5.955
3.318
Не знам дечки што да напишам освен тоа дека имаме среќа:toe:...
Среќа имавме, на крај.

Инаку во прво полувреме ги надигравме во секој поглед, им дадовме три гола, подоцна примивме уште еден и се повлековме. Среќа не е она кога тој со бушавата коса го промаши цел гол, тоа е незнаење.

Џони Вајсмилер

Don't share my food
15 февруари 2010
15.489
15.506

ДОбро другар знам дека бевме подобри во првото полувреме:toe:
а сигурно среќа беше пречката на крајот ама добро е што стигнавме до трите бода тоа е најважно:toe:

Syn

23 декември 2007
29.797
44.293
На крај ? Среќа имавме од старт со оглед на формацијата.
И не го заборавајте оној момент при 2-3, кога Санчез од пола метар не даде гол со глава, не го заборавајте и моментот кога оној бекон лошо асистираше за Ди Натале во шеснаестерец, Интер веќе беа матирани во таа ситуација.

Среќа еден тон имаа, али и редно беше, од наредна очекуем пак враќање на стандард формат и више никогаш вака во иднина, за жалење се, ко што реков и погоре, на Удинезе им беа потрени 3-5 секунди да поминат половина и да влезат во зона на шут или центар шут. :tapp:

Massimo Moratti

engin90
4 мај 2008
1.341
156
Не верувам дека Марига ќе добива многу шанси до крај на првенствово , лошо изигра денес , и Пандев не беше нешто подобар освен асистенцијата , другото се му беше погрешно , а и гледам Маикон полека се враќа во форма :smir:

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
21 декември 2007
28.534
59.077
Со Мота во одбрана, со Пандев издишан (незнам зошто, ама никако да собере сила за 90), со никаква клупа... немам што да им барам замерки. Дадоа 3 гола во едно полувреме и капата долу. Потфрлија доста играчи ама пак ќе речам, не беше воопшто лесно денес и со оглед на околностите, не треба да замеруваме ништо за играта.

|И.И|

говно интерашко
24 јуни 2008
5.567
6.696
Ај малце да ве олабавам и изненадам со нови маици :)

Знам дека Грејт ке биде љубоморен :) и голема благодарност до Zokis за помошта околу маиците (иначе тежок росоњер е ) :pos:

IoSono не ме карај ке ги закачам и кај нас на форум :) овде ке можат и ривалите да ги ѕирнат :)

Syn

29.797
44.293
Иосоно, да беа и цел состав, и физички спремни да беа, сликата со оваа формација секогаш била иста, буквално секогаш, и без примен гол не можат да поминат, једино тоа им успеа против Киево гости и Рубин Казан дома.

Оваа формација е добра само тогаш кога се брка резултат, ко со Динамо Киев вториот меч, али од старт, не, простор оној Санчез имаше километри, исто и Пепе, со оглед на фактот дека кога Интер немаше посед, само 6 играчи играа одбрана, Снајдер, Балотели, Пандев, Милито се ко Каспер во вакви ситуации, тотално бескорисни.

Замерки немам за ниеден играч, замерка имам до користениот формат на Мурињо, иако и вчера сакав да пишам дека со оглед на состојбата на фонд со играчи, може да почнат и со 4-2-3-1 бидејќи со 4-3-1-2 ке немаа алтернативи на клупа за средина и одбрана.
Од нареден меч очекувам повторно враќање на добитниот систем.

28.534
59.077
Во ред е ама оваа формација даде 3 гола денес. Така да незнам зошто би се жалел.