Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
му треба психијатар на дечково нема памет изгледа тешко нас ако продужи вака
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Мело само лопата и на нивата:kez:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482


Едно пред утакмица, едно на полувреме (за Мело) :pos:



Иначе ми се допаѓа трансферот на Мота, солиден десен бек за скоро ич пари.
Друго, ми се допадна изјавата на Дел Нери во врска со напаѓачите во тимот и делот каде што рачуна и на Диего, се надевам дека дечково ќе добие уште една сезона да покаже што може!


Krasić: Izvini kume, srce me vuče u Juventus - оригиналната изјава за Блиц.
Крајно време е да се реши проблемов со ЦСКА и да дојде Красо.



п.с. Новите дресови во JuveStore
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238


Едно пред утакмица, едно на полувреме (за Мело) :pos:



Иначе ми се допаѓа трансферот на Мота, солиден десен бек за скоро ич пари.
Друго, ми се допадна изјавата на Дел Нери во врска со напаѓачите во тимот и делот каде што рачуна и на Диего, се надевам дека дечково ќе добие уште една сезона да покаже што може!


Krasić: Izvini kume, srce me vuče u Juventus - оригиналната изјава за Блиц.
Крајно време е да се реши проблемов со ЦСКА и да дојде Красо.



п.с. Новите дресови во JuveStore
Тапа дресовиве можда ланските беа во една од најлошите сезони ама едни од најдобрите дизајни во последните години добро шо си го земав тој од лани овие ич не ми праат мерак :D
 
Член од
28 август 2008
Мислења
184
Поени од реакции
11
Едно не ми е јасно,само нас ни ги унаказија вака дресовите,или кај сите што им е Најк спонзор ги има оние цик-цак линии?
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Еве уште еден лек за Мело. Пред легнување 1 куршум и доста е :)
:pos:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Еве уште еден лек за Мело. Пред легнување 1 куршум и доста е :)
:pos:
Ја мислам 2 на празно, и цевката на него. Малце да осети болка. Да не отиде безболно. Мачење за него.
Мело си беше за се крив освен за 1-от гол, за кој нималку не е крив.
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Сакам да му посакам добредојде на Марко Мота и да пружи успешни партии во црно-белиот дрес,а сакам да искоментирам и дека добри се дресовите мене ми се допаѓаат,па дај боже со нив да ни тргне.
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
едно големо WELCOME за мота.
еве видео од денешната презентација.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Ај и од мене со среќа нека ни се и дресовите и Мота и почетоков на новата сезона!! Незнам зошто толку се проптоварувате со дизајнот на дресовите, најважно е само да се дојде до успех, а за дресовите какви биле не е битно. FORZA JUVE
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
еФ.еМ. никако да ја погоди фреквенцијата....попусто Дунга го бранеше и фалеше,му укажуваше целосна одбрана,а овај му врати со она што најдобро го знае,совршено ХАРИКИРИ и јапанац може да му позавиди...шегата настрана ако Дел Негро предвреме не види какво дрво има во тимот ја еба Јуве утката уште една сезона,па како бе некој платил 25 милиона за овој ееееееееееееееееееееејјјјјјјјјјјјј
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
еФ.еМ. никако да ја погоди фреквенцијата....попусто Дунга го бранеше и фалеше,му укажуваше целосна одбрана,а овај му врати со она што најдобро го знае,совршено ХАРИКИРИ и јапанац може да му позавиди...шегата настрана ако Дел Негро предвреме не види какво дрво има во тимот ја еба Јуве утката уште една сезона,па како бе некој платил 25 милиона за овој ееееееееееееееееееееејјјјјјјјјјјјј
Дел Нери сака тврди играчи како Мело. Така не сум сигурен колку би се откажал од него.
Мело не беше толку лош за црвениот и автоголот. црвениот или го држеше инерцијата илиу му го вриеше на Робен. Можи да се речи малку глуп беше шо дозволи да има онаква ситуација во битен меч.
Автоголот> Јеби га не скокна еден цм повисоко :) а да се синхронизира со цезар малку потешко во онакви нафрлања. Појќе би рекол цезар треба да гледа оти негов играч скока.
Како и да е доста му беше распуст да не се плачи како лани дека немал одмор. Сега назад на работа во Јуве.

Суарез. Типов е екстра засилување ако го земиме (имаше шпекулации едно време) ама сега цената ќе му биди упм.
барем за бранење ќе го бива :vozbud:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
оф леле,дечкото не знај кај тера па уште некој проба да го брани....абе не вреди 5 пари,туку со здравје да го носиме,ќе не канта некоја година младичов....
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Едно не ми е јасно,само нас ни ги унаказија вака дресовите,или кај сите што им е Најк спонзор ги има оние цик-цак линии?

Во ПЕС играта ги симнав новите дресови на Интер и Јуве и двете имаат цик цак линии па значи по се изгледа бидејќи на Интер и Јуве во Серија А им ги прави Најк дресовите ќе имаат исти дресови.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom