Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Брат според мене Интер има само 2 кикса од последниве 4 меча тоа се Џенова и Катанија,а натпреварите против Наполи и Самдорија не уништи судијата со своите одлуку кога против Наполи не ни досуди пенал,а против Самдорија ни даде 2 црвени:toe:.Затоа нема потреба толку да ги критикиуваме Интер коа се уште сме во подобра позиција од пациентите Милан кој не се знае ни дали Киево ке го тепаат:toe:Добар резултат на Интер против Челзи и одма ке рипне самодовербата кај нас повторно затоа нема потреба од паника а посебно од аматери како Милан:toe:
Понекад брат се сомневам кога ке погледнам и ке видам дека ти пишува дека имаш 18 години.
Извинете за офф
Него крајно време е да го баталите Мунтари ве упропасти човекот..
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.668
Поени од реакции
6.029
Понекад брат се сомневам кога ке погледнам и ке видам дека ти пишува дека имаш 18 години.
Извинете за офф
Него крајно време е да го баталите Мунтари ве упропасти човекот..
Абе удрен што ти е филмот и ај кажи што лошо имам пишано во постот погоре.Иначе кој фактор си ти па да се сомневаш во моите години
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Чекај, што сакаш повеќе од ова што Мурињо го направи и сеуште го прави за Интер, играме на сите фронтови, во Италија сме први, во полуфиналето сме во Купот на Италија, за некој ден ќе браниме предност против Челзи во осминафиналето на ЛШ.

Кажими еден-единствен тренер кој моментално е подобар од Мурињо или барем е на исто ниво, освен Фергусон (да се разбереме, според мене Ферги е легенда, но не и подобар од Мур). Твоиве постови ми се премногу несфатливи за така возрасен човек и човек кој долго време прати фудбал.

Ете, болдот ми е хилариоус, ми дава слика дека поима немаш од фудбал, муабетов твој со сета должна почит ми личи како на некој маалски малоумен муабет помеѓу десетгодишни деца. Еве ти прост пример, Дрогба и Есиен, пример за фантастични фудбалери, едниот и ден денеска е најценет напаѓач иако е во одминати години, другиот е убедливо на првото место на својата позиција. Глупости. Лусио бил докажан, што претсавува за тебе да донесе фудбалер кој ќе стане врвен, да го роди...
Сега ја утна со Фергусон, Треба фурни леб да јаде Мурињо за да биде тоа што е Ферги. Не дека не е квалитетен но да не заборавиме, и Манчини ги постигнуваше истите успеси како и Мурињо. Од него се бара да изигра Интер и во ЛШ. Затоа овој диалог со тебе ќе го продолжам во вторник, после натпреварот против Челзи:smir:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Сега ја утна со Фергусон, Треба фурни леб да јаде Мурињо за да биде тоа што е Ферги. Не дека не е квалитетен но да не заборавиме, и Манчини ги постигнуваше истите успеси како и Мурињо. Од него се бара да изигра Интер и во ЛШ. Затоа овој диалог со тебе ќе го продолжам во вторник, после натпреварот против Челзи:smir:
Мурињо е 30 години помлад од Фергусон Мурињо освојувал првенства во три држави освоил куп УЕФА а следна година ЛШ.Сето ова не е случајно.
Фергусон е одличен тренер но има и една преднос тренер е во Ангилија се нашол таму на право место во право време.Да беше во Италија ќе сменеше 10 клуба.
А и не за Џабе Фергусон и Мурињо најмногу се почитуваат.

За мене Мурињо е најдобриот тренер до сега на Интер(од кога е Морати во клубот).
Мурињо е роден победник да беше тој на клупа овие натпревари друго ќе беше.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.870
Поени од реакции
23.207
Ах Мунтари на сета мука со спортскава ме насмеа, прв пут да паднем на тикет на една утакмица и да не ми е криво, ебем ти дебилот :tv:

У недеља у 11 мртвиот коњ, со све пензионерите, со тие ќорите, старциве, и биланезите, сите комплет ќе бидат 1 поен позади вас. А едно време беше - 14.


На син му честитав, ај и на другиве нека ви е среќен роденденот со закашнење
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ах, Жозе се решил да го земе Сули откако го здрмал на некој натпревар против Челзи, вајда.. глеав само првите 20тина минути па неможам да проценам шо се дешавало, али очигледно пресудна била раката на Сули... и потоа Маскара со изведениот пенал, во Тоти стил :wink:

Милан на 1, а Рома на прилично високи 4 разлика во ваша полза... според моја некоја логика :

тој што ќе испадне од повратниот дуел Челзи - Интер ќе освои домашно првенство, а тој шо ќе продужи ќе има краткорочна прослава :tv:

па сеа глејте шо ќе праите :wink:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
ах, Жозе се решил да го земе Сули откако го здрмал на некој натпревар против Челзи, вајда.. глеав само првите 20тина минути па неможам да проценам шо се дешавало, али очигледно пресудна била раката на Сули... и потоа Маскара со изведениот пенал, во Тоти стил :wink:

Милан на 1, а Рома на прилично високи 4 разлика во ваша полза... според моја некоја логика :

тој што ќе испадне од повратниот дуел Челзи - Интер ќе освои домашно првенство, а тој шо ќе продужи ќе има краткорочна прослава :tv:


па сеа глејте шо ќе праите :wink:
Оооо голем познавачу на италијанскиот фудбал,ооо мора тебе да те слушаме инаку ке се деси катаклизма,крајот на светот ке дојде побрзо ако тебе не те послушаме...

Пер ако имаш нешто да пишеш у врска со Интер пиши,не ја тролај темава Тоти стил пенал,краткорочна прослава,домашно првенство...ако имаш нешто да пишеш,пиши ако не одјеби :smir:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Сега ја утна со Фергусон, Треба фурни леб да јаде Мурињо за да биде тоа што е Ферги. Не дека не е квалитетен но да не заборавиме, и Манчини ги постигнуваше истите успеси како и Мурињо. Од него се бара да изигра Интер и во ЛШ. Затоа овој диалог со тебе ќе го продолжам во вторник, после натпреварот против Челзи:smir:
Фурни леб, можеби, но не заборавај дека Ферги е постар 21 година од Мурињо. Еве ти чист пример кога веќе ете правиш споредба Мур - Ферги. Ферги е од 86та година тренер на Манчестер, а има само две титули во ЛШ и тоа првата во сезона 98/99, Мур веќе на 47 години има една.
Манчини ги постигнување истите успеси, но тој најави отказ по поразот од Ливерпул во моментите кога Интер се наоѓаше во криза. Неизбежна беше смената на тренерската позиција, а најидеален тренер, би рекол ко кец на десетка се појави Мурињо, едноставно подобро решение немаше, нити ќе има. Сфатете, Мурињо е доведен да освојува титули, притоа не е условуван која и кога.


У недеља у 11 мртвиот коњ, со све пензионерите, со тие ќорите, старциве, и биланезите, сите комплет ќе бидат 1 поен позади вас. А едно време беше - 14.
Да де, се сеќаваш и пред последнава утакмица помеѓу Интер и Милан беше анулирана една голема предност на табелата, едноставно не се заборава твојот оптимизам, како немало М од Маикон, како Рони ќе згазел, дури се смееше кога велев дека има милион причини за победа на Интер ... така да не ме чуди враќањето на оптимизмот кај тебе, тоа е добро, а јас викам штета, штета што не играме уште некоја утакмица со Милан...
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
голем стап изгубиле една утакмица лош ден и одма муринјо е крив дај оставете го човекот а не само муринјо таков муринјо онаков а по добри победи муринјо звер муринјо цар па и манчестер и челзи изгубија од евертон па голем стап тоа не значи дека фергусон појма нема и сл оладете малку одиме кај челзи оптимистички и се вракаме со добар пласман и дај прекинете веке со критики верните фанови треба да се секогас со екипата а не толку не навивам веке за интер и сл.....
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Полека бре момци.....да не сум грешка јас......ама утре не ни завршува првенство!:toe:

Думан....
Те чекам да пишеш после натпреварот со Челзи, да видам баш што ке напишеш?


Сун

Мислам дека оваа утакмица малку ти го поби мислењето со формацијата со 2 напаѓачи!


Иосоно (мислам дека конечно те погодив).......

Според мене, не дека Кварезма одигра добро на овој натпревар, туку одигра подобро од Камбиасо кој според мене малку како да залута на натпреварот.
Инаку....ДА....Кварезма мислам дека не заслужува прв состав.


Деко....

Сега сватив зошто си го нарекол Пандев резил, зашо според тебе еден нема асолен.:toe:


Дај не драпајте сеа со критики и глупости, барем не сега пред важен натпревар, треба да бидете уште посилни!

Очекувајте за со Челзи невидена игра и ви кажав формација со 3 напаѓачи ГАРАНТ!


Кој ке се клади со мене на аватарче по сво избор од 1 месец, дека Интер тепа со минимум 2 разлика на Стемфорд!

А ајде да ве видам ......има некој?

ПС. Едвај чекам да дојде тој натпревар, за да ви ги покажам разликите во постовите!:smir:
 
M

mercenary

Гостин
лол.Не ги сваќам критиките кон Мур.Кој сака нека дојде како тренер,со тие играчи,нема никакви шанси Интер да освои ЛШ.
Што треба Мур да направи,да ги научи нашите опасни играчи од среден ред да играат како Барса?Џаби,такви играчи се тие,знаат само у одбрана да играат,некои се глупи и тн и тн
Решил Мур да го одмори Камби за со Челзи и го става Копилето Црно.Нема избор,кој друг да го стави,нема никој од среден ред на клупа.И Мурињо неможе да предвиди дека Копилето Црно ќе направи пенал и ќе добие 2 жути за 1 минута.

Тоа е,тренерот ни е и повеќе од добар,само треба да купиме поасални играчи.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Да де, се сеќаваш и пред последнава утакмица помеѓу Интер и Милан беше анулирана една голема предност на табелата, едноставно не се заборава твојот оптимизам, како немало М од Маикон, како Рони ќе згазел, дури се смееше кога велев дека има милион причини за победа на Интер ... така да не ме чуди враќањето на оптимизмот кај тебе, тоа е добро, а јас викам штета, штета што не играме уште некоја утакмица со Милан...
Ајде ајде уште тао ви остана да се вадите преку к*р сте ми со тие две утакмици вие Интерашите,а и Миланезите со таа ЛШ баталете ги веќе еднаш тие утакмици гледајте иднината тоа е се минато вас а и нас како да ни одговара да живееме во минатото.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ајде ајде уште тао ви остана да се вадите преку к*р сте ми со тие две утакмици вие Интерашите,а и Миланезите со таа ЛШ баталете ги веќе еднаш тие утакмици гледајте иднината тоа е се минато вас а и нас како да ни одговара да живееме во минатото.
Без историја нема сегашност а нема ни иднина.
Без историја си никој и ништо!:toe:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Aлармот е запален.......Моментално да не се лажиме сме во катастрофална форма која изобилува со киксови против помалите екипи:toe:..Скудетото е отворено до самиот крај...сега овај бил крив онај крив тие муабети според мене се безвредни бидејќи во целина тимот губи а најповеќе одговорност носи Мур(Што мајка го тераше мунтари да го става),тимот игра многу лошо во клучните моменти на сезоната ова дефинитивно не ни требаше..Ај што сме оптимисти дека ќе бидиме први на крајот туку го погледнавте распоредот?..Едноставно ако сакаме титула треба да покажиме против Рома,Виола и јуве кој сме што сме(а не да се фалиме дека на милан му опнавме покер или со 9 играчи ги тепавме),на крајот ако бидиме втори на табелата, тие ќе бидат зборови на празно(да не потсетувам лани случајот Ливерпул и Манчестер Утд)....не треба и не смееме да дозволиме да го изгубиме скудетото..ова ни е историска шанса за 5 титула по ред и да го поминиме Милан....FORZA INTER
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.479
Сун

Мислам дека оваа утакмица малку ти го поби мислењето со формацијата со 2 напаѓачи!
:smir:
Не ми го поби воопшто, него формацијата беше сменета, да, али во период кога Интер нема тренер на клупа, и ко што вика Михајлович, Интер се 50% послаби во таква ситуцаија и во период кога имаа низа лоши резултати и огромен пад на форма кој вчера едноставно кулминираше.
Поединци бар во прво вчера многу грешеа, поготово Матераци кој беше виновен за најголемата шанса на Катанија ( ова полувреме го гледав ), кога погрешно процени лет на топка и еден од играчите на Катанија, оној најнискиот, се најде во 100% шанса. Иначе, за разлика од 4-2-3-1, имаа контрола на посед, но пак ке повторам, во мизерна форма се, те грешки од судии те несватливи потези и слично резултираа со низа на очајни резултати.
Сега е моментот да го покажат шампионскиот карактер и да докажат дека го заслужуваат скудетото, зашто изговор ако го изгубат нема, нит судии нит ништо, па да му ебам матер, во еден дел од сезоната беа плус 12 од Милан и плус 15 од Рома, башка, по победата на Милан во Јануари, Милан изиграа нерешено со Ливорно дома и Болоња гости, тацни у пм, тацни.

p.s. Слично беше и лани, само во Јануари, кога беа изгазени од Аталанта гости 3-1, 3-0 губеа па во 90та Ибра даде тотално безначаен гол за тимот, него му значеше со оглед дека на крај за 1 гол му кидна на Милито.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom