Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
ме мрзи да гуглам па да го споредувам успеси со Капело,се знае дека Мур колку што има фанови толку има и хејтери.
Тоа што после пораз криви друг е затоа што никогаш не си ја признава грешката и вниманието го префрла на друга страна.
Добро знаете какви изјави дава во медиумите,секогаш провоцира некого.
Мое мислење е тоа...има многу подобри тренери,не е човек кој ужива голем респект во фудбалот :toe:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
ме мрзи да гуглам па да го споредувам успеси со Капело,се знае дека Мур колку што има фанови толку има и хејтери.
Тоа што после пораз криви друг е затоа што никогаш не си ја признава грешката и вниманието го префрла на друга страна.
Добро знаете какви изјави дава во медиумите,секогаш провоцира некого.
Мое мислење е тоа...има многу подобри тренери,не е човек кој ужива голем респект во фудбалот :toe:
Прво колку години има Капело,колку Мурињо???
Второ колку години е тренер Капело а колку Мурињо ??
После секој пораз не криви друг,туку вниманието го свртува кон него пошо не сака фудбалерите негови да чуствуваат притисок,еве и Роки ака Ферара проба да го сврти вниманието кон него,па му се смее цел свет сега.До паметот е,а очигледно е дека ниту Лео ваш,ниту Ферара на комшиите го немаат тоа...

Инаку...и Исус не бил сакан од сите знаеш ??:smir:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
не е човек кој ужива голем респект во фудбалот :toe:
? :icon_conf

Плус уште една работа за дообјаснување, ајде образложиго цитираниов дел и тоа што те прашав во претходниот пост, за наводната непрофесионалност на Мурињо.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
? :icon_conf

Плус уште една работа за дообјаснување, ајде образложиго цитираниов дел и тоа што те прашав во претходниот пост, за наводната непрофесионалност на Мурињо.
Па како што кажав,колку го почитваат толку и го мразат.

Непрофесионално се однесува кога постојано провоцира некој во медиумите,Изјавите од типот: Најдобри сме..тие ништо нема да освојат...на тоа мислев.На пр: Некои тренери си ќутат и си ја вршат работата,даваат изјави на место.
Тоа е мое мислење за мурињо,секој си има право на свое :toe:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
ме мрзи да гуглам па да го споредувам успеси со Капело,се знае дека Мур колку што има фанови толку има и хејтери.
Тоа што после пораз криви друг е затоа што никогаш не си ја признава грешката и вниманието го префрла на друга страна.
Добро знаете какви изјави дава во медиумите,секогаш провоцира некого.
Мое мислење е тоа...има многу подобри тренери,не е човек кој ужива голем респект во фудбалот :toe:
затоа не уништи и нас !
ако тебе те мрзи да гуглаш мене не !
се сеќаваш на ова ?


Murinho Rulezz :back:
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Goalkeepers: 1 Francesco Toldo, 12 Julio Cesar, 22 Paolo Orlandoni.

Defenders: 2 Ivan Ramiro Cordoba, 4 Javier Zanetti, 6 Lucio, 13 Maicon, 23 Marco Materazzi, 25 Walter Samuel, 39 Davide Santon.

Midfielders: 7 Ricardo Quaresma, 8 Thiago Motta, 10 Wesley Sneijder, 11 Sulley Muntari, 19 Esteban Cambiasso, 48 Lorenzo Crisetig.

Strikers: 9 Samuel Eto'o, 22 Diego Milito, 27 Goran Pandev, 45 Mario Balotelli, 89 Marko Arnautovic

Во полн состав за утре , да се знае кој е кој . И Ето е повикан

Супер е вака ако играме со пун состав, ако е вака со пун состав Мурињо нека постави 4-3-3, сакам да видам како ке функционира оваа формација, со Ето,Милито,Пандев во нападот да видиме како ке се снаогаат:icon_surp:icon_surp.

-----------------Цезар----------------
---------------------------------------
---Маикон---Лусио---Самуел---Сантон
---------------------------------------
-----Занети------Снајдер---Мунтари---
----------------------------------------
--------Пандев---Милито----Ето-------
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Па како што кажав,колку го почитваат толку и го мразат.

Непрофесионално се однесува кога постојано провоцира некој во медиумите,Изјавите од типот: Најдобри сме..тие ништо нема да освојат...на тоа мислев.На пр: Некои тренери си ќутат и си ја вршат работата,даваат изјави на место.
Тоа е мое мислење за мурињо,секој си има право на свое :toe:
Тоа е сосема друга работа. Ти кажа дека Мурињо може вода да му носи на Капело како тренер.

Значи тоа што изјавува по медиуми, какви гримаси прави, дали покажува или емоции, дали сака да трча гол по улица... си е сосема друга работа.

Како тренер, резултати, успеси... молим лепо...
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Па како што кажав,колку го почитваат толку и го мразат.

Непрофесионално се однесува кога постојано провоцира некој во медиумите,Изјавите од типот: Најдобри сме..тие ништо нема да освојат...на тоа мислев.На пр: Некои тренери си ќутат и си ја вршат работата,даваат изјави на место.
Тоа е мое мислење за мурињо,секој си има право на свое :toe:
Тоа нема врска, изјавите не можат да го окарактеризираат како непрофесионален во неговата работа.

Тие што го мразат, го мразат, но ги мразат и фактите за неговите успеси, во меѓувреме тој вниманието го привлекува кон себе, наметнува притисок врз противникот, сите се нафрлуваат на него додека тимот во сосема мирна атмосфера и без притисоци си го обработува својот тренинг пред натпреварот, е тоа за мене е краен професионализам.

Можеби и затоа е она ,,интелектуална проституција'', нешто за што според твоите постови ќе ти требаат долги години да го сфатиш.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Тоа е сосема друга работа. Ти кажа дека Мурињо може вода да му носи на Капело како тренер.

Значи тоа што изјавува по медиуми, какви гримаси прави, дали покажува или емоции, дали сака да трча гол по улица... си е сосема друга работа.

Како тренер, резултати, успеси... молим лепо...
Уште го боли глава Forza 22 од изјавата на Мур...


 
M

mercenary

Гостин
-------------------Cesar-------------------
-Maicon-----Lucio-------Samuel-----Santon-
--------Zanetti-----------Cambiasso--------
-----------------Sneijder-------------------

------------Eto----------Pandev------------
------------------Milito---------------------

Оваа формација да ја пробаат за со Јубе.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Уште го боли глава Forza 22 од изјавата на Мур...
хах...нема везе,само си дадов свое мислење за тренеров,без разлика што е сега на најголемиот ривал,јас така мислам за него уште кога беше во Челзи...то је то
Се додека имате 2...а ние 7 ќе спијам мирно и ич глава не ме боли :tv:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Се додека имате 2...а ние 7 ќе спијам мирно и ич глава не ме боли :tv:
Ти радувај се со титулите што некогаш сте ги освоиле ние ќе се радуваме со тие што сега ги освојуваме, и сите задоволни :)

Сликата од The Great пошто немам време да ја наместам на сајтот:



Закон!!! браво
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
Од кога бројот на хејтери прави еден фудбалер или менаџер лош, доволно е да го споменам Кристијано Роналдо. :smir:
Многу лошо размислување имаш Forza, најважно е фановите на Интер да го почитуваат, а 99.9% од истите се надеваат дека ке остане тука во наредни 10 години и ке биде она што е Ферги за Јунајтед, почитуван е и од фановите на Челзи, фановите на Порто, тоа е најрелевантно, нормално е ти да го нејкеш кога ве руга и вика дека и со 7 играчи ке го победел Милан, aма тоа не го прави лош менаџер. :toe:

п.с. Сликата на Грејт е ебење .
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Ти радувај се со титулите што некогаш сте ги освоиле ние ќе се радуваме со тие што сега ги освојуваме, и сите задоволни :)

Сликата од The Great пошто немам време да ја наместам на сајтот:



Закон!!! браво
Сликава е зверска...браво за Грејт

(и потписот му го киднапирав :) )
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom