Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Parma-Juventus & Sampdoria-Palermo Could Be Postponed :nerv::nerv::nerv:.Nemozev da docekam da dojde sreda da gledam i sega sakaat da ja odlozat...ne mi se veruva​
Ајдееееее ....
Таман дојде среда,таман телма решија да не даваат,сега да го одложат ...
јбг :(
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Само што јавија на Скај, теренот е посолен, температурата е повисока за разлика од вчера и нема никакви проблеми за да се игра. Значи 99% утакмицата останува по распоред :)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Само што јавија на Скај, теренот е посолен, температурата е повисока за разлика од вчера и нема никакви проблеми за да се игра. Значи 99% утакмицата останува по распоред :)
ова сакав да го чујам напред јувенитни одиме на победа макар шо ке е малце тешко гостување
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
Не можи да нема место за Легендата на Јуве, Дел Пиеро, а да има за Виеира, Емерсон, Замброта. Дел Пиеро е легенда на Јуве и најголем играч на Јувентус, и мислам дека кога се работи за Јувентус, Дел Пиеро е еден од најголемите (ако не и најголема) легенди на клубот.
 
С

сашенко

Гостин
Не можи да нема место за Легендата на Јуве, Дел Пиеро, а да има за Виеира, Емерсон, Замброта. Дел Пиеро е легенда на Јуве и најголем играч на Јувентус, и мислам дека кога се работи за Јувентус, Дел Пиеро е еден од најголемите (ако не и најголема) легенди на клубот.

Хаха па има место за горе наведените зашто играат на такви позииции и таму биле најдобри а Дел пиеро во нападот треба да оди а таму нема место како што гледаш.Неможе дел пиеро на позиција на емерсон да го стави не зезај.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Со среќа нека ни е денес со Парма. Да ја почнеме новата година со победа па што биде нека биде.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
интер веќе ги обезбеди 3те бода,па нека ни е со среќа...
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Не можи да нема место за Легендата на Јуве, Дел Пиеро, а да има за Виеира, Емерсон, Замброта. Дел Пиеро е легенда на Јуве и најголем играч на Јувентус, и мислам дека кога се работи за Јувентус, Дел Пиеро е еден од најголемите (ако не и најголема) легенди на клубот.
Добро тоа е во ред секако дека треба да има, ама зборот ми беше за во нападот:toe:

Само што јавија на Скај, теренот е посолен, температурата е повисока за разлика од вчера и нема никакви проблеми за да се игра. Значи 99% утакмицата останува по распоред :)
Бреееј значи ке се игра сега кога прочитав викам е сега ја заебале ама добро е ќе ја гледаме :vozbud::vozbud:

Со среќа нека ни е денес со Парма. Да ја почнеме новата година со победа па што биде нека биде.
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
И официјално, 4-4-1-1 формација:

13

Manninger Alex


2

Caceres Martin


33

Legrottaglie Nicola


3

Chiellini Giorgio


6

Grosso Fabio


7

Salihamidzic Hasan


4

Melo Felipe


18

Poulsen Christian


8

Marchisio Claudio


28

Diego


17

Trezeguet David

Манингер
Касерес--Легро--Киелини--Гросо
Салихамиџич--Мело--Поулсен--Маркизио
Диего
Трезеге​
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
дефинитивната формација

Trezeguet
Diego
Marchisio -- Melo -- Poulsen -- Brazzo
Grosso -- Chielini -- br33 -- Caceres
Manninger​


Ајде да ја почнеме со победа годинава. FORZA JUVE!
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ајде скапете ги овие Пармалатциве па после ние да си се колеме за 3-то :tv:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
дефинитивната формација

Trezeguet
Diego
Marchisio -- Melo -- Poulsen -- Brazzo
Grosso -- Chielini -- br33 -- Caceres
Manninger​


Ајде да ја почнеме со победа годинава. FORZA JUVE!
Број 33 :pos: :pos: :pos: луд си да си ебеш :pos2::pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom