Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Што се дешава? кај мене најнормално функционира, да не е до тебе?
Не бе до мене, таман работа, се е во ред со мене вика матичниот :pos:

Не веруам дека е нешто до мојот пц или нет, еве и Ико и Магичниот се жалат :)
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Ееееее за 4 дена Кичмење и Милан и Јувентус Респект....
Ок играше Пандев иако не даде гол.... имаа мал проблем со ефикасноста но беше само прашање на време кога ќе дадат гол.Очигледно беше дека тактизира Мурињо со Ето и Милито неопходно е барем еден од нив да е во игра инаку средината функционираше добро Снајдер игра одлично тој е клучниот играч во Интер.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
Не бе до мене, таман работа, се е во ред со мене вика матичниот :pos:

Не веруам дека е нешто до мојот пц или нет, еве и Ико и Магичниот се жалат :)
океј е сега, јас сум бељата :)
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Мануел Фернандез имаше тешка повреда минатата сезона и истата ја обнови на првиот пријателски натпревар во предсезоната. Поради тоа не играше до јануари сезонава, а откога заздрави не добиваше шанса кај тренерот Емери кај кого приоритет имаат ветераните Албелда, Бараха и Марчена.
Во Интер заминува со желба да игра повеќе и да добие шанса за настап на Светско. :) А и плус е Португалец.
Ќе може да не информираш од каде ти се информациите што ги имаш напишано на блог за цената на трансферот, т.е. дека Интер платил 600 000 евра, а ако сака да го откупи ќе треба да плати 10 милиони.

Десет милиони за млад талент со проблем со мозокот и ногата е многу, бар јас така мислам.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Mislam deka treba da se razmisluva za sponzor na sajtot. Go imame Pandev pa ke se nafatat .
Na primer T-mobile :) ili Agencija za mladi i sport .
Nekoj moze da se angazira za kontakt so niv :)
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Ќе може да не информираш од каде ти се информациите што ги имаш напишано на блог за цената на трансферот, т.е. дека Интер платил 600 000 евра, а ако сака да го откупи ќе треба да плати 10 милиони.

Десет милиони за млад талент со проблем со мозокот и ногата е многу, бар јас така мислам.
Тоа го пишува во Валенсискиот весник Super Deporte близок до клубот:
El conjunto italiano se hará cargo de la ficha que le queda por percibir al portugués, alrededor de 600.000 euros, y dispondrá de una opción de compra, que rondará los 10 millones de euros, para quedarse al jugador en propiedad.

Еве извор

Инаку Валенсија за Фернандез плати 18 милиони евра!
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Чиро вика дека Милито бил во офсајд кога сме го постигнале првиот погодок. Јас да не гледав друг натпревар или стварно можеби Јуве бил оштетен.

edit
Во клипчево го имаат анализирано тој потег, Милито ја почна акцијата по која следеше голот на Снајдер.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Mislam deka treba da se razmisluva za sponzor na sajtot. Go imame Pandev pa ke se nafatat .
Na primer T-mobile :) ili Agencija za mladi i sport .
Nekoj moze da se angazira za kontakt so niv :)
Полека, баталете ја темата зошто спремам изненаџење па за 10-тина дена најкасно ќе можеме да зборуваме околу овие работи. Сега уживајте во победите над Јуве и Милан во рок од 4 дена :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
Чиро вика дека Милито бил во офсајд кога сме го постигнале првиот погодок. Јас да не гледав друг натпревар или стварно можеби Јуве бил оштетен.
Првиот гол го даде Лусио, а он не беше во офсајд, од толку аперкати и крошеа, Чиро више не гледа. :(
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Чиро вика дека Милито бил во офсајд кога сме го постигнале првиот погодок. Јас да не гледав друг натпревар или стварно можеби Јуве бил оштетен.
Чиро исто така рече дека бил Роки Балбоа. Баталиго.

:)

П.С. Фала за инфото Дон.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Чиро вика дека Милито бил во офсајд кога сме го постигнале првиот погодок. Јас да не гледав друг натпревар или стварно можеби Јуве бил оштетен.
Да беше оштетен жал ми е....:(:(

Nooooooooooot !!!

Кај виде бе офсајд,пенал не свирна за нас и сеа дрн дрн јариња,нека се радува таму на голот даден по грешка на Толдо,инаку немаше ниеден да дадат.
 
Член од
15 јуни 2007
Мислења
353
Поени од реакции
21
Ова за Мануел Фернандес сигурно е ? Има едно 5 минутно клипче на нет, го постирав некоја страна поназад, сеа пак внимателно го изглеав дека прееска на почеток од фудбалов го најдов, супер делуе бе копилево, баш копиле е, нигер, стабилен у дуели во одбрана, контрола на топка на новоУ, пасот му е ебење, и карактер ала Матераци/Гатузо. :)

Sigurno e utre so dres ke go vidime ama , kako sto pisuvat prvo ke go donesat kako pozajmen igrac a potoa ke vidat spored igrite dali ke go kupat.

P.S Murinho sam pobaral da mu go donesat ovoj igrac.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
Тоа го пишува во Валенсискиот весник Super Deporte близок до клубот:
El conjunto italiano se hará cargo de la ficha que le queda por percibir al portugués, alrededor de 600.000 euros, y dispondrá de una opción de compra, que rondará los 10 millones de euros, para quedarse al jugador en propiedad.

Еве извор

Инаку Валенсија за Фернандез плати 18 милиони евра!
Чим Валенсија дале 18 милиони за дечково, ондак станувало збор сигурно за добар фудбалер, бар пред да дојде во овој тим, они бар не грешеле со вакви, го имаат '' она '' потребното за таленти.

Е сеа односи со тренер лоши, гледам и во Евертон на позајмица бил, се на се коа ке се склопи, сакаат да вратат дел од парите што ги дале за него зашто очигледно немаат планови во иднина за овој играч у екипа.

Страв ми е само да не испадне ко мамец, па Интер да се сјебе, мада имало вакви случаеви ко Џила на пример, или Снајдер во Реал, или Камби во Реал и тн и тн кој се покажале одлично во новиот тим. :toe:

п.с. Уствари планирале позајмица бе, да беее, Интер научија КОНЕЧНО дел од грешките во минатото, ондак ништо не губат.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Чиро исто така рече дека бил Роки Балбоа. Баталиго.

:)

П.С. Фала за инфото Дон.
не рече он рекол некој негов пријател дека бил јак,цврст како него хаха и овој со одушевување го прифатил надимакот ја после толку нервози што ми ги принуди би му кажал да се дружи подобро со Саша Матич неко да го води Јуве во пропаст
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom