Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Незнам за вас ама мене сркоз ме изреволтираа и ме извадиа од такт.Незнам само како не им е срам да го носат црно белиот дрес не заслужуваат абе ајде Лацио да не го тепаат.Неможам да се помирам да ми го расипат денот место да трчаат со гордост си играат курташак.НЕЗНАМ ДО КОГААА ЌЕ ТРПАМ РЕМЕТ ОД СИТЕ АМАН ВИШЕ НЕКА СЕ СВЕСТАТТТТТ
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Незнам за вас ама мене сркоз ме изреволтираа и ме извадиа од такт.Незнам само како не им е срам да го носат црно белиот дрес не заслужуваат абе ајде Лацио да не го тепаат.Неможам да се помирам да ми го расипат денот место да трчаат со гордост си играат курташак.НЕЗНАМ ДО КОГААА ЌЕ ТРПАМ РЕМЕТ ОД СИТЕ АМАН ВИШЕ НЕКА СЕ СВЕСТАТТТТТ
Bilo kakov trener da doneseme morame da kupuvaame novi igraci barem 5. 2 defanzivni krila, 2 na sredinata i eden dobar napagac :helou:
 

ludo

Nenormalen
Член од
15 јануари 2009
Мислења
12
Поени од реакции
3
Bilo kakov trener da doneseme morame da kupuvaame novi igraci barem 5. 2 defanzivni krila, 2 na sredinata i eden dobar napagac :helou:
Imate odlicni igraci za vo sredina Melo Sisoko Markizio se odlicni ali za napagaci nemate ni eden dobar nemoze na Jakinta i Trezege da se potpirate
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71



Браво за Ѕак, многу го љубаат судиите.:pos2:
Лекција 1,
Ситуација во која мора да свириш пенал.
Италјанска работа...
 
Член од
26 август 2009
Мислења
215
Поени од реакции
41
И јас многу често губам трпение и се нервирам.Но кога ќе се сетам на Недвед,Камо,Алекс,Трезегол ... и сите останати легенди на клубов,на нивните игри,голови,славења на головите ... едноставно се опуштам и нешто ми вели дека тие денови ќе се вратат.Ќе го доживеам тоа дежаву,само треба време и трпение.Време имам,трпение можам да имам ако сакам.Сега само треба да дојдат резултатите ...
eeeee druze ccccc a jas veke 4-5 godini se nadevam da se vratat tie denovi koga za Lazio igraa Nedved, Nesta, Crespo,Stam,Mihajlovic,Stankovic i dr golemi iminja i koga igravme nereseno so Inter, Milan u gosti jas se nervirav kako da e kraj na svetot

pa a se nadevame deka ke dojdat a da ne bese onoj kopukot Lotito lazio sea ke imase silen sostav(Pandev,Ledesma,Kolarov,Zarate,Muslera,Hitzelspreger,De Silvestri)
a Juve barem ima kolku tolku silen sostav
:D
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Изјава за вчерашниот натпревар :
Диего: Игравме добро но победата изостана

Од друга страна Бенитез негира дека има договор со Јуве а негира и дека имало било каков контакт меѓу него и челниците на Старата Дама ...
http://sportdenes.com/201002011832/fudbal/anglija/benites-odrece-deka-se-dogovoril-so-juventus.html


Продолжуваат истите моабети како што беше и со Хидинк , после секоја акција од медиумите некој нешто негира и како и предходно нема ништо потврдено и се останува во доменот на шпекулациите .
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482



Браво за Ѕак, многу го љубаат судиите.:pos2:
Лекција 1,
Ситуација во која мора да свириш пенал.
Италјанска работа...

Сликава право кај Морати на email! Може ќе смати уште едно Калчополи! :zid:


Edit: Еве и на ова можеш attach да му направиш, голови на иднината :wink:
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Еве и од Закерони изјавата :
http://sportdenes.com/201002011833/fudbal/italija/zakeroni-vo-igracite-ima-mnogu-gnev-naskoro-ke-pocnime-da-pobeduvame.html

Се надевам дека знае што збори и дека стварно ќе увиди и дека ќе ги поправи грешките што ги имаше на вчерашниот меч , што се однесува до нас останува да чекаме како и секогаш ... се надевам нема да биде залудно чекањето
 
P

PewDiePie

Гостин



Браво за Ѕак, многу го љубаат судиите.:pos2:
Лекција 1,
Ситуација во која мора да свириш пенал.
Италјанска работа...
Не,реално гледано немаше врска со пенал ова ама ајде малце помош од судии за деби победа на Зак што не се оствари,али па од друга страна за подароци од судии нашол да се буни фан на шиттер :tapp::kesa: Ајде бар за следно коло сигурна 2-ка ке се има за у кладилница,со кој играте следно коло у гости?
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Сликава право кај Морати на email! Може ќе смати уште едно Калчополи! :zid:


Edit: Еве и на ова можеш attach да му направиш, голови на иднината :wink:
Хаха ... lol Нас не средија повредите,сега не сме толку интересни.Сега на ред се Милан (стварно им се приближија),а ние само во пакет со нив ...
п.с. Можеби ја зголемуваат гледаноста на Серија Б.Иновативен е Морати.Толку паметен човек комшија ретко прави ....

Не,реално гледано немаше врска со пенал ова ама ајде малце помош од судии за деби победа на Зак што не се оствари,али па од друга страна за подароци од судии нашол да се буни фан на шиттер :tapp::kesa: Ајде бар за следно коло сигурна 2-ка ке се има за у кладилница,со кој играте следно коло у гости?
Ливорно - Јувентус
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Не,реално гледано немаше врска со пенал ова ама ајде малце помош од судии за деби победа на Зак што не се оствари,али па од друга страна за подароци од судии нашол да се буни фан на шиттер :tapp::kesa: Ајде бар за следно коло сигурна 2-ка ке се има за у кладилница,со кој играте следно коло у гости?
Газдите на Јувентус треба да направат спогодба со премиерот Груевски, треба да ги носи играчите на едно бањско лекување во Банско или Косоврашки Бањи. Нека го реактивират и на Ќиро Ферара и така е многу подобар на позицијата централен бек од Легротаља.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Газдите на Јувентус треба да направат спогодба со премиерот Груевски, треба да ги носи играчите на едно бањско лекување во Банско или Косоврашки Бањи. Нека го реактивират и на Ќиро Ферара и така е многу подобар на позицијата централен бек од Легротаља.

А зашто си толку досаден?
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Според неофицијални извори, после "поклонетиот" пенал вчера, на повидок е ново Калчополи. На Јуве повторно му се насмевнува Серија Б. Лацио веќе почнале да ги доставуваат своите докази до судот и овој пат ќе стартуваме со -50 бода за во никој случај да не успееме да се вратиме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom