A1 Net Lite безжичен Интернет - генерална дискусија

Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Ако имаш 10гб, а сакаш да имаш 20гб, треба да склучиш нов договор:smir:

Е сега зошто немаат уште ставено брзини на интернетот на сајтот незнам, се надевам ке стават, ваљда не е некој трик:)
Па прошлиот пат не беше така кога од 6 префрлија на 10 автоматски се зголемија пакетите зошто и сега не е така тоа е нереално и нефер од нивна страна ако е така затоа што тој што сега ќе има поголеми права за исти пари
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
Па прошлиот пат не беше така кога од 6 префрлија на 10 автоматски се зголемија пакетите зошто и сега не е така тоа е нереално и нефер од нивна страна ако е така затоа што тој што сега ќе има поголеми права за исти пари
Ако си корисник на старите Дуо, Соло пакети треба да го продолжиш договорот за 2 години за да имаш нов лимит, а ако си на новите пакети, односно од кога се ребрендираа би требало автоматски да те префрлат... Сепак најдобро јави си се на 181 :wink:
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Ако имаш 10гб, а сакаш да имаш 20гб, треба да склучиш нов договор:smir:

Е сега зошто немаат уште ставено брзини на интернетот на сајтот незнам, се надевам ке стават, ваљда не е некој трик:)
и мене ме интересира каква е брзината и дали е АДСЛ или ВАДСЛ????

а ако се прекупци од телеком не ми е јасно како имаат поголем лимит од телекомот???????????????

и дали имаат можност без договор ама со малку повисока претплата оти да ме врзат 2 год........
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Па ова само кај нас може да го има па нели стои во договорот дека доколку дојде до измена на пакетите и постарите корисници ќе бидат приклучени во новите пакети а сега да треба да потпишам уште една година е тоа тешко малце ќе оди пошто прилично неуслужни се а и константно интернетот паѓа така да уште една година не фала
 
Член од
27 март 2009
Мислења
180
Поени од реакции
4
Брзината на пакетите што се само за интернет е 6 Mbps, и доколку сакате да се префрлите на новите Net M и Net L ќе треба да направите само миграција која е бесплатна. Повеќе информации околу ова тука.
 
Член од
30 октомври 2009
Мислења
363
Поени од реакции
261
Брзината на пакетите што се само за интернет е 6 Mbps, и доколку сакате да се префрлите на новите Net M и Net L ќе треба да направите само миграција која е бесплатна. Повеќе информации околу ова тука.

А дали е таа брзина и на пример Duo Plus пакетите?И дали сигурно нема потреба од нов договор, туку само миграција:smir:
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
за добиеме нови пакети мора договорна 2 години прашав така е тие што имаме дуо ќе си останеме на тие нема подобрувања :(
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ај тука да прашам да не идеме оф.. .

1тб викате Дуо Екстрим, а јас овде не го гледам http://one.mk/default.aspx?SectionID=894&pos=1

он-нет не постои више заедно со се старите пакети, освен овие две понуди нудат нешто друго ONE?
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
ај тука да прашам да не идеме оф.. .

1тб викате Дуо Екстрим, а јас овде не го гледам http://one.mk/default.aspx?SectionID=894&pos=1

он-нет не постои више заедно со се старите пакети, освен овие две понуди нудат нешто друго ONE?
Нудат цели пакети со телефон, телевизија и интернет, кој повеќе се исплаќаат отколку еден поединечен пакет (пр. само телевизија..)
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Нудат цели пакети со телефон, телевизија и интернет, кој повеќе се исплаќаат отколку еден поединечен пакет (пр. само телевизија..)
да де глеам http://one.mk/default.aspx?SectionID=928&pos=2

ова им е веројатно најакиот, а не нуди ништо... премногу им е сиромашен порталов.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
134
Поени од реакции
4
да де глеам http://one.mk/default.aspx?SectionID=928&pos=2

ова им е веројатно најакиот, а не нуди ништо... премногу им е сиромашен порталов.
Не пишуе ни брзина на пристап ни ништо подетално. страмота. Па за тие пари за пакетот со 40гб, оди провери МаксТВ што све добиваш. И јас сум на Дуо екстрим, и не ги сакам телеком од порано кога правеа дубари, ама бре овие ги надмашија во све.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Не пишуе ни брзина на пристап ни ништо подетално. страмота. Па за тие пари за пакетот со 40гб, оди провери МаксТВ што све добиваш. И јас сум на Дуо екстрим, и не ги сакам телеком од порано кога правеа дубари, ама бре овие ги надмашија во све.
Све бре све надминаја први во мутење вода станаја нема што свака им част да потпишам 2 годишен дооговор со нив ма нема шанси полуделе излеа они бре ја едвај чекам да ми истече договорот и да бегам што подалеку од овја лажат сушат свака им част за тоа први се
 
Член од
10 ноември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
2
имаш бе брат али 2-год договор треба да потпишеш со нив а тоа нигде го нема бе брат нигде толку долг договор
Па однапред да си знаиш каква услуга да очекуваш :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom