Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
цезар


самуел - кордоба/матрикс

маикон ---------------------------- сантон



камбијасо - занети - мота




Пандев


Милито - Ето


инаку очекувам Арнаутович да влезе негде 75-80 минута.....
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Не е само еден навивач што заради пандев ке навива за интер,верувам дека многу од Македонија ке се одлучат за овој потег:toe:,и според ова за 5 години би имале најмногу фанови на интер во Македонија:toe:
Зашто за 5 години ?
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Не е само еден навивач што заради пандев ке навива за интер,верувам дека многу од Македонија ке се одлучат за овој потег:toe:,и според ова за 5 години би имале најмногу фанови на интер во Македонија:toe:

Искрено ја да сум неутралец, баш ради Пандев би го мрзел Интер, толку отекување по интернет / телевизија за еден фудбалски играч би ми се одмилило. :smir:

Edit; Зборам за македонските медиуми btw
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.483
Искрено ја да сум неутралец, баш ради Пандев би го мрзел Интер, толку отекување по интернет / телевизија за еден фудбалски играч би ми се одмилило. :smir:

Edit; Зборам за македонските медиуми btw
Да ама ти на твои 21 година така размислуваш :), дете кое од наредна година ке упише прво одделение си има некоја друга перцепција за нештата околу него, факт е дека таквите за 6-7 години ке навиваат за Интер и ке бидат '' тврдокорни '' фанови на тој клуб ( не генерализирам, али повеќето да ).
Пример ја Интер ги засакав ради Панчев, не дека знаев што и како изиграл во Интер, али толку ми требаше, па после доаѓаат Занети, Роналдо и тоа е тоа .

п.с. Работи што мене ме нервираат во врска со Пандев се: секој ден начекувам нова група на фејсбук и коментари од македонци на goal.com, ептен ретардирано делуваат.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Да ама ти на твои 21 година така размислуваш :), дете кое од наредна година ке упише прво одделение си има некоја друга перцепција за нештата околу него, факт е дека таквите за 6-7 години ке навиваат за Интер и ке бидат '' тврдокорни '' фанови на тој клуб ( не генерализирам, али повеќето да ).
Пример ја Интер ги засакав ради Панчев, не дека знаев што и како изиграл во Интер, али толку ми требаше, па после доаѓаат Занети, Роналдо и тоа е тоа .

п.с. Работи што мене ме нервираат во врска со Пандев се: секој ден начекувам нова група на фејсбук и коментари од македонци на goal.com, ептен ретардирано делуваат.
Баш така, а за болдираново, особено сеа после трансферот во Интер, а уште поише после голот од слободен. :uvo:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Нема везе тоа, и Пандев и Милито и Ето често ротираат, само да не се користат ко крила, тоа е лошото, се друго е прифатливо. А и сега, кога излезе Камби а влезе Милито против Јуве мислам дека пак тераа на слична формација со тоа што Снајди се повлече за нијанса а напред беа Балотели, Пандев и Милито.

Ја едвај чекам да видам како функционираат Ето - Милито - Пандев, вака на хартија страшно изгледа.
Ја едвај чекам да ги видам како функционираат Ето - Пандев, уште од почетокот мислам дека Пандев подобро ке функционира со Ето, не сум верувал дека со Милито ке имаат толку добра соработка во нападот, но ке видиме а мислам дека Мурињо нема да ја пропушти оваа шанса да не го проба и ова со Ето - Пандев напред а позади нив некој друг!:toe:

Искрено ја да сум неутралец, баш ради Пандев би го мрзел Интер, толку отекување по интернет / телевизија за еден фудбалски играч би ми се одмилило. :smir:

Edit; Зборам за македонските медиуми btw

Шо сака да каже писатело?

Кое отекување, и кого треба да отекуваат........... а ?

Баш така, а за болдираново, особено сеа после трансферот во Интер, а уште поише после голот од слободен. :uvo:
Е боли голот боли.....:kesa:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
цезар


самуел - матрикс

маикон ---------------------------- сантон



камбијасо - занети - мота




Пандев


Милито - Ето

Според мене вака би требало да е составот,Матрикс мора во прв состав,пошо со ЈуБе изигра одлично,не направи кикс и не се закачи со некој да се тепа :)
Арна сакам да влезе во игра,пак ке речам заслужува шанса дечкото,сака да се докаже.
Е сеа ме интересира дали има право на настап тој Фернандес или од следно коло ке биде ставен во погон ?? :)
Пандев-Ето подобро фи функционирале од Пандев-Милито,сигурно тоа,пошо и Пандев и Ето се брзи,добри дриблизни имаат и кога пракаат пасови,точно во милиметар ги пракаат,а Милито само за завршница е,онака јака завршница,знае да убие.
Мада се мислам дека Пандев ке игра среден ред,а може да му текне на Мур и дефанзивна средина,сите тепачи да ги бапне и Пандев да чека шанса од клупа,но ова се само претпоставки.
Како и да е,Парма одсекогаш била незгодна дома,без разлика со кој игра,дали е во криза или не е,тешко поминува таму секој,а посебно ние :)
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
Според мене вака би требало да е составот,Матрикс мора во прв состав,пошо со ЈуБе изигра одлично,не направи кикс и не се закачи со некој да се тепа :)
ама кога не свирнаа пенал, уште да се расплачеше кај судијата, 3 минути помина објаснувајќи му.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
ама кога не свирнаа пенал, уште да се расплачеше кај судијата, 3 минути помина објаснувајќи му.
Да немаше пенал,да му плаче за да свирне пенал ај ке го сфатам,ама Мело со рака ја удира топката,ракометарски потег,виде цел стадион,и ја ке плачам пред него богами :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.483
Ето не е земен за со Парма, оти???
Ke почекаме за дополнителни информации, и мене ме зачуди истово, штета, е баш сега ме интересира, во ситуација кога и Дејо не е тука кој би играл, ја сум за Арна и Милито напред, позади нив Пандев али гледајќи ги повиканите, Балотели очигледно ке биде партнер на Милито, а Пандев ке биде позади нив.
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Ето не е повикан зошто не бил 100% подготвен по враќањето од Ангола и сеуште не бил свеж по настапот на Африканскиот Куп на Нации. Па подобро било да се почека бидејќи во моментов во Интер имало силна конкуренција за нападот.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Мурињо го одмара Ето. Сетете се на пресот пред Јуве каде што изјави дека му треба одмор но нема да му даде зошто има доста играчи кои не се достапни.

Изгледа увидел дека му треба одмор, а и има четвотица напаѓачи. Тоа би било најреално објаснение зошто Ето не е повикан.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Мурињо го одмара Ето. Сетете се на пресот пред Јуве каде што изјави дека му треба одмор но нема да му даде зошто има доста играчи кои не се достапни.

Изгледа увидел дека му треба одмор, а и има четвотица напаѓачи. Тоа би било најреално објаснение зошто Ето не е повикан.
Или нема место за него!:kesa:

Шала настрана, овој Фернандес нешо инфо и потврда за него или такво нешто е рано сега!:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom