Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Грешка сум јас,извинете на грешната информација,сеа видов на нет дека се играат две :kesa:

Feb 3
Internazionale v Fiorentina Semi-finals Stadio Giuseppe Meazza

Feb 10
Fiorentina v Internazionale Semi-finals Artemio Franchi

П.С Syn изгледа и ова финале ке се игра на Олимпико

2009–10 Coppa Italia


Final: one-leg fixture at the Stadio Olimpico in Rome.

И по се изгледа,уште едно финале со Рома :)
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
инаку гледајте како влијаат интерашите и нивните собиранки врз другите групи.

браво за дечките, мило ми е што сме им послужиле за пример (иако не признаваат) па здравје за некое дерби ќе гледаме заедно. :)
Друже кои се овие шо се собираат вака?Од кај ти е ова? :smir:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.483
Друже кои се овие шо се собираат вака?Од кај ти е ова? :smir:
Имаш на фејсбук група ваљда, најверојатно од таму си се собираат дечки.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
Друже кои се овие шо се собираат вака?Од кај ти е ова? :smir:
на вашиот фан клуб некој пастираше, одтаму го земав линкот.
во скопје е собиранката на 16 февруар, некаде кај нова железничка саат не запаметив, ако сакаш да одиш треба да се пријавиш кај организаторите најверојатно за однапред да резервираат.
напрајте екипа, па стајте слики, да си ги мериме :helou:
 
Член од
15 јуни 2007
Мислења
353
Поени од реакции
21
Interesno e sto Mariga ke go igra svojot 100 natprevar kako profesionalen fudbaler. Znaci dosega ima 99 oficialni natprevari timovite kade sto nastapuval.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Најдов едно клипче со 2 прекрани голови на Маига. 1:27 ако не сакате да го гледате целото видео....
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Ваљда се шалиш за ова.:smir:

Нема теорија некој да истрча на натпревар 30 километри, просек на еден средишен играч е околу 13 километри ако игра 90минути.

Инаку за информација мислам дека најголема километража што некој ја има истрчано за 90 минути е Гравесен(мислам додека играше во Реал) неверојатни 20км!
Така, малку сатира има во некој од постовите.
Како пресметав за 30 км, познато е дека атлетичарите од Кенија се едни од најдобрите на средни и долги патеки, па еден атлетичар 10 000 метри ги трча за околу 26 до 30 минути, па овој според тоа може да трча и до 30 км за 90 минути.
Доста критики слушам за Суљо, јас се сложувам дека Суљо моментално не е во форма, но да не забораваме дека е еден од најголемите борци во средниот ред, човекот не е виновен што не е талентиран, но за трудот што го вложува треба да се респектира.
Јас повеќе гледам корист од Суљо него од Тиаго Мота, за кој Мурињо беше сигурен дека е еден од најбитните играчи, дека токму тој му фалеше, но еве сега како и во случајот со Кварезма и мансини ја грее клупата, замене лично Тиаго Мота е најголемото промашување.
 
Член од
15 јуни 2007
Мислења
353
Поени од реакции
21
@ Duman mislam deka ti si najgolemiot kriticar na Murinho vo vrska so transferite :D :baeh:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
Јас повеќе гледам корист од Суљо него од Тиаго Мота, за кој Мурињо беше сигурен дека е еден од најбитните играчи, дека токму тој му фалеше, но еве сега како и во случајот со Кварезма и мансини ја грее клупата, замене лично Тиаго Мота е најголемото промашување.
добро сеа, од толку јајца едно мучук мора да испадне :) а мота не е лош играч, може да се рече дека е просечен, а нашиот проблем е тоа што со просечни играчи неможеме да постигнеме успех на двете полиња.
рано е да се коментира за кениецот, ама со поголем избор од играчи на таа позиција, нема да се плашиме веќе дали мунтари или мота се во форма или не. како што рече Мурињо имам повеќе опции сега.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
@ Duman mislam deka ti si najgolemiot kriticar na Murinho vo vrska so transferite :D :baeh:
Се сложувам, често го критикувам, најмногу поради тоа што еве јас само како фан нЧа Интер можам да проценам кога ќе згреши со некој трансвер и на крај ќе испадне така, а тој како стручњак да прави толку утки неможам да разберам.
Да не се разбереме погрешно иако го критикувам за изборот на играчи, презадоволен сум што е тренер на Интер, со овие играчи кој ги располагаме никој тренер на планатева неможе да постигне повеќе од Мурињо. Немам ништо против да остане во Интер цел негов живот.
Јас Интер го следам од 1989 година, и отогаш навака се до Мурињо никогаш Интер немал подобар тренер.
Единствено во овие 20 години имале секогаш врвни голмани: Валтер Зенга ( еден ден сигурно ќе го наследи на Мурињо), Џанлука Паљука, Анџело Перуци, Себастијан Фреј, Франческо Толдо, Жулио Цезар. Секогаш Интер имал врвни голмани...

Ги знаеме аспирациите на Морати, освојување на Лигата на Шампиони, е за тоа му треба да донесет неколку врвни играчи од средниот ред ( Фабргас, Есиен, Рибери ), а не Мота, Мунтари, Марига, Ледесма...

Да не се лажеме моментално Барселона, Челзи се многу пред сите други, а Интер е во втората група кандидат за освојување на ЛШ.
Јас лично се надевам дека Интер ќе успее да го помине Челзи во 1/8 финалето, но за тоа е многу битен факторот среќа. Треба да се случаат сплет на околности во наша полза за да успееме да ги поминеме.
Челзи 5-6 сезони игра во врвна форма со екстра играчи па не успеа да ја освои ЛШ, а ние можеме да очекуваме да ја освоиме ако се случи нешто слично кога Порто ја освои лигата на шампионите - многу среќа.
Сами се уверивме што ни се случи со Барса, бевме понижени до бескрај. Ете со победите против Милан и Јувентус ги залечивме раните. Јас сум задоволен и со по едно калчо секоја година, и тоа е доволно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom