Аватар - најскапиот филм во историјата!

Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Добар филм да ти бил овој аватаров. Неќни го глеав и интересен ми беше. Приказната не е нешто ново. Баш и во последните неколку години имаше филмови со слични приказни, ама филмот е мајсторски направен, цели широка публика баш ко и титаник, има јаки ефекти и не е чудно што ќе стане филм со најголема заработка... сепак не ми се врежа во срце толку длабоко за да можам да кажам дека е еден од моите топ 50 филмови.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Сега најбоље ќе биде на оскариве (кои одамна више не се мерило за квалитет), Камерон да добие оскар и кога ќе иде да го земе да каже - Уф уф шо убаво ја дрпнав приказната од Покахонтас и напраив ''eye-candy'' филм кој само визуелно убаво изгледа а e клише на куб, предвидлив, репетитивен со неинтересни ликови и просечна глума
:)smir:), а сите вие потрчавте да го гледате и ми донесовте заработка од 2 миљарди и + оскар :pos2:.

А сеа озбилно, би сакал Дистрикт 9 да добие за нај филм за да се мотивираат и други, дека (само) со 30 милиони буџет и добра визија (и без ѕвезди) може да се направи (можда) не е нај али) квалитетен (СФ) филм а не да фрлиш 500 милиони на/за неоригинален и празен филм у содржина, кој освен ефекти не носи ништо ново.

П.С. Ме чуди зашто филмов (Avatar) не е номиниран за златна малина у категорија - WORST REMAKE, RIP-OFF or SEQUEL :toe::icon_bigg

:salut:
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Според мене би било трагично Аватар да добие оскар за најдобар филм. Мислам специјални ефекти на страна освен за режија нема ниту една друга номинација во главната категорија. Значи ниту еден од глумците не се покажал нешто посебно во глумата или не биле избрани доволно добри глумци ни во главна ни во споредна улога, сценариото исто не е номинирано. Тогаш не ми е јасно како би бил Аватар најдобар филм кога во него фалат два од веројатно трите главни елементи кои треба да се гледаат кај еден филм а тоа е монтажа, глума и приказна.
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
ЈЕсссссс излезе на rip/dvx !! :tv:

на hd за недела дена
ќе може едно линкче на пп ако веќе си се уверил дека е rip/dvx оти не може да им се верува на торентиве се и сешто пишува а коа ќе симнеш не е тоа тоа :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
ЈЕсссссс излезе на rip/dvx !! :tv:

на hd за недела дена
Screener е тоа сине, не очекувај на DVD/Blu-ray во брзо време.

Али добар скринер, видов скриншотови, но сепак нели... :)
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Screener е тоа сине, не очекувај на DVD/Blu-ray во брзо време.

Али добар скринер, видов скриншотови, но сепак нели... :)
скринери???




nope, i dont think so...

уствари да, scr се али од мој писи :wink:

п.с. срам да ми е за сценава :kesa:

слободно спуштајте го, стакло е, не се лажете од скринов.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Како прво, ништо не се гледа на сликата.

Како второ, види си го насловот на филмот "AvatarDVDSCR-xvid".

SCR = SCREENER.

Мистеријата е решена. :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Реков јас ќе си почекате некој месец за DVDRip...
 
I

Intex

Гостин
Не знам дали е ДВД рип тоа шо го најдов, ама дефинитивно скрин шатовите изгледаат прекрасно.

Еве ги:






ДВД рип се или?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не знам дали е ДВД рип тоа шо го најдов, ама дефинитивно скрин шатовите изгледаат прекрасно.

Еве ги:






ДВД рип се или?

Nope, still dvdSCR

А и по звукот ќе приметиш најубаво :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не знам каде не се разбираме?
Знаеш што е скринер?

Знаеш дека го нема на DVD по торентиве, онаа снимка со големина од 4,3 гига и мени? :)
Кога ќе искочи на DVD, ќе искочи и на HD. Чисто за споредба, оваа е сликата од документарецот "Making of Pandora" кој го имам на FullHD. Може тебе ти е перфектно, али тоа што си го симнал е далеку од перфектната слика, скринер е.

Како што рече Корун, звукот е катастрофа.
Еве ја мојата, зумирај и спореди ги слободно.

http://hdimage.org/images/lqxefd2h7qz2dgu2tkdp.png

п.с. еве и една директно, за да го рикнеме форумот, глеам тоа пробуваш ти со твојата слика.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom