Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.484
Поени од реакции
58.764
Сега не е време за фаворит. Прво, Лусио не игра наредната, не ни е потребен некој како Барса сега. Второ, разликата во Сериа А се намали и најмалку што ни треба е некој кој психички ќе ги преокупира играчите цело време. Видовме каков ефект имаше Челзи, еден натпревар играат на друг мислат.

Јас кога би бирал по редослед би одел вака:

1. Баерн
2. ЦСКА
3. Бордо
4. Лион
5. Арсенал
6. Манчестер
7. Барселона

Патем, го гледавте Гуркуф денес? Ако ни го земе Челзи Хамшик, Гуркуф ми се гледа како одлична варијанта.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.656
Поени од реакции
5.990
Ја го сакам Лион,иначе во 1/4 финале сигурно се враќа Сантон така да Занети ке оди во средина на местото на Мота:toe:
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Цезар

Маикон -- Лусио -- Самуел -- Сантон / Киву

Занети - Камбијасо - Станкович

Снајдер

Милито - Ето


или

Цезар

Маикон -- Лусио -- Самуел -- Киву

Занети - Камбијасо

Снајдер

Милито - Ето - Пандев

Ова ми се најидеалните состави... најдоброто што може да се извади од интер... судејќи и по форма не само по квалитет.......
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.397
Поени од реакции
6.517
REGOLAMENTO
Postare un art work, un wallpaper, un banner o qualunque grafica in generale dedicato ad uno e uno solo dei seguenti giocatori Adidas dell'Inter:

Cambiasso Esteban, Chivu Christian, Khrin Rene, Lucio, Milito Diego, Pandev Goran, Quaresma, Samuel Walter, Toldo Francesco, Zanetti Javier

SVOLGIMENTO GIOCO
Il gioco si svolge in 3 round:
- primo round: 17-20 marzo (ore 12)
- secondo round: 20-21 marzo (ore 12)
- finale: 21-23 marzo

CHI PUO' PARTECIPARE:
Tutti: utenti, moderatori, grafici, collaboratori rivista IF

COME PARTECIPARE:
Inserire negli appositi thread che verranno creati, le proprie creazioni. Una giuria da me guidata, procederà alla selezione delle creatività più belle e decreterà chi potrà accedere al secondo round e alla finale. Il numero dei partecipanti che avanzeranno verrà deciso in base a quanti pareciperanno effettivamente.

PREMI
- scarpe Adidas Milito
- Pallone Adidas finale Champions League



Ecco il primo round
Partecipate numerosi!
на меил ми стигна ова, ме мрзи да го преведуам со гугл транслејт али колку што се разбирам до италијански наградна игра е со испраќање на свое дело(позадина,банер или цртеж).
http://www.interfans.org/forum/showthread.php?t=116758
ете го линкот, кој се разбира фотошоп од интерашите(мислам на тони,марсо и грејт) нека направи нешто, не е зијан да си ја проба среќата.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.484
Поени од реакции
58.764
на меил ми стигна ова, ме мрзи да го преведуам со гугл транслејт али колку што се разбирам до италијански наградна игра е со испраќање на свое дело(позадина,банер или цртеж).
http://www.interfans.org/forum/showthread.php?t=116758
ете го линкот, кој се разбира фотошоп од интерашите(мислам на тони,марсо и грејт) нека направи нешто, не е зијан да си ја проба среќата.
REGULATION
Posting an art work, a wallpaper, a banner or any graphics in general dedicated to one and only one of the following players Adidas interaction:

Esteban Cambiasso, Chivu Christian Khrin Rene, Lucio, Diego Milito, Goran Pandev, Quaresma, Walter Samuel, Francesco Toldo, Javier Zanetti

GAME CONDUCT
The game is played in 3 rounds:
- First round: 17-20 March (12 hours)
- Second round: 20-21 March (12 hours)
- Final: 21-23 marzo

WHO CAN 'PARTICIPATE:
All: users, moderators, graphs, magazine staff IF

HOW TO PARTICIPATE:
Fill in the appropriate thread to be created, their own creations. A jury headed by me, will select the finest creativity and nominate who will enter the second round and the final. The number of participants who advance will be decided according to how many actually pareciperanno.

AWARDS
- Adidas shoes Milito
- Balls Adidas Champions League
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.484
Поени од реакции
58.764
Парче да ги напрајте... значи само еден играч треба да е на позадината/банерот.

Со среќа, веруваме во вас :)
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
праам опасна фотка ..... ако оваа ми излезе како што сакам, да не се фурам али топ 5 ќе биде...... само кажете ми ..... ова е за Адидас реклама ..... така?? и како да се регистрОвам таму???
 
F

FuckYouAll

Гостин
Иако на Интер го мразам незамисливо многу, бравос за натпреварот против Челзи.Изгледа само Интер е кадарен да направи нешто во Лига Шампиони оваа година, само заради Жозе.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Пасот на Снајдер до Ето - Ебење !

Инаку , сакам и Барса да ни се падне ако може =)

Еднаш мора да се тепаат и тие :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom