Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ако собере некој храброст од тоа педериштата од Јувентус да пише дека ние сме играле со АВТОБУСИ пред гол , ке се обесам за муда ..... Ова не автобус .... цела трибина имаа стаено ебате ...... Кљакав гол дадоа и мислеа готово е ..... Пацераја
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
ај што тепавте тепавте ама мораше ли у 90 мин и тој балотели да престане да ми глуми на терен.ајт поздрав што ваљда ќе го сменат ќориов
 
M

mercenary

Гостин
Одлична игра од сите(само Маикон и Балотели заебаваа)и честитки за победата.На полувреме ја стаив Интер да тепа 5 коеф....нормално верував во Интер,и како и секогаш,Интер не разочарува.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Ако собере некој храброст од тоа педериштата од Јувентус да пише дека ние сме играле со АВТОБУСИ пред гол , ке се обесам за муда ..... Ова не автобус .... цела трибина имаа стаено ебате ...... Кљакав гол дадоа и мислеа готово е ..... Пацераја
Па таква е тактиката на тренерот што да му праам???
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Дали сеа може да се славам?
хахахахаха...
може,се до натпреварот со Челзи можеш да славеш.
1/2 инале во Куп на Италија
+9 бода во Сериа А,
1/8 финале во ЛШ
Кој како нами....:))))))))))))))))))))
време е за славење
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
ај што тепавте тепавте ама мораше ли у 90 мин и тој балотели да престане да ми глуми на терен.ајт поздрав што ваљда ќе го сменат ќориов
Фала на честитките...а се чудам и јас како можеше у 90 да дае гол...барем порано да ви даеше,пошо глеам надеж имавте дека ке не поминете :pos2:
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
766
Поени од реакции
303
Подобро изигравме и заслуживме да победиме. Матераци изигра одлично, треба почесто да игра. Толдо беше доста несигурен во прво полувреме во второ, малце се смири.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Ист карактер како Ибра има да му ебам котлето :vozbud: .. Грдо е вака , сакав продолженија ...
Нее....

Добро де немораше Пандев не се лутам ве фатив на две ливчиња на едното 1 на другото 3+ ај нека ви е честито победа многу кеиф ми направивте што ги тепавте тие лузерите и плус ве фатив на лифче, да ви се множат победите :wink:
Гледајте сега за правилото Интер никогаш во кладилница:



Што ви викам ја, не важи повеќе... :)

Тоа се синглови патем, вториот е утнат, тој најгоре е после 0-1, 3.60 за пресврт.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Materazzzzzzzzzzzzzzziiiiiiiiiiii:vozbud: :) .Kako si odzemase topki i pravac dijagonali ama ovojpat uspesni:vozbud:.

Baloteli e mlad i vredi zlato za ovaa ekipa:pipi:

Podolgo vreme ima , koga ke primime gol - ne se trevozam -znam deka ke dademe 2:vozbud:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Фала на честитките...а се чудам и јас како можеше у 90 да дае гол...барем порано да ви даеше,пошо глеам надеж имавте дека ке не поминете :pos2:
барем порано да даевте гол вака џабе чекаа до крај пак иста приказна маме им ебем на тие што не трчаат ццццц аххх
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Подобро изигравме и заслуживме да победиме. Матераци изигра одлично, треба почесто да игра. Толдо беше доста несигурен во прво полувреме во второ, малце се смири.
Во второто и немаше работа за Толдо , да Марко изигра добро денес , но не доволно добро за да му фати место на Самуел .
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.485
Како да греши пасови кога подава топки на 1 метар до него.. До Камбиасо и Занети.. И баба ми Драгица нема да згреши..
А почна да игра послободно кога доби повеќе простор.. Кога излезе Камбиасо..
Инаку јас не паметам негов точен пас во празно незнам од кога.. Не е работата само кога губиме или бркаме резултат да се уфрла напред и да шутира.. Треба постојано да го прави тоа.. Нели Занети и Камбиасо се задолжени за дефанзивата..
А реакцијата на Камбиасо немам коментар.. Незадоволен.. Ја фрли ракавицата како што видов..
Aбе ти глеаш од свој аспект, исто беше и со Рубин, по тој меч Мурињо не го пофали нит Ето нит Снајдер нит Балотели, по тој меч рече Мота бил најдобриот на терен.

Денес Мота беше супер, покорисен од она што е Мунтари каде-каде, оние еден на еден пасови, пасови од прва и слично не ги згреши, одбрана изигра на ниво, и тука без грешка, и онака Снајдер игра така да а се помине центар топка до него мора да дојде, тука е и Пандев така да за оние пасови во празно имаат двајца универзалци напред.

Е сеа што викаат некои Интер играле лошо, ок, едно прашање, колку шанси имаа Јувентус ? Освен онаа статива која дојде по мртва игра, односно корнер ситуација, друго НИШТО не покажаа, и голот што го дадоа беше подарок од Толдо. За разлика од нив Интер покажаа подобар фудбал, имаа шанси, недосуден пенал, дадоа 2 гола така да овој триумф е повеќе од заслужен.

Једино сум разочаран од Толдо нормално и Маикон, кој очигледно како што реков и претходно чека голем меч за да покаже што знае. На Балотели еден гол му беше скратен ради Маикон, го даде победоносниот гол, така да не гледам причини да се критикува. :toe:

Ви текнува за Милито што викавте, го нема цел меч освен во 20-30 секунди у наптевар каде и дава гол, така и копилево, ке речете ваков онаков али даде гол плус по незнам кој пат, му беше скратен уште еден, доволно за еден НАПАЃАЧ. :wink:

п.с. Сантон бе брате, САНТОН, тоа е моментот, Ил Бамбино се врати !!!
 
M

mercenary

Гостин
Сигурно Мур го искара Балотели на полувреме.Се оправи малце.Само ме нервира кога ќе му ја дадат пробува да помине НИЗ противничкиот играч и паѓа како покосен.Многу топки губиме така.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom