Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Апсолутно не ми е јасно за што им е Зебина крив?! Човекот беше повреден долго време, плус и прикажа далеку подобри партии од Зденек, е сега што има незгоден темперамент па влегол во мал конфликт со навивачите тоа на секој може да му се случи во знак на нервоза. Потполно ги поддржувам овие протести ама да се напаѓаат и вреѓаат играчи како Зебина, Каморанези или Трезеге ич не ми е сфатливо.:toe:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Апсолутно не ми е јасно за што им е Зебина крив?! Човекот беше повреден долго време, плус и прикажа далеку подобри партии од Зденек, е сега што има незгоден темперамент па влегол во мал конфликт со навивачите тоа на секој може да му се случи во знак на нервоза. Потполно ги поддржувам овие протести ама да се напаѓаат и вреѓаат играчи како Зебина, Каморанези или Трезеге ич не ми е сфатливо.:toe:
Зебина мислам против фулам им покажал среден прст што ги разбеснило многу навивачите реков Трезеге,Камо ништо не им е само си влегоа нормално :D
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Несакам сега да сум на местото на Дел Пиеро:jaj::nesum:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Каков Зебина бе , теле грдо , мумија ... во 6 години 50 утакмици нема одиграно , а и кога играл или пенал правел или црвен добивал ...
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
еве потврда ја побрз од гоал.цом:)


BREAKING NEWS: Juventus Team Bus Pelted With Eggs By Angry Fans, Jonathan Zebina Slapped In The Face

The Juventus fans have expressed their dismay with the Turin side's disappointing performances...
Angry Juventus fans have pelted the team bus with eggs in the build-up toward the home match against Atalanta Bergamo. Additionally, defender Jonathan Zebina was slapped in the face by an 'alleged' fan of the Old Lady
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Зебина мислам против фулам им покажал среден прст што ги разбеснило многу навивачите реков Трезеге,Камо ништо не им е само си влегоа нормално :D
Абе јасно, ама тоа било како резултат на свирежите кои биле упатени од своите навивачи и нормално дека тоа те вади од кожа. Не дека го оправдувам тоа што им покажал среден прст ама дали и Мело не напраи нешто слично на пример?!?
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Зошто Зебина бе ??? што им е Џони Крив ? секогаш го дава максимумот. Нека идат Григера нека го утепаат, што направи Григера за Јуве откако е во тимот, за разлика од Зебина кој долги години го носи дресот на Јуве.

Преку К** веќе и од навивачиве на Јуве во Торино, неможат да наполнат еден стадион од 20 илјади па уште ќе ги тепаат играчите, ебате клошарите

Ако веќе некој треба да биде истепан треба да се почне од Секо и Блан па да се продолжи преку, Григера, Гросо, Мело, Амаури ... па и Сисоко до некаде кој сезонава игра катастрофално. Зебина беше повреден две години, што скаат од него ја незнма, од Григера е десет светлосни години поразвиен игач
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.697
Поени од реакции
3.648
Се сложувам да има протести на навивачите по повод управа и резултати. Ова е голем клуб, а со него си влече и големи одговорности. Дресот е тежок како панцир и нормално е да не може секој да игра со него на гради.
Навивачите не се научени да останат волку време без титула, а па да не зборувам за места што водат до Евро Купови.

Ма да, никогаш нема да оправдам тапање на сопствените фудбалери. Без разлика на се, ова е фудбал и физичките пресметки треба да бидат најстрого забранети.
Мислев дека италијанците се малку покултивиран народ, но изгледа дека домородно население не живее само во Африка.
Сеуште го имаат оној идиотизам во крвта.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
еве потврда ја побрз од гоал.цом:)


BREAKING NEWS: Juventus Team Bus Pelted With Eggs By Angry Fans, Jonathan Zebina Slapped In The Face

The Juventus fans have expressed their dismay with the Turin side's disappointing performances...
Angry Juventus fans have pelted the team bus with eggs in the build-up toward the home match against Atalanta Bergamo. Additionally, defender Jonathan Zebina was slapped in the face by an 'alleged' fan of the Old Lady
Kакви дезинформации шират све им ...
Не го мавна по лице и не беше бокс. Го "потапша'' со отворена рака по грб, по што Зебина не знам како успеа да остане смирен. Пак останувам на мислење дека пред утакмица овие протести не може да донесат ништо позитивно. Подобро да седат на стадион и да мавтаат кон управата со бели марамчиња отколку ова.
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Kакви дезинформации шират све им ...
Не го мавна по лице и не беше бокс. Го "потапша'' со отворена рака по грб, по што Зебина не знам како успеа да остане смирен. Пак останувам на мислење дека пред утакмица овие протести не може да донесат ништо позитивно. Подобро да седат на стадион и да мавтаат кон управата со бели марамчиња отколку ова.
Управата е виновна за ситуацијава во која што сме моментално.По 30-тата повреда требало веднаш да се реагира,по која (ако не се лажам) и почна кризниот период.За навивачите немам зборови.Јувентус и кога играше беспрекорно,стадионите не беа ни до половина наполнети.И наместо да останат со клубот до крај,тие ги навредуваат оние што се најмалку криви - играчите.Знам дека сега некои ќе се јават : Амаури ова,Зебина она,Мело не знаел да игра.А кој го купил?Или тој самиот дошол?Така е кога тренерот дал свој список на желби,а Липи одлучил место него ...
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Лелел, Ова фали цела сезона. Браво.

p.s. Си заработив 10 денари, зашо реков ќе биде гол
:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Прекрасен гол на Капитенот ...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Кој друг ако не Алекс. Навистина е жално што нема помлад играч кој може да го замени во Јуве и што со скоро 36 години се уште е далеку најдобриот играч на Јуве.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom