Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Гоче пак збрца голче ЅВЕР е човекот :vozbud: штета само што има глупи судии ја упропастија утакмицата :kesa:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
Сантон втор пат сезонава директно кумува за гол на противник ( со Сампдорија беше првиот пат ), сега имаше среќа што 100 души беа кај топката па судијата не примети кој играше последен.
Да го додадам тука и очајното второ полувреме кое го изигра против Палермо, кога и влезе на терен ... незнам, не е некоја сигурна варијанта очигледно за сезонава, супер играч е, со одлична иднина, али да се потпрат само на него во моментов очигледно е дека неможат, навистина несватливо и премногу глупо реагираше, немаше логика таа негова реакција.

Се на се склопено, добро полувреме за Интер, до поништениот гол Каљари немаа шанса за гол и тоа е тоа, после истото делуваше дестабилизирачки за екипата па и Нене имаше добра шанса али Цезар реагираше фантастично.
Се сложувам дека не може Интер да се потпре само на Сантон како прва и единствена варијанта како лев бек но затоа се тука Киву и Занети (иако исто како и Сантон, негова природна позиција е десен но може да игра и лево) па не би требало да имаме проблеми на таа позиција.
Денес мислам дека на Сантон не можеме да му замериме за ништо, па ни за додавањето до Матри... Мораше некако да реагира и неговиот старт беше со најдобра намера...
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.104
Поени од реакции
12.773
Idete vo fan klub na milan i procitajte kakov post napisal sasuke za pandev.Ovoj mora da bil zlostavuvan kako mal:toe:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Гоче пак збрца голче ЅВЕР е човекот :vozbud: штета само што има глупи судии ја упропастија утакмицата :kesa:
Не бе зашто, не е упропастена :)

Каљари нема сила очигледно е тоа, веројатно пошто главниот плејмејкер им е повреден па тешко комбинираат. Во секој случај со голот ќе беше поинтересен натпреварот, но очигледно е дека Интер тргна веднаш да ја полни мрежата и како год да е, очекувам лесна и сугурна победа.

Ова е противник со кој обично тешко играме па затоа сум презадоволен од она што го гледам. Првиот гол потврди колку бил во право Жозе што ја одбрал оваа формација. Ова ти е како Милито и Пандев, updated :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Не бе зашто, не е упропастена :)

Каљари нема сила очигледно е тоа, веројатно пошто главниот плејмејкер им е повреден па тешко комбинираат. Во секој случај со голот ќе беше поинтересен натпреварот, но очигледно е дека Интер тргна веднаш да ја полни мрежата и како год да е, очекувам лесна и сугурна победа.

Ова е противник со кој обично тешко играме па затоа сум презадоволен од она што го гледам. Првиот гол потврди колку бил во право Жозе што ја одбрал оваа формација. Ова ти е како Милито и Пандев, updated :)
Епа самиот викаш дека натпреварот ќе бил поинтересен :) не дека Каљари ќе израмнеше во 2 полувреме само ќе имаше поголема неизвесност
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Idete vo fan klub na milan i procitajte kakov post napisal sasuke za pandev.Ovoj mora da bil zlostavuvan kako mal:toe:
Се надевам дека бил злоставуван како мал. Боже мој, треба да си претерано... Ај, оставете ги нека тераат по свое.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.045
Idete vo fan klub na milan i procitajte kakov post napisal sasuke za pandev.Ovoj mora da bil zlostavuvan kako mal:toe:
Бујрум

Ајт, се цртам ја пред тв ... оп, дур пишуев, Ето до Пандев, Пандев до Милито, ПИРНЦОТ гол. :vozbud:

Алал вера ! Се читаме по крајот од мечот, ваљда уз честитки за извојуваната победа.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Кој потег на Милито дава гол и вика фала Пандевввввввв:vozbud:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.146
Поени од реакции
7.837
Браво Интер :cuc:
и честито титула одвај ја чекам сега со челзи утакмицата ќе се изедат :vozbud: и
bwe ѓупчето балотели ќе скапи на клупа :smir:
ps.шо сакам милито да се скара со марадона за цл =ивот и да земи Македонско држвајанство па да ги гледаме на европско и светско првенство :)
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Рутински си играат ,ко на тренинг.

Ајде сега Марига и Кварезма нека се истрчаат малце :) и Хрин да влезе нема да е лошо :)
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Ето губи на кредибилитет кај Жозе... сеа он ќе треба да се здобива со доверба :tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom