Modern Warfare 2 Multiplayer Guide

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Тапа , заеби на овие ке им треба време да се ебаваат со ова и прашање дали воопшто ќе успеат... Очигледно Стим не се заебава и ја глеадаат работата сериозно , добро ќе биде само CoD се држи со Стим да не почнат и други игри да се ставаат во нивни систем .
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Нов update :smir:

Hello everyone!
Sorry for the missing screens, it’s a rather difficult time for me, I only have 1-2 hours per day to work on MW2. I’ve decided to give a more frequent updates to cool down the hype (our server died on Monday)

First, some good news!

  • Getting more than 18 players might be possible.
  • We have a new interesting input from our forum member: Shozokui. Good job!
  • Stats/Exp might be saved.
  • Screen… it shows a custom console, it’s missing some features but it’s not my priority at the moment. Behind you can get a glimpse of the settings available in the loader. Part that needs some work the most is the MultiPlayer Client mode.
And the bad news:

  • Due to my limited time I cannot guarantee any ETA. Like Reaver said in the interview, we’re also reverse-engineering/programming at work, and we cannot just sit in front of the computer 24/7 doing the same thing.
  • Most likely joining already running game might be impossible (map rotation thread will bring all the players back to lobby before next map). But never say never!
Things to do:

  • High priority: Make very stable steam handling code (our team member Keb might help on getting this one done).
  • High priority: Make 100% correct connect functionality for the client. Less hardcore hacking = the better.
  • High priority: Finish Dedicated server feature.
  • Medium priority: Disable Direct3d rendering while in dedicated server mode.
  • Medium priority: Dedicated server admin commands
  • Low priority: Removal of the max clients limit.
  • Low priority: Custom console command suggestion box and text colors.
  • Low priority: Server browser.
PS. Thanks Skullshot !
-Smurfette
 

T81

The Chosen One
Член од
15 ноември 2009
Мислења
229
Поени од реакции
6
Ако инсталирам стим и играм онлајн ќе работи ли сингл плеер?
пишете кој има играно онлајн и знае, прашувам оти не ми е довршен ко оп модот
Фала
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Ако инсталирам стим и играм онлајн ќе работи ли сингл плеер?
пишете кој има играно онлајн и знае, прашувам оти не ми е довршен ко оп модот
Фала
Онлајн неможе да се игра веќе(барем за сега), а синглплеерот ќе работи, зашто да не?
 

T81

The Chosen One
Член од
15 ноември 2009
Мислења
229
Поени од реакции
6
Зошто неможе, а со оригиналка? Предходната М В мозеше да се игра онлајн директно од играта оваа не ми е јасна обавезно бара стим
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Зошто неможе, а со оригиналка? Предходната М В мозеше да се игра онлајн директно од играта оваа не ми е јасна обавезно бара стим
Па можеше дека има Dedicated Servers, MW2 нема Dedicated Servers, а плус е и Steam ексклузива, затоа треба да имаш Steam инсталирано. Со оригинал нормално дека може да се игра без проблем, али само ако го одврзеш кесето:wink:
 

T81

The Chosen One
Член од
15 ноември 2009
Мислења
229
Поени од реакции
6
Па да ви кажам јас досега не сум купил оригинал игра секогаш играм пиратски но од сите играни игри само оваа сум ја играл мултиплеер па ако земеме предвид дека луѓево со PS3 редовно даваат од 30 до 50 евра за игри :nesvest:, и ние би можеле да се почастиме една
 

Ошо

I like to disturb people.
Член од
23 септември 2009
Мислења
73
Поени од реакции
5
Дечки шо вака тишина на форумов ... Најдовте ли нешто или ни трага ни глас од Текногдс ???
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Дечки шо вака тишина на форумов ... Најдовте ли нешто или ни трага ни глас од Текногдс ???
Новиот апдејт ќе биде сега у декември при крајот или незнам кога точно и како што рече марко во неговиот пост погоре пишува дека ќе направат крак и нема да бара стим.зз:helou:
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Ми смрди дека пред нова година не ја играме.
 
D

D_NazGUL

Гостин
Ништо онлајн МП задоволството многу кратко траеше. Со шескава дефинитивно ептен запнале Активижн да искоренат тоа пиратеријата, само на жал се мислам дека браќа Razor, Skidrow и остала компанија пак ќе им го најде крајот.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Дечки може ли некој да ми објасни како да ја сминам бесплатно од интернет играва?:nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom