Џабе ни една клетва не фаќа:wink:. Не ми се верува што тим ќе бевме. Собир на малоумници. Ај се читаме после, иако знам од прилика што ќе се пишува. Нашиве не навикнаа на вакви Саботи и Недели.

10.031
6.051
ЦЦЦЦ. Дојде на ред Матуранти у игра да влагаат бре!
Сите пизди, цел тим. Никој да не шутнел. Матурантов изглеа најхрабар. Шутна.

Него сеа кризата делумно се намалува. После неколку порази, еве почнаа нерешени да се редат. Ај може за коло-две победите ќе дојдат.
Иначе и тренерите имаат кривица во овие резултати. Измени никако на време, се на крај. И се разбира, не логични измени, да не кажам играчи.

Nuneee

Nune
27 декември 2009
449
29
No comment ...
п.с. Се исклучувам.Не сум во состојба да пишувам објективно.

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
6 јануари 2010
1.925
332
Аман бе Јувенташи до кога вака,:tapp: треба да ви се решат некој работи во клубот! не иде вака:toe:

22 февруари 2007
7.076
1.940
По по по играта е ТАПА. МЕ интересира Жаки шо ќе изјави по мечов.

бтв. Џандонато да не е средина да не влезе да го покрива местото на Мело

Picasso`

Schizophrenic!
26 јануари 2007
4.149
197
Море и јас глуп, сингл ја стегнав, а знам дека се боси.

Ај, друг пат, коа ќе си купат барем шангајки.

25 јануари 2008
1.839
68
Да ти ебам управата што назначува ваков тренер, па да ти ебам и тренерот што не сфаќа дека не е материјал за Јувентус, и да му ебам таа формацијата што ја постави, па нели гледа дека НЕМАМЕ БЕКОВИ за ваква формација, па како сакаат да играме само со 4 играчи што можат да бидат опасни во офанзива, а за крај да ти ебам и тоа дрвото напред Амаури, па добро бе сфаќам не е во форма, ама на овој ниту пасот не му иде, ниту играта со глава, ниту заградување да не зборувам па за шут кон гол. КАТАСТРОФА!

Дивајн

блаблабла
3 април 2005
15.748
1.855

И ти ли?
Мислев ќе им тргне од денес на поарно ... навистина не очекував ништо помалку од победа.
Ај здрави живи, нареден викенд ќе видиме ...:toe:

С

сашенко

Фалеше Џовинко овде и тоа како.Немаше со кој Диего да проигра денес.А Џовинко ке се снајдеше супер по десната страна и ке направеа многу подобри акции и ке се разиграа во напад.Супер почнаа првите 5-6 минути во второ полувреме и мислев дека ке изиграат супер полувреме ама таа добра игра на моменти ја имаше и кога требаше да се реализира се губеа како и секогаш..срамота е ова.

332

Кути брат и мене 500 денари ми отидоа, мислев дека ке тепате денес али тапа сте уште:tapp:

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
17 мај 2008
2.085
266
добро бе,сфаќав слаби сте... ама па до толку :uvo:
се жалевте на ферара, па не било до него ко шо гледам...
и Мело до сега не го бев гледал, ама ко шо видов единствени со диего беа шо се трудеа да играат нешто(покрај киелини=75% од јуве)
другите фрли таму у 3 трета лига да играат... до кај стигнавте да дојде ред асален играч да се нема...:nesum: ццц

С

сашенко

Не е до составот.Овој состав имаше резултати добри сезонава( на почетокот).ОДлична игра против Сампдорија,Лацио, Рома, против реал летото на Peace cup.Интер го тепаа.СО милан тој купот како се викаше незнам кај шо играа пред почетокот на сезоната.Исто пред почетокот на сезоната по полувреме едно што се играа со интер и милан и јуве го освои тој куп.Имаа игра ама ја изгубија и тешко е да се вратат сега.Овој тим функционираше и може пак.Глеј го ливорно нема еден играч познат а две нерешени против јуве и милан.Не треба само играчи добри треба и уиграност.А јуве го нема тоа сега...

Sluzbarski

Македонец
21 јули 2009
3.364
78
катастрофа од натпревар,домаќинот опасен во 2-3 моменти,гостинот ја имаше благата иницијатива,но со вакова слаба вечер на Диего не можи да се бара повеќе,тука беше и судијата да се вклопи во сивилото...италијанскиот фудбал падна на најниски гранки во неговата историја

С

сашенко

Тренери на Јувентус од 1923 до 2007 година.За 84 години 42 тренери значи просечно по еден тренер за 2 сезони.Ретки се оние кои се задржале ама сепак тимот имал добри резултати и е втор клуб по постигнати резултати после реал мадрид во( незнам точно во кој период).
САкам да кажам не е до тренерот нашиот проблем сега е друг.За почеток УПРАВАТА ке ја кажам само за тоа сум сигурен и пчигледно е веќе.