уплаф, немој толку остро, ни јас не го сакам Маса во Ферари али кул си е човекот, коректен,паметен...
али да се соочиме, не е за во Ферари реално гледано.

сакам тандем следна година ФЕТЕЛ - АЛОНСО !
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
многу остра реакција од Ваша страна. Ви има згрешено нешто Маса? побогу, па има освоено 61 поен досега и е на 5-то место :toe:
Види, јас сум фан на McLaren, не ми е гајле кој, што и како ќе вози за тимот што го мразам (ферари) :)
Но објективно гледано, Маса не заслужува да вози во јак и голем тим како Ферари. Тоа е факт. Слична беше ситуацијата со Хејки Ковалаинен во Мекларен.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Види, јас сум фан на McLaren, не ми е гајле кој, што и како ќе вози за тимот што го мразам (ферари) :)
Но објективно гледано, Маса не заслужува да вози во јак и голем тим како Ферари. Тоа е факт. Слична беше ситуацијата со Хејки Ковалаинен во Мекларен.
Хм, па баш Маса беше тој што беше на неколку метри од титулата во 2008. :)

Инаку, „Hoşgeldin“ во Турција
 
T

Tetro

Гостин
Види, јас сум фан на McLaren, не ми е гајле кој, што и како ќе вози за тимот што го мразам (ферари) :)
Но објективно гледано, Маса не заслужува да вози во јак и голем тим како Ферари. Тоа е факт. Слична беше ситуацијата со Хејки Ковалаинен во Мекларен.
и јас сум фан на мекларен, само разликата е што не мразам никој од возачите во друѓите тимови. НАпротив, не го мразам ни Витали Петров, кој одлично извозе на последните три трки.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
и јас сум фан на мекларен, само разликата е што не мразам никој од возачите во друѓите тимови. НАпротив, не го мразам ни Витали Петров, кој одлично извозе на последните три трки.
Блокирањето на Батон во Монако (Q3) ја прелеа чашата...Не сакам возачи со таков карактер. Не може сам да си помогне, но може на другите да им одмогне. Катастрофа.
 
T

Tetro

Гостин
Блокирањето на Батон во Монако (Q3) ја прелеа чашата...Не сакам возачи со таков карактер. Не може сам да си помогне, но може на другите да им одмогне. Катастрофа.
тоа му се има случено скоро на секој. шо да кажеме за старецот, најголемото прдерче во сезоната. не требаше тој да се враќа, па сега се глупира насекаде.
 

Cannabinoid

Cannabinologist, MMD
Член од
18 јануари 2008
Мислења
597
Поени од реакции
466
Блокирањето на Батон во Монако (Q3) ја прелеа чашата...Не сакам возачи со таков карактер. Не може сам да си помогне, но може на другите да им одмогне. Катастрофа.
Прво, тоа не беше во никој случај намерно од страна на Маса, а Батон, доколку навистина бил блокиран, во краен случај можел да се жали кај стјуардите.

Второ, Батон го закачи Алонсо во Австралија, а овој пак го собра Шумахер на самата прва кривина, при што и Алонсо и Шуамехр мораа од последни позиции да се бори за поени, додека Батон си продолжи најнормално без да биде казнет, за на крајот да си ја победи и самата трка ...

Трето, Хамилтон што глупости има направено во Ф1 од кога е дојден ... да не почнам да ги наброувам ... ама да кажам дека го мразам (било него или Батон)? :nenene:
Во тој контекст би се согласил со mettalhammer, има возачи што ги сакам и не ги сакам, што ги поддржувам и не, ама да ги мразам ... тешко. :smir:

П.С. А во Монако, Батон и да не беше блокиран од Маса, пак немаше да направи ништо во трката, пошто знаеме што се случи со на неговиот мотор на самиот старт!!! :vozbud::wink:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Уплаф, тешко дека желбата ќе ти се оствари... :)

Линк
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Хамилтон и Батон најбрзи на првиот тренинг

Батон најдобар на вториот тренинг

Незнам само колку петочни тренинзи уназад се во знакот на McLaren. Уште тоа да се задржеше и на саботните квалификации...
Никогаш тренинзите не биле меродавни за трка затоа што експериментираат тимовите.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Ми мириса на јака МекЛарен vs. РБ битка викендов ..
Па не би рекол... И Батон и Хамилтон изјавија дека Ред Бул ги крие картите, односно дека повторно утре ќе бидат најбрзи. Алонсо па, изјавува дека Ферари заедно со Мекларен им се доближуваат на Ред Бул (клик). Некако Британциве ми се многу попесимистички настроени (Уплаф не се буни :) ).

Него, Ферари е со нов дифузер во Турција. Линк Ќе биде интересно да се види дали ќе има корист Алонсо од новиот дуфизер.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Тесно тесно на квлаификациите... Ред бул 1 - 3, Мекларен 2-4. Има трката да биди лудило утре.

А се знае, Мекларен 1-2 :) ќе ги добиеме на тактика :baeh:

Инаку и дедото добар е 5 и 6-ти, шо значи дека стванро напреднале во таборот на Екс Ферари, сегашен Мерцедес Џи - Пи.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Тесно тесно на квлаификациите... Ред бул 1 - 3, Мекларен 2-4. Има трката да биди лудило утре.

А се знае, Мекларен 1-2 :) ќе ги добиеме на тактика :baeh:

Инаку и дедото добар е 5 и 6-ти, шо значи дека стванро напреднале во таборот на Екс Ферари, сегашен Мерцедес Џи - Пи.
Дедото се изврте, и Батон не можеше летечкиот круг да го заврши. Тоа е.

На кафе-разговор со Игор Паневски - македонскиот коментатор
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Имав обврски и неможев да гледам.
ако може некој да ми каже што се случи со Алонсо ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom