Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 август 2008
Мислења
6.010
Поени од реакции
5.326
Значи утакмицава за око беше катастрофа на секоја минута фаул се правеше немаше една асална акција зборам за двата тима мн лоша утакмица според мене!! не е никаква провокација давам само свое мислење!! Судија тешка ретарда!! Иначе според мене најбоље играч ви беше Виеира!! Инаку честито победа и ви неам кажано симпатизер сум на Интер од дамна во Италијанско првенство. позз
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Супер деби за Горан Пандев.Се гледа дека добро се снаоѓа во Интер.Учествуваше во акцијата која резултираше со гол,штета што на Балотели голот му беше запишан.:tv:
А иначе од што беше утакмицата тиња,ми се прис*а...На секоја минута по еден фаул.Ете затоа не сакам да гледам италјански фудбал.
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
I should praise all of them but I am only going to talk about Vieira who played his last match with us, a fantastic match in midfield. It was the best way to say goodbye to us and I wish him all the best for his new life. I will miss him. I don't know where he will go, he hasn't told anyone, but the club felt it right to let him go if another team can offer him a different future."



GoodBye Vieira ...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
Многу збориш дете ти...
Па барем тука мозам:toe:во јуве не смееш да зуцнеш,ај водат сеа 1-2 нека се радуваат малце од дамна не виделе радост:wink:.Теренот беше катастрофа денес затоа пандев немаше шанса,но затоа следанта со сиена сигурен сум дека ке даде гол.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
I should praise all of them but I am only going to talk about Vieira who played his last match with us, a fantastic match in midfield. It was the best way to say goodbye to us and I wish him all the best for his new life. I will miss him. I don't know where he will go, he hasn't told anyone, but the club felt it right to let him go if another team can offer him a different future."



GoodBye Vieira ...
A таман сакав да пишам за Виеира дека сакам да остане бар до крајот на сезоната, некако т'нки се у средината што со повреди што од лоша форма на дел од фудбалерите али тоа е, подобар крај и не можеше да има, нека му е со среќа каде и да оди. :)
Не верувам дека ке има повторно ангажирање на фудбалер, бар не на тој дел од теренот, сепак останаа тука на Камби, Мота, Занети, Мунтари и Дејо плус Снајдер и ете се отвара простор за младинците, пред Се Крхин и Стефанович. :toe:
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Супер деби не Пандев колку за прва утакмица. Добро е што црниов нема 2 грама мозок у главата па Пандев ќе стартува и следната
Само педерски беше што голот му се препиша на Балотели а не на Пандев сепак судијата(забележавме дека не глеа добро) не виде дека топката ја помина линијата при првиот шут и досуди гол од Пандев
Многу ми е криво што ме погоди во дебито ама ај да се надеваме дека ќе сменат
Се на се супер деби нека продолжи вака

Иначе исто ко ElNinho и ја од сега ќе ви бидам почесто тука
а да не го дадеше Пандев голот... жими к*рот дека судијата ќе покажеше на центарот.... какво говедо е судијава..... нека дојде Маџари - Младина да суди кај нас да го средиме ние.. да види што им праиме на таквите говеда како него....
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Киву ке му правеле операција во Верона имал фрактура на черепот.
http://www.corrieredellosport.it/Notizie/Calcio/92040/Inter,+Chivu+sarà+operato+alla+testa+a+Verona
Што значи најверојатно ако е изводливо, би се дрзнале по Коларов и тоа е тоа, а за Киву искрено се надевам дека брзо ке се опорави, штета, незнам колкава е стагнацијата од мечеви по вакви повреди али по она што го видов на теренот, доста сериозно делуваше, како легна така и не мрдна од таа положба а и делуваше дезориентирано.
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Што значи најверојатно ако е изводливо, би се дрзнале по Коларов и тоа е тоа, а за Киву искрено се надевам дека брзо ке се опорави, штета, незнам колкава е стагнацијата од мечеви по вакви повреди али по она што го видов на теренот, доста сериозно делуваше, како легна така и не мрдна од таа положба а и делуваше дезориентирано.
или Коларов или пак би го прокомандале Занети како лев бек.... ама пак тогаш ептен би биле тенки во средината.... како и да е ова е предобра шанса да се покаже Сантон... мислам дека се врати по повредата...
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Еве го голот, мислам дека не го постави некој пред мене. Со нашиот коментатор:pipi:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Само да не е како Чех тој 4-5 месеци го немаше а и ден денес е бандажиран.Велат мала била фрактурата.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Досаден натпревар, тапа терен за играње, многу груба игра од Киево, идиот судија, се на се добар резултат.

Средината и нападот беа некако отсечени, а и формацијава беше чудна, но со оглед дека фалеа многу играчи мораше да има рокади.

Добро деби на Пандев, неколку убави акции со Снајдер, добро ја држеше топката, неколку ситни грешки и сигурен сум дека наредна недела кога ќе биде поистурен ќе биде уште подобар.

Балотели само ќотек му е мајката, секој ден да маваш по идиотот.

Кварезма стандард не заслужува коментар.

Одбраната ѕверови и Маикон легенда кога си се изнасмеа на шутот, а Мурињо здиве:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom