Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Среќен роденден на Интерашите што славеа бдеј денеска:)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Прво полувреме не гледав, второто прилично слабо и реално веројатно поразот е заслужен. Факт е дека последните неколку натпревари Интер е во криза (што некако се поклопува со играњето на Ето во шпицот) и не сакам ни да помислам на евентуален пораз во Лондон, по што следи гостување на Сицилија кај Палермо кој гази се дома.

Многу пати низ годините Интер успевал да го прави истово, сигурна предност на врвот да ја прокоцкува па до крајот да виси на конец титулата.

Да се надеваме на подобра игра во продолжението до првенството и дека сепак ќе се одбрани титулата.

По ова мислам дека Мунтари не заслужува веќе никаква шанса. Досега не го критикував многу иако имаше доста слаби натпревари, но за 2 минути да добиеш 2 жолти плус пенал е премногу.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Зашто го кривите Мурињо бе луѓе... го игра Мунтари го игра... знае дека Мунтари неможе да даде точен пас ЗНАЕ... али знае ли дека е до толку ГЛУП да направи црвен за 2 мин НЕЗНАЕ.... не е крив Мурињо за овој кретенов од играч.... сакал да го сочува Камбијасо за со Челзи, и го ставил како "сметало" Мунтари, али јбг не очекувал да направи црвен картон....
Среќен сум што не го гледав второто полувреме зашто ќе сум го искршел телевизорот... :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
У камен пијано стање : Мунтари да му ја ебам мајката у сред пичка ........ Крај .........

И да , ке ја изугбиме титулата ....... Алал ни вера .......... Ми се сере од Мунтари , Мурињо у гз да се ебе со него ...... Кварежма МРШ , ЕТО ОЧИ ДА НЕ ТИ ВИДАМ , МАТЕРАЦИ ТАКОЏЕ ....... ВИ ЕБАМ ПРЕПЛАТЕНИТЕ КОПИЛИЊА !!!!!!
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
У камен пијано стање : Мунтари да му ја ебам мајката у сред пичка ........ Крај .........

И да , ке ја изугбиме титулата ....... Алал ни вера .......... Ми се сере од Мунтари , Мурињо у гз да се ебе со него ...... Кварежма МРШ , ЕТО ОЧИ ДА НЕ ТИ ВИДАМ , МАТЕРАЦИ ТАКОЏЕ ....... ВИ ЕБАМ ПРЕПЛАТЕНИТЕ КОПИЛИЊА !!!!!!
не сакам да ви се мешам но што е за денес крив мурињо пошо мислам дека и денес беше под суспензија :toe: :smir:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Нме му е прв пат !!!!!! МУНТАРИ Е КУРТОН НАЈВЕЧИ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

@ki

Whaaaa? :)
Член од
27 декември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
22
Де бе Деко,1 пораз!Голем пенис сме изгубиле се дешава!Се сложувам со тоа дека Мунтари направи најголем кикс до сеа,што не треба ниеден професионален играч да го направи ама ете се дешава.До крајот има уште,и не го навредувајте Мурињо до вчера му ги сисавте јајцата сега не ни чинел.Думан ова за тебе важи.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
не сакам да ви се мешам но што е за денес крив мурињо пошо мислам дека и денес беше под суспензија :toe: :smir:
Пијан е дечкото не го курчи уште толку..да се нафаќа да ти објаснува сеа
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
РЕКОВ МУНТАРИ Е КУРТОНАОНТ !!!!!!!!!!

И МУРИЊО Е ГНИДА ШТО МУ ДАВА ШАНСА ПОСЛЕ 200000000 КИКСА (РЕАЛНО , СЕКОЈ НАТПРЕВАР КИКСА ГНИДАТА ЦРНЕЧКА !!!!!!)

МИ СЕ СЕРЕ ОД ГУБЕЊЕ БОДОВИ БЕЗ ВЕЗЕ , ИДНАТА СО ПАЛЕРМО МОРА Д

А се тепа , иначе го пушиме .........
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Според мене ,,,Матераци и Мунтари никако во прв тим...гледам скромни сте со критики кон матераци али лично го обвинувам за првот гол и за неколкуте глупости што ги направи во текот на целата утакмица,за малце на Цезар рака ке му скршеше идиотот несмасен.

Само незнам што ви е мурињо крив тука,сигурно неможе да ја контролира играта на Интер од VIP ложата скиен со завеса.

И нема потреба за нервози и паники,сите ја знаеме мокта на Интер и мала криза е стално присутна секоја сезона,на пример јувентус ги тераше скоро пола сезона тек сега се опоравија малку од малку.На Интер му се повредија/суспендираа клучни играчи а поготово тренерот кој секогаш е тука да дава инструкции покрај линија...

Доста веке со песимистички постови ,,дека знам доколку го поминеме Челзи поразов ке биде брзо заборавен...
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Јас незнам што се замарате. Нормално е една екипа во текот на сезоната да има свои падови. По 17 натпревари, конечно пораз. Јес да можеше да се победи, но тоа е тоа. Една мала криза, и ќе го мењавате Мурињо...

Па и Барса лани кога освои се имаше криза, но се вратија и освоија се што можеше да се освои. Ништо чудно. Така да, дај боже Милан да победи викендов и да дојде на 1 бод, бидејки многу подобро играме под притисок отколку вака лефтерно да се губат натпревари.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Точно, секоја екипа МОРА барем една криза да преживее во сезоната. Прашањето е колку време ќе биде потребно да се вратат во форма, a тука лежи и титулата. Кај Интер трае последните 6 утакмици од кои има само една победа. Кај Јуве беше многу подолго и тоа не чини борба за титула, ама шта је ту је. Глава горе и идемо даље :)


п.с. Среќен роденден б'рдеј боис! :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.668
Поени од реакции
6.029
Јас незнам што се замарате. Нормално е една екипа во текот на сезоната да има свои падови. По 17 натпревари, конечно пораз. Јес да можеше да се победи, но тоа е тоа. Една мала криза, и ќе го мењавате Мурињо...

Па и Барса лани кога освои се имаше криза, но се вратија и освоија се што можеше да се освои. Ништо чудно. Така да, дај боже Милан да победи викендов и да дојде на 1 бод, бидејки многу подобро играме под притисок отколку вака лефтерно да се губат натпревари.
Брат според мене Интер има само 2 кикса од последниве 4 меча тоа се Џенова и Катанија,а натпреварите против Наполи и Самдорија не уништи судијата со своите одлуку кога против Наполи не ни досуди пенал,а против Самдорија ни даде 2 црвени:toe:.Затоа нема потреба толку да ги критикиуваме Интер коа се уште сме во подобра позиција од пациентите Милан кој не се знае ни дали Киево ке го тепаат:toe:Добар резултат на Интер против Челзи и одма ке рипне самодовербата кај нас повторно затоа нема потреба од паника а посебно од аматери како Милан:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom