Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.505
Поени од реакции
58.916
Виеира пристигнал во Манчестер сабајлево (кај Сити),па се очекува да потпише договор со истите на 18 месеци :toe:
Good news :)
Нека не ве лаже добриот натпревар со Киево, тоа беше само манифестација на неговото позитивно расположение инспирирано од промените. Да останеше, пак ќе киневме нерви :pos2:

Мансини е исто на добар пат да финализира со Олимпик Марсеј.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Овие миланезиве се молат пато да им се врати за со нас:pos2:,нз што се потресувааат коа и со него ке изгубат:toe:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Good news :)
Нека не ве лаже добриот натпревар со Киево, тоа беше само манифестација на неговото позитивно расположение инспирирано од промените. Да останеше, пак ќе киневме нерви :pos2:

Мансини е исто на добар пат да финализира со Олимпик Марсеј.
Што се тиче мене (а и до вас) сречан му пут за Енглеском са пјесмом Хвала ти хвала ти за све :)
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Овие миланезиве се молат пато да им се врати за со нас:pos2:,нз што се потресувааат коа и со него ке изгубат:toe:

Хаха кирца брат ке видиме на 24 ! ке папаат пак едно 3-4 комада сигурно и после тоа цигла нека не ми се појавува хихи позз:vozbud:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Нашиот си најде другарче Стеванович



Инаку Мансини 90% во Марсеј.
Еден од овие велат ќе дојде Баптиста,Гаго или Ледезма.
Само да не е Баптиста.
А Арнаутович официјално денес ќе останел до Јуни.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Добри вести неделава :)

Виеира ауфидерзен,Мансини исто,со Афелај партали ке праат сеа во Марсеј :pos:
Арнаутовик ке остане,мило ми е,почесто треба да добива шанса од Мурињо :)
И ако се зема некој од Баптиста,Гаго и Ледезма,јас сум повеке за Гаго :toe:

П.С Не е ни Чиву,ни Чибу,ниту пак Ќиву,туку е Киву...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.739
Поени од реакции
44.027
Ја искрено сакам Арна да остане, со тие 5 минути на терен :) ми удри само еден демант, мислев дека е статикус со тоа огромните бутови, напротив, апла подвижен бил, знаеме дека е техничар, бајаги е висок и со право му удриле префикс '' нов Ибра '', не дека е близу до она што Ибра го поседува, али у онаа конституција која ја има и стил на игра што го преферира наликува на него.
И Мансини еднаш знам изјави по еден пријателски меч дека многу го потсеќа на Ибра, на крај краева Ибра дојде на ниво ѕвезда на 23-24 години, овој уште е копиљ и верујте не е случајно ова што не заминува во овој трансфер период, очигледно Мурињо гледа нешто во него, не за џабе почна и шанси да му дава и на терен во официјални мечеви.

Сега со Сиена, во ситуација кога само Пандев и Милито се напаѓачите у тимот, верувам дека повторно ке го видиме Арна на терен, зашто да не и у прв тим, Сиена е у прашање маме му еам, одлична прилика за докажување дека го заслужува црно-синиот дрес. :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom