Васко Ефтов vs. Вики Ралева, Големиот Брат и останатите "реални" шоуа и фејк личности

Статус
Затворена за нови мислења.

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Мирка Велиновска е иста како Ефтов. Без влакна на јазик и пред естраден уметник и пред политичар.
А филмот што го тера Ефтов е океј само доколку соговорниците имаат можност да си дозавршат започната мисла.
Реков поназад, кога се плеска во фаца треба да се знае како, поточно да се плесне онака за да соговорникот не може да ти врати.
А Вики, Тамара и Александар имаа што да кажат, само немаа шанса да го кажат.
до некаде си во право... Ефтов не му остава место за да се искажат, да не речам да се одбранат. Инаку, браво за чоекот, ако не е тој, незнам кој друг би имал доблест да им плеска во фаца (вака или онака) прашања на гостите.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Мирка Велиновска е иста како Ефтов. Без влакна на јазик и пред естраден уметник и пред политичар.
А филмот што го тера Ефтов е океј само доколку соговорниците имаат можност да си дозавршат започната мисла.
Реков поназад, кога се плеска во фаца треба да се знае како, поточно да се плесне онака за да соговорникот не може да ти врати.
А Вики, Тамара и Александар имаа што да кажат, само немаа шанса да го кажат.
До некаде се слагам со тебе, но Ефтов ми е далеку поконкретен од Велиновска. Сепак е прашање на вкус.

А тоа што не им остава на соговорниците да се доискажат, така е со оние кои потпаѓаат под неговото мислење и авторитет. Така веше со Вики, Белов па и вчера со некои академици.

Најди ја емисијата со Бранко Црвенковски, каде што буквално не успева ниту едно конкретно прашање да потврди, односно да извлече. Тогаш мислам дека беше пред Букурешт, и наводната политика за името. Исто пример ете и со Љубе Бошковски, каде што буквално и двајцата продолжуваа да зборат без разлика дали едниот или другиот се прекинуваат.

Сепак знае да извади од такт со тоа, вчера го видовме тоа, го видовме и со Љубе. Единствено со Бранко не го видов тоа односно овој остана смирен цело интервју. Можете да го видите тоа сите и да се уверите. Не дека сум политички ориентиран или нешто слично, само сум објективен и симпатични ми се таквите луге како него кои не потпагаат на притисок, авторитет, незгодни прашања односно неможат да те извадат од такт.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Единствено со Бранко не го видов тоа односно овој остана смирен цело интервју.
Лесно е да си смирен, 2-3 грама кокичка и малце виски исто како да си испил едно пакетче лексилиум :pos::pos::pos::pos:
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Ефтов го поштовав едно време да не речам ко бев млада и наивна ама сега искрено кажано ми е сељак благоречено. Прво, небулоза е да му гостуваш во емисија оти концептот му е да те осуди и испљука, а да не ти остај простор да гукниш, па не па да се одбраниш. И прво правило бе, не знај да дискутира. Значи го кажуваш своето мислење/прашање потоа ги ислушуваш туѓите аргументи/одговори. Ако не знаеш да дискутираш/дебатираш, не си достоен да ти бидам во емисија. Или strictly business има добри спонзори па после гостите се нафаќаат и упм да ги отера за тие пари. Емисијата со Вики Ралева и останатата багра му беше една од најлошите. Ќе го дискутира моралот на Вики Ралева како некоја јака проблематика и тоа во едно реално шоу со забавен карактер. Молим те.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
^ Изгледа си го пропуштила воведот во емисијата.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Кој црн авторитет го има Васко Ефтов?
Типот може си има кредибилитет на новинар меѓу колегите, ама авторитет сигурно не е.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Па сигурно многу поголем него транзициониве новинари на А1 и Сител или па старата гарда како Јанко, Миленко, Латас и компанија кои менуваат ставовови со смената на политичката гарнитура.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Знам дека нема врска со емисијава на Ефтов али гледајте утре 1на1 на А1, ја прашуваат вики нешто што бил Карло и вика не е Католик он Христијанин е :pos:

Ја бар како што знам имаше Христијани и тоа Католици и Православни али изгледа Вики има учено нешто друго.
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Знам дека нема врска со емисијава на Ефтов али гледајте утре 1на1 на А1, ја прашуваат вики нешто што бил Карло и вика не е Католик он Христијанин е :pos:

Ја бар како што знам имаше Христијани и тоа Католици и Православни али изгледа Вики има учено нешто друго.
Oд колку има 1 на 1?
 
Член од
27 април 2009
Мислења
177
Поени од реакции
22
Друже јас само го непоменав турбо фолкот кој го потенцираше Ефтов, ти го осуди тоа.

Факт е дека сме зависни од Северот како со нивната музика така и со филмови, серии, емисии, заедничи шоуа и што уште не... А сите сме против тоа, но сите ги гледаат. Но ние сме криви за тоа. Не им гласај, не им ги гледај па ќе видиш дали ке гледаме наредната година Голем Брат.

Ефтов е приказна сама по себе, а мене ми е искрено симпатична. Ниеден друг новинар нема balls да води таква дискусија со политичар, јавна личност, академик, релевантни личности и сл... Никој во оваа држава ги нема тие кохонес да им поставува прашања на оние на кои повекето им се клањаат без влакна на јазикот. Тоа што тој е дрзок, што им поставува такви прашања, самите соговорници се свесни за тоа какви прашања ке им постави Ефтов. Сите тие сигурно го гледале претходно и знаат што ги чека. Не треба да се обвинува Ефтов, како што кажав, тој е таму за гледаност, популарност и нормално пари.

Kако тоа ние сме зависни од Северот? Па ако нешто не го бива,никој нема да го гледа ни слуша.Ако ти си толку попаметен измисли некоја емисија или песна па сите тебе ќе те гледаме и за тебе ќе гласаме.Или ако не го можеш тоа нарачај го Џери Спрингер па него ќе го гледаме,таквите амерички срања се подобри,нели?
А од новинари од типот Ефтов,Латас,Миленко,Јанко.... ми е сварно преку кур.Се замислуваат дека се најпаметни,најдобри а до пред некоја година не знаеја ни до дома да стасаат.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Kако тоа ние сме зависни од Северот? Па ако нешто не го бива,никој нема да го гледа ни слуша.Ако ти си толку попаметен измисли некоја емисија или песна па сите тебе ќе те гледаме и за тебе ќе гласаме.Или ако не го можеш тоа нарачај го Џери Спрингер па него ќе го гледаме,таквите амерички срања се подобри,нели?
А од новинари од типот Ефтов,Латас,Миленко,Јанко.... ми е сварно преку кур.Се замислуваат дека се најпаметни,најдобри а до пред некоја година не знаеја ни до дома да стасаат.
Не па не сме зависни... Влези во било која кафана и слушаш “Лепша од ночи“... Влези било каде кај пријатели или роднина накај 9-10 саат, гледај Голем брат или Све за љубав или Штала или Фарма како и да беше тоа...

Неможам јас да измислувам а не ни сакам, измислено е се. Подобро би гледал за галичка свадба и Вевчани на МТВ отколку срањ*во од Србија на А1 и Сител.

Сигурно не ни знаеш кој е Џери Спрингер но ајт, што да правам кога тебе Радиша и компанија ти се идоли. :drk:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Алал да му е на човекот секоја чест мислам дека ова што има го кажува на гостите во очи тоа што сакаме да ја гледаме емисијата :vozbud::vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom