Syn

23 декември 2007
29.797
44.291
Kaко и што мислев, пичкарски фудбал, до голот играат ( Палермо половина не поминаа ) после се повлекоа а имаа прилика да ја искористат брзата предност и офанзивниот фудбал на Палермо за уште еден гол. :toe:
Дејо пут под ноги до дома и нека си пушти двд од првиот дел од сезоната, на 0-1 добива топка у шеснаестерец место да подава тој со лева прави нелогичен потег и шутира, минут време покасно Интер прима гол на кој кумуваше Лусио, од една страна не праи офсајд замка од друга не го маркира Кавани, ко изгубен германец се шуњаше безвезе.

Дејо гарант ке биде заменет, Пандев најверојатно ке влезе и ке играат слична формација ко со Челзи па шо биде нека биде, и онака за денес искрено не се надевав на сигурна победа и добар резултат, поголеми се шансите Милан утре да кикснат отколку Интер да се изборат за позитивен резултат ( а во моменталнава ситуација тоа е само победа ). :smir:

Ајт, тераме второ. :helou:

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
21 декември 2007
28.534
59.076
Не ми се гледа дека се немотивирани, одлично тргнаа. Имаме промаја кај Деки и Маикон. Првиот падна во вториот дел од полувремето и го фаќа нервоза, вториот непотребно троши многу топки. Сантон од другата страна е многу поконкретен само трема да има малку повеќе самодоверба и да оди до крај. Весли е пак расположен за асистенции. Фали Пандев по мене, додека бркаме резултат, Пандев наместо Станковиќ за да може нешто да одработи со Снајдер. А ако постигне гол, да продолжиме со два напаѓачи и Марига на таа позиција.

Il Fenomeno

non mollare mai
14 март 2007
3.226
707
Јас мислам ќе го пушти Кварезма прв за да му покаже на Мајкон како се шутира:tapp:.

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
17 април 2009
2.557
2.520
Второ полувреме мора да се стегнат...дека играва ме потсека како против Џенова,,,
МОре мене ме потсеќа на Катанија 0-1 па опуштање :jaj:

Маикон пак си тера по старо.....
Ја не знам што прави тој на тренинг...Толку да не знае да нафрли.

30 јули 2008
2.066
71
Чекај сега.......... каква кошарка, каков Реал, каква форма?
Ти беше најголемиот песимист на Интер пред натпреварот на Челзи, за после критикувањето од неколку други форумџии на овој фан клуб ти да кажеш дека доколку Интер го победи Челзи ти нема никогаш да спомнеш нешто песимистичко во врска со Интер.
Значи тука нема ништо нејасно.

И од целиот текст едно е интересно. Од каде сега дека Челзи бил вон форма на тој натпревар...... нели Интер беше тој тим кој е надвор од форма?:nesum:

ПС. Кошарка не гледам воопшто доколку не се работи за Македонскиот национален тим или пак нешто во врска со Македонија, а и не знам од каде па направи споредба кошарка со фудбал кога ја само те потцетив шо си ветил ти овде на форумот!:toe:
Да те прашам: гледаш фудбал или ги следеш резултатите на телетекст...
И ти си бил по се изгледа од фановите кој својот омилен клуб го следи преку телетекст.

28.534
59.076
За нафрлањето не му замерувам, како год да нафрли ако не погоди некого на глава џабе е, немаме ние такви играчи. И да ги погоди пак тешко.

Мене ми смета што му се отвораат играчи десно а тој упорно нафрла топки кај што нема никој, и што не се ни обидува да направи пробив а го бива за тоа. Подобро да шутира од 18 метри од косо отколку да ги троши топките онака...

71

Вечерва разбрав дека во Македонија имало голем број фанови на Палермо.

_The Great_

Il Genio
18 јуни 2008
5.955
3.318
Еве веќе 15 минути Интер нема конкретна шанса, има посед, ама ништо повеќе и поконкретно од кружењето околу шеснаесетник. Пандев би ја променил играта, а ќе влезе наскоро.