Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Едно од двете сигурно би било, или би бил на клупа, или би го продале.Според формациите на Бенитез и Капело стандардна 4-4-2 играта ќе оди преку крилата.:toe:
би можел Диего да игра и во 4-4-2 како втор напаѓач позади еден тешкаш како Џеко на пример ... тоа би била одлична комбинација
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
би можел Диего да игра и во 4-4-2 како втор напаѓач позади еден тешкаш како Џеко на пример ... тоа би била одлична комбинација
И со тоа се сложувам Диего би бил треквартиста и би ја имал улогата на Капитенот.Мислам би бил далеку попродуктивен така.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Колку само не ми се свиѓа проектот со купување на Џила. Тој веќе играше во Милан и покажа дека не е материјал за голема екипа.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
poleka be epten se zaeltavte pa vie, Prandeli, vargas, gilardino, pasqual, ima nekoj od fiorentina so ne go sakate, i montolivo i jovetic da gi vklucime u paketov :)
ако вие бевте брат добар тим немаше да бидите едно 5 6 години во подолните лиги заради финансиски проблеми
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
468
Поени од реакции
68
би можел Диего да игра и во 4-4-2 како втор напаѓач позади еден тешкаш како Џеко на пример ... тоа би била одлична комбинација
Моја желба се Кјаер и Кришито што не е неостварливо,околу 25 милиони за двајцава ,одбранта ќе ни биде 4К ,Касерес-Кјаер-Киелини-Кришито :):) и уште еден класа напаѓач како Игуаин или Џеко и идеме
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Добро бе, имате информации за Касерес, Џовинко, Келини, Буфон кога ке се вратат на терен, се замарате со глупости тука шпекулации.

Не бидува вака без тие погоре, знае некој кога ке се вратат, од кога и Касерес повреден, сега од повредата ке им падне формата на сите на мало ниво, па треба да се враќаат, долга и широка.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Моја желба се Кјаер и Кришито што не е неостварливо,околу 25 милиони за двајцава ,одбранта ќе ни биде 4К ,Касерес-Кјаер-Киелини-Кришито :):) и уште еден класа напаѓач како Игуаин или Џеко и идеме
25 Милинчина за кјаер и за кришито и околу 12 милиончина за касерес тоа се околу 37 милиончина :D добро би било тогаш но мора да се земи во предвид дека треба да се земе играч на местото од каморанеси и некој напагачи

tuttosport пишива дека јуве посакува бомнардер кој би дале 20 гола минимум со оглед дека актуелнот договор на алех ина трезеге завршуваат после завршетокот на наредната сезона а како имиња се поврзуваат Dzeko, Pazzini e Kuranyi линктука

Одлична вест, Касерес нема потреба да се прави операција. Вчера се претпоставуваше дека повредата што ја има Касерес на стомакот, најверојатно ќе мора да се санира со операција, но по денешните прегледи кои Касерес ги имаше во Барселона и Минхен, е отфрлена можноста Касерес да се прави операција, а дополнително ќе се утврдува колку време ќе биде потребно Касерес да ја излекува повредата. ЛИНК
е ова веке ме плаши
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Која пара ја млатат веснициве со шпекулацииве околу Јуве, утре можеби и Руни ќе биде во комбинација :pos2:

Шала настрана од тие формации и тренери што ги има на Тутоспорт не ми се допадна ама баш ниедна. Добро вика Stara dama дека ќе биде тешко нас со првотимци како Де Чеље и Легротаље. Исто така гледам се спомнуваат играчи како Џила, Ван дер Фил (ваљда така се чита), Кајт, Мексес. :nenene: Ако со овие играчи мислат да прават шампионски тим, мислам дека сме наебале. Ако веќе фрламе големи пари (80 милиони како што се спомнува) тогаш подобро нека бидат 2-3 играчи(играчишта)

Според мене ни треба еден централен дефанзивец, лев бек(според мене најслабата точка во целиот тим), еден играч од средниот ред со офанзивни карактеристики и еден шпиц. Тоа се 4. Со 80 милиони и продажба на „отпадот“ во тимот можеме да земеме и те како добри играчи.

Мексес мене лично ич не ми е по мерак, го загуби првотимскиот статус од еден Бурдисо. Пре би земал некој од Бонучи, Кјаер, Бокети. Лев бек желба ми е да игра Коларов.

Страшно ме нервира што Џила го поврзуваат со нас. Типот, барем за мене, нема ни ф од фудбал, а камоли да биде човек од кој ќе очекувам успех. Едноставно типот е FLOP за големи натпревари и големи клубови. Напаѓач што сакам да го видам во Јуве е еден од: Торес, Џеко, Игуаин. Мој фаворит е Торес.

Како што реков и претходно,како се ближи крајот на сезоната шпекулации ќе има се повеќе. Управава наша верувам дека ќе има добра сума на располагање за трансвери и се надевам дека паметно ќе ги искористи.

П.С. Утре со Фулам сме од 19h???
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
vie da mozete cela fiorentina ke ja kupite,ama... Fiorentina e dovolno golem klub da ne izgubi od bayern 4-1, i ne se lazete deka vie ste golema ekipa, od koa ve provalija za mestenje moze da se rece deka ste prosecni, mn daleku od eve za primer golema ekipa kako inter ili bayern, da ne ja spomnuvam barsa.
Фиорентина е доволно „голем клуб’’ што до пред 1 коло беше 4 бода до зоната на испаѓање.А за тоа кој е подобар се виде на Артемио Франки, каде после натпреварот се слушаше песна „VIOLA TUTTI A CASA“ .:juve:
И со тоа се сложувам Диего би бил треквартиста и би ја имал улогата на Капитенот.Мислам би бил далеку попродуктивен така.
Токму така. Улогата на втор напаѓач би му одговарала на карактеристиките кои ги има Диего и мислам дека одлично би се снашол како втор напаѓач.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Луѓе, ќе се прави ли собиранка за Фулам или решено е кој ги продолжува натпреварите па не е интересно да се гледа?:vozbud:
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Луѓе, ќе се прави ли собиранка за Фулам или решено е кој ги продолжува натпреварите па не е интересно да се гледа?:vozbud:
Јас мислам поинтересно ќе биде против Сампдориа али доколку падне договор јас сум ИН:smir:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
еве една презентација на јуве одржана денес,17 март,за плановите на јуве,за огранизацијата,финасиите мновиот стадион и др,пдф документ е на англиски
http://www.2shared.com/file/12187820/50110025/54312.html
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
еве една презентација на јуве одржана денес,17 март,за плановите на јуве,за огранизацијата,финасиите мновиот стадион и др,пдф документ е на англиски
Значи, како што се најавуваше правото за именување на новиот стадион на Јуве до 2023 година им е продадено на SportFive, главните трибини ќе се нарекуваат според Grande Giovanni Agnelli, а околу стадионот ќе бидат изградени фан-продавници, Музеј со освоените Титули и најважните настани на клубот во неговата историја, а трибините ќе бидат оддалечени само 7,5 метри од теренот каде што ќе се игра,а Јуве покрај тоа што е најтрофеен клуб во Италија, ќе биде и првиот тим што ќе има сопствен Стадион.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Добро бе, имате информации за Касерес, Џовинко, Келини, Буфон кога ке се вратат на терен, се замарате со глупости тука шпекулации.

Не бидува вака без тие погоре, знае некој кога ке се вратат, од кога и Касерес повреден, сега од повредата ке им падне формата на сите на мало ниво, па треба да се враќаат, долга и широка.
Kaseres najverojatno ke ima operacija vo Barselona taka da ne go planiraj skoro,Bufon izjavi do krajot na mesecot sigurno ke se vrati,Kelini so Sampdorija se ocekuva da bide povikan,samo za Govinko ne sum siguren i klubot nee misterija...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom