Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Абе на мене не ми е до купот на Бенамата за потписот ми е ако изгубиме ќе треба да намали круните.
Инаку Мурињо денес изјави исто како лани дека не е сигурен дали ќе остане.
Експерти на скаи рекоа дека најголеми шанси да го наследи има Капело а втор со мали шанси е Прандели,Блан ќе го заменил Доменек.
Фала што се секираш, али после утакмицата со Челзи имав ваков потпис:
Жозе Мурињо - :cuc:
Тимот-:cuc:
Мадрид-:helou:

Па ете се исполни, не гледам причина зашто и сега потписов да не се исполни...
И без Снајдер и без Пандев и без Лусио имаме шанси да ги победиме Рома...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.633
Поени од реакции
43.489
^ Мотивот на Рома ке биде многу поголем бидејќи за овој трофеј имаат и најголеми шанси оваа сезона, тоа е едно, второ, Интер ке играа најверојатно без Пандев, Снајдер и Лусио, трето, ке играат на гостински терен и четврто, до сега имаа пре пре пренатрупан распоред во кој беше вметната и Барса, ова според мене значи дека Рома е благ фаворит за овој дуел.

Уште пред сезона никој не ни помислуваше на тројна круна, дури некои се сомневаа и во Скудетото по одењето на Ибра, па затоа си стојам на мојот став дека тоа ке биде преголем залак, и најголеми шанси во моментов за неосвојување на некој трофеј давам токму на купов.

За ЛШ шансите се 50-50, за Италијанско 80-20 во корист на Интер а за купов, 60-40 во корист на Рома, или еве, 55-45, сеедно, како и да е, фаворити се.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.521
Мурињо потврди во пресот дека Снајдер нема да игра.
Пандев тренирал денеска а лусио и Снајдер одмарале.
Најверојатно ќе видиме 4-3-1-2 со Пандев позади Ето и Милито.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Слушам некој ќе частел Интер-Фанс Македонија маичка? :)
 

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
Абе на мене не ми е до купот на Бенамата за потписот ми е ако изгубиме ќе треба да намали круните.
Инаку Мурињо денес изјави исто како лани дека не е сигурен дали ќе остане.
Експерти на скаи рекоа дека најголеми шанси да го наследи има Капело а втор со мали шанси е Прандели,Блан ќе го заменил Доменек.
Seriozen si?
:))))
Jas ja procitav izjavata sto ja imase dadeno Moratti pred nekolku dena , i mislam deka ova se samo spekulacii , samo jadenje govna - deka ne gi ebe novinarite , ne gi mava od k;r :)

Izvinete za fontov :P
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ах штета навистина ако Снајди не игра утре...јас ионака бев песимист за финалето сега скоро 85% го губиме..а баш планирав да му се ситам на ривалите за тројната круна што имаме шанси.но тоа ќе остане само пуста желба:toe:..јбг..само чудо не носи утре до победа без Duchmenот
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ах штета навистина ако Снајди не игра утре...јас ионака бев песимист за финалето сега скоро 85% го губиме..а баш планирав да му се ситам на ривалите за тројната круна што имаме шанси.но тоа ќе остане само пуста желба:toe:..јбг..само чудо не носи утре до победа без Duchmenот
Незнам зошто овој песимизам, Интер е класа над Рома, класа...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Незнам зошто овој песимизам, Интер е класа над Рома, класа...
Ова го знам и јас и тоа е ФАКТ ...ама околностите за утрешниот натпревар кажуваат друго и Syn напиша се што е потребно во неговиот пост за утрешниот натпревар:toe:..Рома ќе биди помотивирана,Ние играме без Снајди и лусио,Ние сме прецрпени за разлика од нив,Рома игра на домашен терен..јбг
 
M

Mario Gómez

Гостин
Преска ја читав изјавава на Марка, глеам ја немате постирано, еве ви ја на англиски само, мислам ќе ве заинтересира. :)

http://www.goal.com/en/news/10/italy/2010/05/04/1908823/jose-mourinho-refuses-to-commit-future-to-inter
Па време е Мур да се испроба во Немачка.:zlo:

И онака ги нејче талијанците.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Преска ја читав изјавава на Марка, глеам ја немате постирано, еве ви ја на англиски само, мислам ќе ве заинтересира. :)

http://www.goal.com/en/news/10/italy/2010/05/04/1908823/jose-mourinho-refuses-to-commit-future-to-inter
Мурињо не си оди од Интер наредна сезона! Во никој случај! Ако си отиде и ја ко Баже влагам гол у парламент на сред седница.

П.С. Уствари не влегувам гол. Ќе си земам од оние тангите со сурла напред!

П.П.С. Си нарачав маичка:wink:
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Ах штета навистина ако Снајди не игра утре...јас ионака бев песимист за финалето сега скоро 85% го губиме..а баш планирав да му се ситам на ривалите за тројната круна што имаме шанси.но тоа ќе остане само пуста желба:toe:..јбг..само чудо не носи утре до победа без Duchmenот
За тоа тука е македонецот :)
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Преска ја читав изјавава на Марка, глеам ја немате постирано, еве ви ја на англиски само, мислам ќе ве заинтересира. :)

http://www.goal.com/en/news/10/italy/2010/05/04/1908823/jose-mourinho-refuses-to-commit-future-to-inter
Добро, не ги научивте ли медиумиве како извртуваат изјави?

Мурињо беше запрашан дали може со 100% да гарантира дека ќе остане во Интер наредната сезона, а он изјави дека во фудбалот не можеш секогаш да бидеш 100 % сигурен.

Така и лани, изјави дека 99% ќе остане во Интер, а не рече 100%. :)

Ах штета навистина ако Снајди не игра утре...јас ионака бев песимист за финалето сега скоро 85% го губиме..а баш планирав да му се ситам на ривалите за тројната круна што имаме шанси.но тоа ќе остане само пуста желба:toe:..јбг..само чудо не носи утре до победа без Duchmenот
Баш напротив, сега сум уште поуверен дека утре ќе го освоиме првиот пехар. Без Снајдер, без Лусио, а можеби и без Пандев, играчите ќе имаат поголем мотив за докажување, а впрочем, како што кажа и Мурињо, Станковиќ може да игра на местото на Снајдер.

Не е некоја драма ако на игра Снајдер или Лусио. Балотели може да добие шанса, можеби Мурињо ќе изненади како со Фиорентина во полуфиналето, можеби ќе излезе со еден напаѓач... Се може да се очекува!

Финале е, 90 минути ги дели од првиот пехар сезонава, па зошто да не стегнат заби, да се мотивираат и да и се одмаздат на Рома за поразот пред месец дена?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom