Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
Пак Ето не е земен.Да не се здечкани нешто со Мурињо, не че да е на арно ова...
во месецот има 7 натпревари, со многу ротации, сигурно ќе настапи и он, штотуку се врати од африка нека одмори малце.

инаку гледајте како влијаат интерашите и нивните собиранки врз другите групи.
DO SITE ROSONJERI !!! sobirot ke bide na 16 ovoj mesec vo skopje ajde da pokazeme kolku ne ima i site zaedno da go bodrime nasiot tim da bideme edni i edinstveni site drugi naviacki grupi da ni ljubomorat i da svatat ednas zasekogas sto znaci da si rosonjer zatoa ke ve zamolam ubavo koi se 100 % sigurni deka ke dojda...t neka ostavat ime prezime za da nie administratorite napravime spisok za da go znaeme tocniot broj
браво за дечките, мило ми е што сме им послужиле за пример (иако не признаваат) па здравје за некое дерби ќе гледаме заедно. :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
во месецот има 7 натпревари, со многу ротации, сигурно ќе настапи и он, штотуку се врати од африка нека одмори малце.

инаку гледајте како влијаат интерашите и нивните собиранки врз другите групи.

браво за дечките, мило ми е што сме им послужиле за пример (иако не признаваат) па здравје за некое дерби ќе гледаме заедно. :)
Па то, па то... кога ќе влезе Бонера у игра има кафаната да ја искршат од мераци... и то... :pos2:

Ај аирлија нека е и само напред! :smir:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.870
Поени од реакции
23.208
браво за дечките,мило ми е што сме им послужиле за пример (иако не признаваат) па здравје за некое дерби ќе гледаме заедно. :)

Вие бевте првите во историјата на фудбалот што сте се собрале а? :toe:

А за дербито има многу за чекање, може ЛШ полуфиналето да го глеамо годинава негде заедно :pos2:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
Вие бевте првите во историјата на фудбалот што сте се собрале а? :toe:

А за дербито има многу за чекање, може ЛШ полуфиналето да го глеамо годинава негде заедно :pos2:
ја досега немам видено слика од собрани миланези, ама зборуваме голема група не двајца без тројца. инаку во велес веќе 2 години одат собиранките. од времето кога биле само 5 души до сега кога сме 30 редовни.

минатово дерби имавме гости миланези топ си поминавме, затоа викам ако се соберете, ќе ја наредиме, па ако треба и за полуфинале нека биде :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.870
Поени од реакции
23.208
ја досега немам видено слика од собрани миланези, ама зборуваме голема група не двајца без тројца. инаку во велес веќе 2 години одат собиранките. од времето кога биле само 5 души до сега кога сме 30 редовни.

минатово дерби имавме гости миланези топ си поминавме, затоа викам ако се соберете, ќе ја наредиме, па ако треба и за полуфинале нека биде :)

Се шалев де, секоја чест за собиранките ја ви пишав уште тогаш. Ја сум слободен само субота и неможем да пристувуем многу на тие собиранки
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.083
Повикан е марига можеби ке добие шанса -
Goalkeepers: 1 Francesco Toldo, 12 Julio Cesar, 21 Paolo Orlandoni.
Defenders: 2 Ivan Cordoba, 4 Javier Zanetti, 6 Lucio, 13 Maicon, 23 Marco Materazzi, 25 Walter Samuel, 39 Davide Santon.
Midfielders: 7 Ricardo Quaresma, 8 Thiago Motta, 10 Wesley Sneijder, 11 Sulley Muntari, 15 Rene Krhin, 17 MacDonald Mariga, 19 Esteban Cambiasso.
Strikers: 22 Diego Milito, 27 Goran Pandev, 45 Mario Balotelli, 89 Marko Arnautovic.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.548
Поени од реакции
1.541
Inter Milan vs. Chelsea
Giuseppe Meazza, 24.02.2010, 20.45ч

Програма на патувањето:
22 Февруари /понеделник/
Состанок на групата на договореното место во 10.00 часот. Тргнување во 10.30 часот. Патувањето до Милано
трае приближно 24 часа со попатни паузи за одмор и царински формалности.
23 Февруари /вторник/
Пристигнување во Милано во претпладневните часови. Сместување во хотел. Факултативно, полудневен
разглед на Милано со локален туристички водич- Миланската Скала, Катедралата Дуомо, Галерија Виториа
Евангелие...Слободно време. Ноќевање.
24 Февруари /среда/
Појадок. Факулкативно, посета на шопинг центарот Serravalle Designer Outlet во околина на Милано. Враќање
во Милано. Почеток на натпреварот Inter Milan vs. Chelsea во 20.45 часот. По завршувањето, слободно време.
Ноќевање.
25 Февруари /четврток/
Појадок. Одјавување од хотел. Состанок на групата во 13.00ч пред хотелот. Тргнување за Скопје во 13.30ч.
Патувањето се одвива со попатни паузи за одмор и царински формалности.
26 Февруари /петок/
Пристигнување во Скопје во попладневните часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 18.500,00 денари

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
-Автобуски превоз Скопје-Милано-Скопје
-сместување во хотел 4*на база 2 Н/П (ноќевање со појадок)
- организација и придружник на патувањето
- 1 Влезница за натпреварот Inter Milan vs. Chelsea (3° ring)
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
- Патничко осигурување ( 300 ден )
- Посета на Serravalle Designer Outlet ( 15 еур )
- полудневен разглед на Милано со локален туристички водич ( 7 еур )
- влезници за културно историски знеменитости
ВАЖНИ НАПОМЕНИ:
- краен рок за пријавување 12.02.2010
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на ТА ПАПИЛОН

ВАЖНА ЗАБЕЛЕШКА:
СПОРЕД ИТАЛИЈАНСКИТЕ ЗАКОНИ
ЗА БЕЗБЕДНОСТ НА СТАДИОНИТЕ,
МОРА ДА ДОСТАВИТЕ КОПИЈА ОД
ВАЛИДЕН ПАСОШ НАЈКАСНО 2
СЕДМИЦИ ПРЕД ПОАЃАЊЕ, ВО
СПРОТИВНО ВЛЕЗНИЦИ НЕ МОЖАТ
ДА СЕ ОБЕЗБЕДАТ.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
За утре знаеме дека од прва минута сигурно ќе играат Толдо, Лусио, Снајдер и Милито. За останатите ќе почекаме до утре. :)

My team? Lucio and Sneijder will play, and so will Milito. Toldo will play too, but that mistake last week wasn't Toldo's. It was Silvino's..."
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
Глејте го Бик Мек



Ме потсеќа на Виеира ептен од сликава, копи пејст е у пм .
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
хаха од прва помислив сликава е постара, дека Виера е на неа.

Едно прашање... и полуфиналево се игра еден натпревар или има реванш?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
хаха од прва помислив сликава е постара, дека Виера е на неа.

Едно прашање... и полуфиналево се игра еден натпревар или има реванш?
Во полуфиналето се играат два дуели. А финалето се игра на '' неутрален " терен кој е одреден на почетокот од Купот, е сега незнам кој терен ке ги пречека финалистите, лани тоа беше Олимпико па Лацио беа и домаќини на тој меч, освен Curva Sud, остатокот од стадионот беше со нивни фанови.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Грешка си IOsonoINTERISTA , времето го гледа за да види колку треба да го забрза темпото за нов светски рекорд на 5 000 метри.
Во едно сум сигурен, секој натпревар ќе има најголема километража - над 30 км. За 30 минути трча 10 км, а за 90 минути ќе претрча 30 км, три пати повеќе од другите играчи.
Ова статискика често е прикажувана во натпреварите од лигата на шампиони, па Мур да не заостанува и во тој дел од статистиката го донесе кениецов.
Ваљда се шалиш за ова.:smir:

Нема теорија некој да истрча на натпревар 30 километри, просек на еден средишен играч е околу 13 километри ако игра 90минути.

Инаку за информација мислам дека најголема километража што некој ја има истрчано за 90 минути е Гравесен(мислам додека играше во Реал) неверојатни 20км!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom