Фондот одби да плати за лекување на малата Мартина!

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Дали само мене или и на друг му се случи да кога вртам сега да донирам на бројот од ти-мобајл ми се јави една женска и разговарав со неа ми рече дека е донирано? И пред некој ден исто донирав од овој број али беше тогаш автомат и ми стигна порака.
Донирав повеќе пати, но вчера вечерта не ми се јави никој, ни сниманата порака не беше како таа од претходните денови. Не ми стигна после тоа ни смс, како потврда дека сум донирала за Мартина како претходните денови. Ми падна чудно. Добивав само благодарност за тоа што сум свртела на бројот за донации. А сигурна сум дека не го згрешив, дека на истиот вртам неколку дена.
Тоа ме тера да мислам дека од толку алчни луѓе и да се собере потребната сума, нема да биде целата искористена за вистинската цел. Срамота.
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Дали само мене или и на друг му се случи да кога вртам сега да донирам на бројот од ти-мобајл ми се јави една женска и разговарав со неа ми рече дека е донирано? И пред некој ден исто донирав од овој број али беше тогаш автомат и ми стигна порака.
Така е затоа што сега заради концертот,на телефоните за донација се
јавуваат учесниците во него.
Исто и кај мене се јави една девојка.
Но прашањето ми е дали се одбележува така донирањето, ако не е да пробам пак да донирам.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Сонценце мало, се надевам дека ова прекрасно мало девојче со помош на хуманиот народ ќе успее да се спротистави на болеста.
Дали некој има информации колку средства се собраа на вчерашниот концерт - и медиумската хуманитарна акција?
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Донирав повеќе пати, но вчера вечерта не ми се јави никој, ни сниманата порака не беше како таа од претходните денови. Не ми стигна после тоа ни смс, како потврда дека сум донирала за Мартина како претходните денови. Ми падна чудно. Добивав само благодарност за тоа што сум свртела на бројот за донации. А сигурна сум дека не го згрешив, дека на истиот вртам неколку дена.
Тоа ме тера да мислам дека од толку алчни луѓе и да се собере потребната сума, нема да биде целата искористена за вистинската цел. Срамота.

А верувај и дека во оваа наша никаква држава има големи шанси и тоа да се случи. Државава ќе го искористи тоа што многу луѓе се заинтересирани да донираат пари па ќе искористат и они да си земат делче за некое патување или слично задоволство.
 
D

DimoK

Гостин
донирано два пати ...ќе им кажам и на други да донираат...само да оздрави
 

8_88

888
Член од
7 мај 2009
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.610
Донирано и пренесено на други.....
Доволно е 12300 да донираат 100 денари да се добие потребната сума од 20.000 евра. Се надевам дека барем толку не има....
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Донирано уше 2 пати у новиов месец <3
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Отворив група на фејсбук, името е "Да и помогнеме на Мартина Димитрова“, кој сака нека се приклучи, и нека ја шири групата на сите свои пријатели, па да се собереме и да и подариме живот на малечкава.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
Пичка ви материна хоштаплерска нејкете денар да даете а ми праите споменици на плоштад мамата ваша :mad: донирав.. одамна уште! :jaj:

Каде е Онур сеа да ја спаси :S
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Јас мислам ќе се соберат парите, но лошото е да не некој лапне некој дел од тие пари, па пак да извиси малата Мартина, па после да речат направивме се што можевме...:se_ molam
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
Пичка ви материна хоштаплерска нејкете денар да даете а ми праите споменици на плоштад мамата ваша :mad: донирав.. одамна уште! :jaj:

Каде е Онур сеа да ја спаси :S
dada i 200 milioni evra za patista ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom