Формула 1 сезона 2010

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073

Излета за да избегне судир но подоцна го остави Раиконен да биде пред него пред да го претркне.
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Мислам дека не беше доволно сепак го употреби убрзувањето од пресечената кривина за да му се залепи до браник (ако може така да се изразам зш формулите немаат браници :) ) раиконен му затвори лево а хамилтон со касно кочење му влезе и немаше кај да иде Раиконен мораше да го пушти. Ако тоа е дозволено тогаш некој ако ти бега секунда исечи две кривини залепиму се и помини го. И колкава ке беше разликата ако Хамилтон наместо да ја пресече кривината закочеше и го пропушти Раиконен ?
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16

Излета за да избегне судир но подоцна го остави Раиконен да биде пред него пред да го претркне.
Го остави и не го остави :) беше нешто измеѓу. Ама оваа трка беше врв. Се траскав од возбуда на крајов ама раиконен се учука :(

--- надополнето ---

малце оф топик.ова не го знаев, мал сум бил тогаш :(
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
честитки до Вебер и Ред Бул :toe:

ја уништија конкуренцијата фак фак фак

си мислам наместо гориво во болидот да не користат Ред Бул па да им дава крилја??????????? :pos:

а шо ќе се случи кога и тие ќе го вградат Ф дактот (уште 2 сек ќе бидат побрзи од конкуренцијата??????????????????)

а тоа за Алонсо на последниот круг мислам дека се излизга оти гумите му беа ебани (оти нели цела трка возеше со нив) и дај нека ги средат од ФИА тие дво или тро смислени правила ебаго
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
честитки до Вебер и Ред Бул :toe:

ја уништија конкуренцијата фак фак фак

си мислам наместо гориво во болидот да не користат Ред Бул па да им дава крилја??????????? :pos:

а шо ќе се случи кога и тие ќе го вградат Ф дактот (уште 2 сек ќе бидат побрзи од конкуренцијата??????????????????)

а тоа за Алонсо на последниот круг мислам дека се излизга оти гумите му беа ебани (оти нели цела трка возеше со нив) и дај нека ги средат од ФИА тие дво или тро смислени правила ебаго
Ф-дакт нема да вградат затоа што тимовите доброволно го забранија така да ништо од тоа.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Вебер во Ферари??
... се сложувам под услов у пакет со се Фетел да дојде.
ќе испадне пеерче Шуми ако го прибере кај него во Мерцедес младичот :)
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Вебер во Ферари??
... се сложувам под услов у пакет со се Фетел да дојде.
ќе испадне пеерче Шуми ако го прибере кај него во Мерцедес младичот :)
:pos2:

и Адријан Њуи ќе го земат :pos2:

а како мислиш Шуми да го прибере во Мерцедес????? кога таму е Розберг таму е и Шуми (кој има 3 год договор) или мислиш дека нема да го доработи?????



Ред Бул игра остро со Ферари
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Малце ми е веројатно ама може да се случи
Sezona transfera u Formula 1 šampionatu lagano dolazi do vrhunca. Najinteresantniji transfer koji bi se mogao desiti u narednim sedmicama je potpisivanje ugovora između McLarena i Felipe Masse.
Massa i njegov menadžer, Nicolas Todt, trenutno pregovaraju o novom ugovoru sa Ferrarijem, a rezultati ovih pregovora bi trebali biti objavljeni prije utrke za VN Mađarske. Sam Felipe Massa je izjavio da je njegov primarni cilj potpisati novi ugovor sa Ferrarijem, za koji je bio vezan najveći dio svoje karijere, pa čak i kada je vozio u Sauberu na početku karijere. Ipak, glasine govore o tome, da Nicolas Todt nije baš zadovoljan sa onim što nudi Ferrari u poređenju sa drugim timovima, u prvom redu sa McLarenom koji je izrazio interes za potpisivanje ugovora sa Massom. McLaren navodno želi napraviti tandem Hamilton-Massa, ali će puno toga zavisiti i od toga da li će Ferrari pristati na zahtjeve, ili će aktivirati ugovor koji, opet navodno, ima sa Robertom Kubicom, i dovesti Kubicu u Ferrari kao zamjenu za Felipea.
Skoro svi mediji u Brazilu, jutros “vrište” naslovima da je Felipe Massa već potpisao ugovor sa McLarenom i da se zvanična objava ovog ugovora očekuje u narednih nekoliko sedmica.
“Moj prvenstveni cilj je ostati u Ferrariju. Ovdje me svi znaju i ja znam sve, i vrlo ugodno se osjećam. Ali ipak, lijepo je znati da se drugi timovi interesuju za mene, pogotovu timovi kakav je McLaren.”- Izjavio je Massa.
превземено од www.pungas.com
 

Cannabinoid

Cannabinologist, MMD
Член од
18 јануари 2008
Мислења
597
Поени од реакции
466
Маса си ги пакува куферите?
-да не му ја гледам фацата повеќе!
многу остра реакција од Ваша страна. Ви има згрешено нешто Маса? побогу, па има освоено 61 поен досега и е на 5-то место :toe:
Мене пак ќе ми биде мило ако остане, а според најновите изјави од неговиот менаџер Николас Тод, на маса се жестоки преговори за продолжување на договорот на Маса со Ферари. :wink:

П.С. А ако победи по четврти пат во Турција, која што пак е јубилејната 800-та трка на Ферари, тогаш ништо чудно да го гледаме и догодина ... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom