Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Срамота .... Типични итаљански дебили ......


Типот ја рогна топката за време да помине .... Што да праи у таква ситуација ? Или ке ја изгуби топката и ке тргнат у акција Барса ... или ке ја рогне у гол аут ....

Ја би си избришал гз со дресот така да ми напраат ..... Ке ти ебам , моега моега преку моега ....Типот е арогантен али му свират и коа треба и коа не треба !
Алал да ти е бе.Пандев минатиот го свиреа што направи,Кварезма што направи,секој меч свират по некој.
А изродов по сите понижувања за клубот што ѓи направи го направи ова

Само да ти кажам што кажаа
Занети``го уништи славјето``
Ориали``недопустлив гест ќе преземеме мерќи``
Мурињо``видов едена брутална работа``
 
Член од
14 март 2009
Мислења
276
Поени од реакции
10
4estita pobeda iako nezasluzena:smir:
da prasam so se raduvaat naviva4ite od zadrid pa vas ve sjebavme srede bernabe i imate pravo da mol4ite :kesa:ili sea po4navte da navivate za inter?
i ima uste 90 min na kampot taka da ne se raduvajte premnogu ne letajte kako naviva4ite na zadrid i arsenal pa posle da ve nema nikade:smir:

VIVA LA BARCA
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
4estita pobeda iako nezasluzena:smir:
da prasam so se raduvaat naviva4ite od zadrid pa vas ve sjebavme srede bernabe i imate pravo da mol4ite :kesa:ili sea po4navte da navivate za inter?
i ima uste 90 min na kampot taka da ne se raduvajte premnogu ne letajte kako naviva4ite na zadrid i arsenal pa posle da ve nema nikade:smir:

VIVA LA BARCA
Можеш да го сиснеш не заслужена сосема заслужено е освен процентот Барса ништоо ни имаше некој фудбал што би рекол некој заслужија гол затоа ојтеси дома со 3 честитки од Santa Claus.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
4estita pobeda iako nezasluzena:smir:
da prasam so se raduvaat naviva4ite od zadrid pa vas ve sjebavme srede bernabe i imate pravo da mol4ite :kesa:ili sea po4navte da navivate za inter?
i ima uste 90 min na kampot taka da ne se raduvajte premnogu ne letajte kako naviva4ite na zadrid i arsenal pa posle da ve nema nikade:smir:

VIVA LA BARCA


Што е незаслужено на какви дроги си дечко??

Дали го виде непостоечкиот офсајд кога Милито излезе сам пред гол у прво полувреме??? Друго, да не имаше пенал?? :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Алал да ти е бе.Пандев минатиот го свиреа што направи,Кварезма што направи,секој меч свират по некој.
А изродов по сите понижувања за клубот што ѓи направи го направи ова

Само да ти кажам што кажаа
Занети``го уништи славјето``
Ориали``недопустлив гест ќе преземеме мерќи``
Мурињо``видов едена брутална работа``
Точно. На местото на Морати, уште утре му раскинувам договор! Му ебам гнасното копиле!

Никад не сум пцуел на форумов, ама за овој више зборови не штедам!
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Честито победа, заслужена во целост!!! :smir::smir:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
4estita pobeda iako nezasluzena:smir:
da prasam so se raduvaat naviva4ite od zadrid pa vas ve sjebavme srede bernabe i imate pravo da mol4ite :kesa:ili sea po4navte da navivate za inter?
i ima uste 90 min na kampot taka da ne se raduvajte premnogu ne letajte kako naviva4ite na zadrid i arsenal pa posle da ve nema nikade:smir:

VIVA LA BARCA
Што јадеш гомна на наш фан клуб?
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
bravo momcinja.. zasluzena pobeda.
inter campioneeeeeeeee ale ale aleeeeeeeeeeee.campioneeeeeeeeeee
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
4estita pobeda iako nezasluzena:smir:
da prasam so se raduvaat naviva4ite od zadrid pa vas ve sjebavme srede bernabe i imate pravo da mol4ite :kesa:ili sea po4navte da navivate za inter?
i ima uste 90 min na kampot taka da ne se raduvajte premnogu ne letajte kako naviva4ite na zadrid i arsenal pa posle da ve nema nikade:smir:

VIVA LA BARCA
Аksi, ај прибери го малиов!
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.092
Ај некој ако ја најди прес конференцијата после натпреварот да ја постави тука, да видиме што ќе изјави Мур
 
С

Спенсер

Гостин
Кога паднал у форма????????

БТЊ Занети е најдобриот играч у историјата на Интер и точка, ни Фачети ни никој нејќам да слушнам!!!!!!!!!! ЈАСНО!? Ме потсети денес на наптпреварот вс Лацио пред 12 години финале куп на Уефа Интер вс Лацио 3-0!! како изигра и тогаш, не знам човеков ми лежи на срце!!

На 36 години ги засени подвижниве,брзи технничари од Барса влкучувајќи го и големиот Меси....!!!!!!!!! Од кога знам за него гинел на терен и ќе гине!!!!! Одлична игра и на Пандев, ма сите!!!

ИНТЕРРРРРРРРРРРР!!!!!!!!
Маикон најдобар десен бек,Лусио најдобар во одбрана,Камби најдобар деструктивец,Мурињо најдобар тренер :toe: Ова е добитно за лш
Се е во ред со Занети,и стварно е така... РЕСПЕКТ за човекот, таков играч Интер нема да има долго време...
Епа ако го споредиме копиљот со Занети,испаѓа дека копиљот треба да ги чисти вецињата на Џузепе меаца така???

Кире,а СНАЈПЕР... овааа Снајдер каде ти е???
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
многу ме интересира како ќе ја постави Мурињо играта. Против Барса се знае отрпилика кој е рецептот, целосен пресинг, игра во одбрана и од средниот ред и игра со физички дуели. За таква игра би биле потребни Мота, Камбијасо, Станкович, Мунтари и тоа би било секако дефанзивна формација која би одела на 0 - 0 или евентуално 1 - 0 ако се искористи некоја шанса. Сепак тоа не е игра каква што би сакал да гледам од италијанскиот шампион на свој терен.

Од друга страна ако сака Мурињо да се обиде да парира во средниот ред, тогаш клучни би биле Снајдер и Пандев, но надигрување со Барса е максимално ризично и неприфатливо.

ЗАтоа и ме интересира на што ќе се реши Жозе и дали ќе се обиде да направи некаква комбинација помеѓу овие 2 тактики.
Токму ова и го направи денес Мурињо. Почна со офанзивни играчи, играчи кои знаат да ја контролираат топката и истовремено ги покри целосно Чави и Меси и не и дозволи на Барса да ја развие играта.

Интер е со една нога во финале, но сепак на реваншот ќе треба да се оди на постигнување гол, доколку се оди чисто на чување резултат ќе биде потешко.

Навивачите овој пат претераа со Марио, немаше потреба за свирежи.

И не се палете до толку за Меси дека не се видел, во џебот на Занети и слично. И на Арсенал се палеа така после првата, ама по реваншот останаа заќутени:)
 
Член од
14 март 2009
Мислења
276
Поени од реакции
10
Што е незаслужено на какви дроги си дечко??

Дали го виде непостоечкиот офсајд кога Милито излезе сам пред гол у прво полувреме??? Друго, да не имаше пенал?? :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
ne nemase penal i tretiot gol ne bese ofsajd :tapp:
4e se vidime za 7 dena do togas pozdrav i raduvajte se 7 dena kako sto pravea naviva4ite od arsenal :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom