Васко Ефтов vs. Вики Ралева, Големиот Брат и останатите "реални" шоуа и фејк личности

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 февруари 2006
Мислења
358
Поени од реакции
8
Анастазија ти ги читам постовите и гледам дека само плукаш по Васко Евтов. Што е работава, лично имаш против човекот кој е вистински херој и патриот и не се плаши од ништо? Бар не спамирај по форумот. Ако се препознаваш со одреден тип на девојки и се угледуваш на нив (демек добар коњ била.. е да коњ е) и затоа така избувливо и некултурно реагираш тоа е твој проблем а не на Евтов и на сите останати. Ова важи и за другите!!!

ВАСКО ЕВТОВ ЦАРЕ, ПРОДОЛЖИ И ПОНАТАКА
 
Член од
27 април 2009
Мислења
177
Поени од реакции
22
Не па не сме зависни... Влези во било која кафана и слушаш “Лепша од ночи“... Влези било каде кај пријатели или роднина накај 9-10 саат, гледај Голем брат или Све за љубав или Штала или Фарма како и да беше тоа...

Неможам јас да измислувам а не ни сакам, измислено е се. Подобро би гледал за галичка свадба и Вевчани на МТВ отколку срањ*во од Србија на А1 и Сител.

Сигурно не ни знаеш кој е Џери Спрингер но ајт, што да правам кога тебе Радиша и компанија ти се идоли. :drk:
А што сакаш да слушаш во кафана? Шопен,Бетовен...? Има и такви кафани,со таква музика,ама не сум сигурен дека е весела атмосверата таму.
А кој ти брани да гледаш МТВ? Што кур има да ги гледаш овие "срања".
А многу добро знам кој е Џери,ама ај објасни ми поубаво,бидејќи ти се знаеш!
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Анастазија ти ги читам постовите и гледам дека само плукаш по Васко Евтов. Што е работава, лично имаш против човекот кој е вистински херој и патриот и не се плаши од ништо? Бар не спамирај по форумот. Ако се препознаваш со одреден тип на девојки и се угледуваш на нив (демек добар коњ била.. е да коњ е) и затоа така избувливо и некултурно реагираш тоа е твој проблем а не на Евтов и на сите останати. Ова важи и за другите!!!

ВАСКО ЕВТОВ ЦАРЕ, ПРОДОЛЖИ И ПОНАТАКА
DIJAMANTE?
Мене појќе ми личи на судија отколку на новинар.
Шо ќе расветлува случаи ко пак нишо не се менува? Се знае дека све е корумпирано, океј барем сега јавно ќе се изнакажат,ама конкретно ова со Вики му беше тапа.
На млада напалена 19 годишна девојка фатил да и суди за то шо нашла некој со тетоважи. То е личен вкус, па и јас сакам да има тетоважи кој к. тој ќе ми кажува дека дечко ми е лоша личност само ако има тетоважи. Стереотипен чоек е.
Во цело негово "интервју" појќе видов навреди и потценување отколку прашања.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
А што сакаш да слушаш во кафана? Шопен,Бетовен...? Има и такви кафани,со таква музика,ама не сум сигурен дека е весела атмосверата таму.
А кој ти брани да гледаш МТВ? Што кур има да ги гледаш овие "срања".
А многу добро знам кој е Џери,ама ај објасни ми поубаво,бидејќи ти се знаеш!
А ти што подразбираш под весела атмосвера? Миле Китич и кршење чаши?
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
lF.Al те читам и не можам да ти се изначитам...

Фрустрациите на Васко Ефтов дека Big Brother е погледано шоу од неговото, се огромни. Ама што те тера пак тебе така да размислуваш, не разбирам.
И мене не ми е убаво трубо-фолк што се слуша од секоја кафана, и јас не сакам да гледам луѓе-стаорци кои се експеримент на некои малку попаметни луѓе.
Ама сите сакаме работи кои понекогаш не можеме да ги имаме.

И Џери Спрингер е всушност она што Васко се обидува да го направи кај нас. Само Џери Спрингер е еден. Ако ние имаме влијание од северот (што е и многу логично, ене ги кај се србите), Васко има влијание од само една личност.
И Џери не го сакам, ама ич, али Васко после емисијава што му ја гледав ми стана еден од новинарите кои најмалку можам да ги поднесам.

Клингонецон кога се меша во приватен живот и кога плеска се во фаца го мрзите и го плукате, а Васко Ефтов ќе го правите врв на македонското новинарство.

До кога со ограничените погледи кон некои работи, навистина не ми е јасно.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Што ќе ти објаснувам во три саат сабајле,сам си знаеш! Уствари се си знаеш!
Да, те разбирам, таман расположен од град идеш, тоа турбофолкот ептен во срце и душа погаѓа. Остани ми со здравје.
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
ВО ред се емисиите што ги прави Ефтов, но едно не ми е јасно. Зошто ги праша лугето нешто, и потоа не ги остава да одговорат. Која е поентата. Нека ги води дискусиите на нормален начин, баш ми се допагаат емисиите, но расиува се што постапува така. Можеби мисли арогантниот начин е добар, за неговото шоу да стане гледано, сепак мислам има обратен ефект. Поздрав
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Алал да му е на човекот секоја чест мислам дека ова што има го кажува на гостите во очи тоа што сакаме да ја гледаме емисијата :vozbud::vozbud:
Да само работата е дека тој е новинар и треба да поставува прашања и ние да го чуеме мислењето на соговорникот.Васко не дава човек да се доискаже и дискусиите му преоѓаат во блага караница.

Во врска со Ралева се му беше на место,ја знам каква е,таква и си беше во куќата.Него за турбофолкот не му требаше тоа така ли ќе ја сакаме Македонија или нешто слично.Ајде ако не како Северна Кореја да станеме па ништо од надворешниот свет да не видиме за со тоа да ја прикажеме љубовта кон Македонија.Погрешна престава имаме скоро сите ние за луѓето што одат во кафана и кршат на Синан.

Да не забегувам Васко искрено за мене не е добар новинар,пошто во неговите емисии повеќе него го слушам отколку тој што треба
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Па северина за тебе е калуѓерка
Ѕвер бил овој Васко не сум го знаел до сеа ама јаки ги спзнуе
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
А што сакаш да слушаш во кафана? Шопен,Бетовен...? Има и такви кафани,со таква музика,ама не сум сигурен дека е весела атмосверата таму.
А кој ти брани да гледаш МТВ? Што кур има да ги гледаш овие "срања".
А многу добро знам кој е Џери,ама ај објасни ми поубаво,бидејќи ти се знаеш!
Па можеби стари македонски песни кои се светлосни години подобри од оние кои ти ги имаш во телефон?! Шо викаш?

Проблемот е тоа што овие минливи шоуа кои тебе ти се многу интересни, се во ударен термин на двете најгледани телевизии во Македонија. Не ги гледам, а ни немам намера да ги гледа. МТВ е посебна тема за разговор, а верувај дека има далеку подобри стари емисии за она нашето, исконското од кое барем може да се научи нешто повеќе за својата земја, а не да гледам бербери, сељаци, плесачици и сл...

Немам намера да те просветлувам што и какви емисии се постојат, очигледно линијата на твојот хоризонт е неподалеку од Београд и Емоушн и Пинк!

lF.Al те читам и не можам да ти се изначитам...

Фрустрациите на Васко Ефтов дека Big Brother е погледано шоу од неговото, се огромни. Ама што те тера пак тебе така да размислуваш, не разбирам.
И мене не ми е убаво трубо-фолк што се слуша од секоја кафана, и јас не сакам да гледам луѓе-стаорци кои се експеримент на некои малку попаметни луѓе.
Ама сите сакаме работи кои понекогаш не можеме да ги имаме.

И Џери Спрингер е всушност она што Васко се обидува да го направи кај нас. Само Џери Спрингер е еден. Ако ние имаме влијание од северот (што е и многу логично, ене ги кај се србите), Васко има влијание од само една личност.
И Џери не го сакам, ама ич, али Васко после емисијава што му ја гледав ми стана еден од новинарите кои најмалку можам да ги поднесам.

Клингонецон кога се меша во приватен живот и кога плеска се во фаца го мрзите и го плукате, а Васко Ефтов ќе го правите врв на македонското новинарство.

До кога со ограничените погледи кон некои работи, навистина не ми е јасно.
До каде ти дојде споредбава... Во центар со ГБ? :tapp: Па тоа е исто како да споредуваш “Иселенички џубокс“ на МТВ со “Тркало на среќата“. Нема никакви допирни точки и едното и другото, па зошто да би се споредувале?

Па баш тоа што ти не сакаш да го гледаш, тоа беше проблемот на емисијата на Ефтов. Целата емисија не беше само Вики, татко и, Белов и Тамара... Имаше и психолози и други компетентни личности кои се обидуваат да дообјаснат што се постигнува со таквите шоуа.

Ефтов само пробува да го покаже долниот веш на главно политичарите бидејки неговата емисија претежно со тоа се занимава. Оваа емисија не беше конкретно за Вики Ралева туку за таквите реални шоуа што ја отупуваат македонската нацијата, потоа за серииите кои доаѓаат од секаде а главно се превземени од Србија, и турбо фолкот од Србија и Бугарија што нашата младина се клања на него.

Ефтов не го споредувам со Џери Спрингер, бидејки неговото шоу нема никаква поврзаност со емисијава на Ефтов. Само може да се спореди она што двајцата би ги поврзало а тоа е да се нема влакна на јазик и се да се праша или да се констатира пред соговорникот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom