Како верници да се спротивставиме на геј парадата во Скопје

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
А ти ке одиш ли?
Се разбира, некој поголем треба да ги брани од хулиганишта, зар не? :toe:, зошто не верувам полицијата да биде толку хумана и да си ја изврши должноста за која е платена...

Ако дојдат од странство тогаш да ќе има.
Тогаш ќе биде револуција :vozbud:. Зборам за гејци само од тука.

Јас мислам со крст да ги нападнеме!Или евентуално кол и лук,плус светлина,пуф пуф ќе исчезнат.
Секако. Велат пази се од вампири. Особено од тие кои гризат (цицаат крв) меѓу нозе :wink:.
 

debi7777

Night games. One night, no worries
Член од
12 септември 2009
Мислења
411
Поени од реакции
8
Ги има овие услови во библијата?
Левит20:13 Ако маж легне со маж, како со жена, двајцата ќе направат одвратно и гнасно дело; нека и бидат предадени на смртта, тоа е крајна гнасотија.
Ако барате уште стихови ќе ви напишам?
Затоа и реков порано, како мозже некој да велите геј христијанин или пак уште и да имал право геј да биде венчан?!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Левит20:13 Ако маж легне со маж, како со жена, двајцата ќе направат одвратно и гнасно дело; нека и бидат предадени на смртта, тоа е крајна гнасотија.
Ако барате уште стихови ќе ви напишам?
Затоа и реков порано, како мозже некој да велите геј христијанин или пак уште и да имал право геј да биде венчан?!
Слика од страницата на библијата имаш ? Оти и јас може да ставам:

Let3: Ако маж не легнува секој ден по една добра цуцла, има вечно да гори во пеколот.

или

LordDragonII: Ако не јадеш супа ќе гориш во пеколот !

Амин.

А и крај краишта од каде ќе ми дадеш записи од пред Никејскиот собор?

Како и да е нели Исус учеше на љубов и разбирање помеѓу сите и надминување на нашите разлики?
Сега ако гегојте се болни немора да ги палите исто ако и јас не сакам да има црква на плоштадот.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Левит20:13 Ако маж легне со маж, како со жена, двајцата ќе направат одвратно и гнасно дело; нека и бидат предадени на смртта, тоа е крајна гнасотија.
Ако барате уште стихови ќе ви напишам?
Затоа и реков порано, како мозже некој да велите геј христијанин или пак уште и да имал право геј да биде венчан?!
Без разлика колку пати нагласив претходно, пак ќе повторам, и ќе продолжам да повторувам додека не ви влезе во глава .... дека Ватикан ги има креирано тие стихови! Како и многу други делови од Библијата!

Знаеш, мене не ми пречи што верувате во Бог, не сум некој да ве омаловажувам или зезам за тоа, баш напротив, си имате право да верувате во што сакате, но кога се учите, читате и проповедате дезинформации, епа тогаш, извини, ама мора да ви се укаже.

А за геј христијани, ќе ти пратам нешто подоцна, или некој друг ден, чим те мрзи сам да си видиш, јас ќе ти ги отворам очите за некои работи.
 

debi7777

Night games. One night, no worries
Член од
12 септември 2009
Мислења
411
Поени од реакции
8
Слика од страницата на библијата имаш ? Оти и јас може да ставам:

Let3: Ако маж не легнува секој ден по една добра цуцла, има вечно да гори во пеколот.

или

LordDragonII: Ако не јадеш супа ќе гориш во пеколот !

Амин.

А и крај краишта од каде ќе ми дадеш записи од пред Никејскиот собор?

Како и да е нели Исус учеше на љубов и разбирање помеѓу сите и надминување на нашите разлики?
Сега ако гегојте се болни немора да ги палите исто ако и јас не сакам да има црква на плоштадот.
Samo si barame opravduvanja!!
Ne se toa "razliki"... Togas bi trebalo da imame razbiranje i za pedofilite, ubijcite... Ne moze kako nas ni odgovara da vrtime!
I navistina jas ne sakam i ne sudam nikoj, ja sudam vsusnost rasuduvam postapkata, grevot...
Pa vie kako sakate razberete!
Jas veke nema da diskutiram okolu ovaa tema! Mislam deka e dovolno jasno!
Ja otvoriv temava za da bideme site potiknati da razmislime i da si pomogneme, a ne nekoj da nabieme na kol!
Navistina sum razocaran od toa kako bese prifaten temava i od (nekoi) vernici i ostanati koi se vklucija vo diskusija!
Ne mi e namera da se ispokolime, tuku da porazgoavarame, da rasudime, da se posovetuvame!
Ako e za kolenje toa e najlesno!
Znaete kako velat : Tesko e dobro da mu napravis na covek a lesno e da go ubies!
Vo kontekst sakam da spodelam edna prikazna:
[FONT=&quot]Честопати донесуваме избрзани судови за другите луѓе, без да ги знаеме сите факти! Еве една вистинска приказна, што ја покажува суштината на пребрзиот и погрешен суд: „Зорица беше многу вознемирена. Од разговорот со својата сосетка таа дозна дека идната сабота Марија ќе организира прием во својот дом. Зорица и нејзиниот маж не беа поканети! Таа не можеше да го сфати тоа. Си припомнуваше за многу случаи во кои таа и нејзиниот сопруг беа љубезни кон Марија. Кога Марија се досели во нивното соседство, пред неколку години, тие беа првите што ја поканија во својот дом. Колку повеќе размислуваше за тоа, Зорица стануваше повеќе вознемирена. Таа си припомнуваше за многу случаи, кога со својот автомобил ја превезуваше Марија до пазарот или до црквата. Овој случај само ги потврди нејзините сомневања дека Марија е немарна и неблагодарна. [/FONT]
[FONT=&quot]Вечерта, нејзиниот маж дојде дома со широка насмевка на лицето: „Знаеш што!“ – рече тој. – „Марија и нејзиниот сопруг приредуваат прием во наша чест идната сабота! Тие дознале дека на тој ден ни е годишнината од стапувањето во брак. Сакаа да нè изненадат, но, сепак, решија да нè известат навреме, за да не правиме други планови.“ Кога го слушна тоа, Зорица се почувствува виновна. Таа си спомна за Исусовите зборови во Матеј 7, за погрешното судење и жалеше за своите лоши мисли“.[/FONT]
[FONT=&quot]Да бидеме внимателни во донесувањето избрзани заклучоци и за мотивите на другите луѓе. Можеби ги критикуваме тие кои ни посакуваат добро. [/FONT]
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Samo si barame opravduvanja!!
Ne se toa "razliki"... Togas bi trebalo da imame razbiranje i za pedofilite, ubijcite... Ne moze kako nas ni odgovara da vrtime!
I navistina jas ne sakam i ne sudam nikoj, ja sudam vsusnost rasuduvam postapkata, grevot...
Pa vie kako sakate razberete!
Jas veke nema da diskutiram okolu ovaa tema! Mislam deka e dovolno jasno!
Ja otvoriv temava za da bideme site potiknati da razmislime i da si pomogneme, a ne nekoj da nabieme na kol!
Navistina sum razocaran od toa kako bese prifaten temava i od (nekoi) vernici i ostanati koi se vklucija vo diskusija!
Ne mi e namera da se ispokolime, tuku da porazgoavarame, da rasudime, da se posovetuvame!
Ako e za kolenje toa e najlesno!
Znaete kako velat : Tesko e dobro da mu napravis na covek a lesno e da go ubies!
Vo kontekst sakam da spodelam edna prikazna:
[FONT=&quot]Честопати донесуваме избрзани судови за другите луѓе, без да ги знаеме сите факти! Еве една вистинска приказна, што ја покажува суштината на пребрзиот и погрешен суд: „Зорица беше многу вознемирена. Од разговорот со својата сосетка таа дозна дека идната сабота Марија ќе организира прием во својот дом. Зорица и нејзиниот маж не беа поканети! Таа не можеше да го сфати тоа. Си припомнуваше за многу случаи во кои таа и нејзиниот сопруг беа љубезни кон Марија. Кога Марија се досели во нивното соседство, пред неколку години, тие беа првите што ја поканија во својот дом. Колку повеќе размислуваше за тоа, Зорица стануваше повеќе вознемирена. Таа си припомнуваше за многу случаи, кога со својот автомобил ја превезуваше Марија до пазарот или до црквата. Овој случај само ги потврди нејзините сомневања дека Марија е немарна и неблагодарна. [/FONT]
[FONT=&quot]Вечерта, нејзиниот маж дојде дома со широка насмевка на лицето: „Знаеш што!“ – рече тој. – „Марија и нејзиниот сопруг приредуваат прием во наша чест идната сабота! Тие дознале дека на тој ден ни е годишнината од стапувањето во брак. Сакаа да нè изненадат, но, сепак, решија да нè известат навреме, за да не правиме други планови.“ Кога го слушна тоа, Зорица се почувствува виновна. Таа си спомна за Исусовите зборови во Матеј 7, за погрешното судење и жалеше за своите лоши мисли“.[/FONT]
[FONT=&quot]Да бидеме внимателни во донесувањето избрзани заклучоци и за мотивите на другите луѓе. Можеби ги критикуваме тие кои ни посакуваат добро. [/FONT]
Ти самиот си кажа дека не треба да се брза Бог во своите планови кои ги има за сите нас. Така да и не ти ја разбирам причината за отворањево на темава. Викаш да се спротивставиме? На што? Божјата Воља и Планови? Ако беше така како што викаш немаше да отвораш никаква тема, туку само ќе се помолеше за тие луѓе во црква, ако веќе воопшто ти е грижа за нив. А унаво знаеш кога спомнав за набивање колови и тепање за кого беше наменето, знаеш дека ти лично не беше спомнат, туку другине хулиханишта кои се преправаат дека се христијани.

Абе ОПШТЕСТВОТО ТЕ САКА!!!!

ама ти го одбиваш.
Навистина? Не е малку обратна ситуацијата? Општеството е тоа што ги одбива хомосексуалците, а не обратно. А општеството е подложно на промени. Зошто една од промените не е таква да се придонесе во хуманизирање на ситуацијата во која се наоѓа геј популацијата?

Не. Немој не буди ги! Они мислат сите гееви се како Бокица.
Хахаха, абе, не се изјасни Боки како асексуалец? Барем така имам слушнато. А за будење, или ќе се разбудат од таа глупава хомофобија, или еден ден ќе ги лупне по глава кога на телевија ќе излезат јавно толку многу луѓе, па владата да биде приморана да изнесе закон со кој хомофобијата (не е фобија-страв - туку омраза) ќе стане нелегална. Изразување на таа хомофобија мислам.

Па... 150-тина (иЉади):smir: не се неколку...
Wow :icon_eek: .... Тоа е огромна бројка. Сигурен си дека е толкава?
 
S

smart ass

Гостин
Навистина? Не е малку обратна ситуацијата? Општеството е тоа што ги одбива хомосексуалците, а не обратно. А општеството е подложно на промени. Зошто една од промените не е таква да се придонесе во хуманизирање на ситуацијата во која се наоѓа геј популацијата?
КОЧЕ уште ве лаже...ај го разбирам,платен фегит е,ама...едно правило е важно.

Демократијата е прифаќање на универзалните правила,норми и морал-овде гејој не спаѓаат:toe:

Не може да викаме анд нао ај пронаунс ју фор мен енд мен:pos2:

башка на сета еве сакаат цивилни партнерства...ами утре ќе побараат ПАКТ на гејој,и ќе има Балкански пакт...па така натаму...се додека не оформат колонија и нивна држава,бидејќи они навистина имаат "посебни" потреби и затоа најчесто имаат сифилис,гонореа...хепатит Ц,а и служеа како транспортер за ХИВ вирусот-ова се факти.

ПЛУС кај Лемуријанците немало хомосексуалност.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Решението треба да е по примерот на Атлантида,Црна Гора,Хипербореја и Сомалија каде што немало ѓејои.

Напишано од Out Boy
Па... 150-тина (иЉади):smir: не се неколку...
Оваа цифра важи за сончевиот систем во целина или за само за Планетава земја?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
КОЧЕ уште ве лаже...ај го разбирам,платен фегит е,ама...едно правило е важно.
Леле аман со тој Коче веќе! Толку ли е популарен овде? Сите само го зборите ... Платен фегит? Дефиниција молам ...

Демократијата е прифаќање на универзалните правила,норми и морал-овде гејој не спаѓаат:toe:
Универзални или глобални? Иако во овој случај би било едно и исто. Ако е глобални правила, норми и морал, тогаш Македонија треба да се угледа на мнозинството од европските и американските држави, зошто таму важи истата таа демократија, а тамошните гејци имаат поголеми права од тие тука, и се подобро прифатени од општеството. Ако веќе одиме по таа формула, мислам, сам си ја спомна ...
Не може да викаме анд нао ај пронаунс ју фор мен енд мен:pos2:
:icon_lol: Го гледам хуморот во тоа, но не гледам пречка. So what?

башка на сета еве сакаат цивилни партнерства...ами утре ќе побараат ПАКТ на гејој,и ќе има Балкански пакт...па така натаму...се додека не оформат колонија и нивна држава
Да, ќе формираат и своја политичка партија, па ќе бараат удел и таму, па не дај боже да победат на избори, тешко тебе другарче :helou:.

Гејски Пакт, Балкански Пакт, колонии, држава... Оф леле ... :tv:

бидејќи они навистина имаат "посебни" потреби и затоа најчесто имаат сифилис,гонореа...хепатит Ц,а и служеа како транспортер за ХИВ вирусот-ова се факти.

ПЛУС кај Лемуријанците немало хомосексуалност.
Поради нивните посебни потреби имаат сифилис и гонореа, хепатит и СИДА ..... Кога ќе помислам дека си го достигнал врвот со некој пост каде ќе тропнеш нешто ... доволен е еден ваков пост и поставуваш нов рекорд! :aplauz:

Абе, паметњакович, истите болести, се двојно позастапени кај хетеросексуалците, од што толку практикуваат безбеден секс. Гејците колку-толку внимаваат. Инаку кога сме веќе кај факти, неколку поста наназад кажав дека ХИВ-вирусот не е раснат во гзот на некој гејко, туку дека е производ на британски научници. Факт.

А да, Гејците не ги имало во Лемурија, точно. Но затоа ги имало доста во Атлантида. :bip:

Решението треба да е по примерот на Атлантида,Црна Гора,Хипербореја и Сомалија каде што немало ѓејои.
Кој ти рече дека немало гејци во Атлантида? Секако дека имало. Ги имало уште пред да никне жолтата раса.

Оваа цифра важи за сончевиот систем во целина или за само за Планетава земја?
Мислам дека Out Boy ја даде таа бројка за гејци икслучиво на наша територија .... И мене ми е чудна, но како што пишува по постови, ми изгледа дека повеќе знае за тоа од нас така да ....
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Јас мислам со крст да ги нападнеме!Или евентуално кол и лук,плус светлина,пуф пуф ќе исчезнат.
Оти бе луѓе си правите филмови....не сакате или не видовте што е поентата на темата..не се работи за годишнина од инквизицијата.. iron lady ќе остане во плакарот....нешто друго беше во прашање..
Вака како тргнало ќе има протест против верниците..од тема за тоа што претставува хомосексуалноста според религијата и шансата која Исус ја нуди за спасение а ние(верниците) мора да укажеме на тоа...на крајот ќе заврши со тешка осуда за верниците оти само и го спомнале тоа...и после некој ми уфрла цитати од Библијата..за фрлање камења,втор или трет образ и фори од типот...не суди..
Никој овде никого не суди, ниту осудил, нити ќе има извршување на пресудата...крстот ќе остане само симбол на верата..а зборовите светло и сол за светот..кој чул...чул,кој разбрал...разбрал...
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
Оти бе луѓе си правите филмови....не сакате или не видовте што е поентата на темата..не се работи за годишнина од инквизицијата.. iron lady ќе остане во плакарот....нешто друго беше во прашање..
Вака како тргнало ќе има протест против верниците..од тема за тоа што претставува хомосексуалноста според религијата и шансата која Исус ја нуди за спасение а ние(верниците) мора да укажеме на тоа...на крајот ќе заврши со тешка осуда за верниците оти само и го спомнале тоа...и после некој ми уфрла цитати од Библијата..за фрлање камења,втор или трет образ и фори од типот...не суди..
Никој овде никого не суди, ниту осудил, нити ќе има извршување на пресудата...крстот ќе остане само симбол на верата..а зборовите светло и сол за светот..кој чул...чул,кој разбрал...разбрал...
Маркус , јас сум сигурен дека правите верници не би нападнале никого итн .. Али таквите се ретки ... Мислам целава реакциа против верниците е предизвикана тоа што имаме веке еднаш видено како се однесуваат оние кој не се баш толку вистински верници ... Ме разбираш ... Јас сум секој да си го искористи човековото право на глас и протест ... И контра протест ако треба ... Ама последен пат кога „религиозните“ се собраа „ Спонтано “ на контра протест се секјаваме што се случи .. Имаше бркање , тепање , фрлање на предмети по плоштад во Скопје ...

Не велам ништо против вистинските верници , во ниеден случај ... Ама зад нив се влечка една толпа не толку толерантни луге кои не толку веруваат . И заради таја толпа со лоша репутациа ... И верниците станват валидна мета во целава ситоациа ... И секакво организирање на верници против нешто исто така .

Е сега јас кажав на неколку пати јас сум против парадата заради илјада причини ... Така да бар за мене и Гејовите и нивното рекламирање на својата сексуалност е валидна мета ... Џанам јас а богме гледам и неколку други сме против двете страни . :vozbud::vozbud:

И така добиваш ваква ШББ - КББ дискусиа на темава .
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
А да, Гејците не ги имало во Лемурија, точно. Но затоа ги имало доста во Атлантида. :bip:

Кој ти рече дека немало гејци во Атлантида? Секако дека имало. Ги имало уште пред да никне жолтата раса.

Мислам дека Out Boy ја даде таа бројка за гејци икслучиво на наша територија .... И мене ми е чудна, но како што пишува по постови, ми изгледа дека повеќе знае за тоа од нас така да ....
И после мистерија било зошто Атлантида пропаднала...
Наша територија? Мислиш Македонија? Едно време се вртеше цифра од 200.000...сега 150.000...кај исчезнаа 50.000 ѓеја?
Од напред гледано цифрата на ѓејој во Македонија е многу мал.Од позади гледано ги има 150-200 иљади.Се е од која страна се гледа...

Ѓејојте во целина предизвикуваат сожалување.Не зборувам за аут-бој бидејќи има добри постови и знае аргументирано да дискутира ми делува како ок човек.
Општо земено...еднаш ги искористија како средство за ширење на една нова болештина од Литон бајонетикс а сега ги користат за одвлекување на вниманието од други посериозни проблеми во општеството.Не само тука,насекаде...во иста категорија со чмарот на Парис Хилтон и салото на Бритни Спирс...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Ne mi e namera da se ispokolime, tuku da porazgoavarame, da rasudime, da se posovetuvame!
Ako e za kolenje toa e najlesno!
Znaete kako velat : Tesko e dobro da mu napravis na covek a lesno e da go ubies!
Контра протестот за црквата на плоштат го покажа тоа, немора да објаснуваш.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Оти бе луѓе си правите филмови....не сакате или не видовте што е поентата на темата..не се работи за годишнина од инквизицијата.. iron lady ќе остане во плакарот....нешто друго беше во прашање..
Вака како тргнало ќе има протест против верниците..од тема за тоа што претставува хомосексуалноста според религијата и шансата која Исус ја нуди за спасение а ние(верниците) мора да укажеме на тоа...на крајот ќе заврши со тешка осуда за верниците оти само и го спомнале тоа...и после некој ми уфрла цитати од Библијата..за фрлање камења,втор или трет образ и фори од типот...не суди..
Никој овде никого не суди, ниту осудил, нити ќе има извршување на пресудата...крстот ќе остане само симбол на верата..а зборовите светло и сол за светот..кој чул...чул,кој разбрал...разбрал...
Убаво гласи насловот на темата. Да се спротивставиме на геј парадата. Не гледам што е тука нејасно. Сакате да се спротивставите од една страна, а од друга велите дека Бог има план за сите, и дека тој што греши ќе си го добие заслуженото кога ќе дојде време. Така да не разбирам зошто се мешате во нешто што не ве засега вас лично? Кој хомо ти има згрешено на тебе лично? Тоа ме интересира, а е прашање кое треба да се запрашаат сите кои ја разгледуваат темава а се против хомосексуалноста.

Уфрлените цитати не се за џабе. Бидејќи човек да допре до вас од научен аспект е тешко, па мора да користиме ваши методи на распознавање на што е добро а што лошо, што е лажно а што вистинито. Кога ќе застанеш од страна па и нема некоја голема разлика, ама ајде, како и да е.

Одлучете се што ќе правите, зошто тоа ќе се одрази и влијае врз целокупната ситуација. Ке има ефект, макар тоа било и само мирен контра-протест. Кога мислам на ефект, мислам на тоа дека вие, можеби ќе организирате контра-протест без насилство и такви глупости, но некои хулиганишта и насилници, ќе ви се придружат, а кои не берат гајле дали на некого ќе му го расклатат 'рбетот или му го отворат черепот со камен, се додека тој (или таа) е геј.

И да не организирате контра-протести, овие лица сигурно ќе бидат присутни, но ако сте и вие таму, само ќе ги охрабрите и ќе им внесете повеќе самодоверба да го направат тоа што ќе го направат, под заштита/изговор на религијата.

Да бидеме реални, од прва рака бев сведок на простотилукот што се случи на плоштад, и видов колку полицијата помогна да се смири ситуацијата и да се стави под контрола. Само неколку пати тргнаа неколку силеџии кога камерите беа вклучени. Од остатокот на времето беа само набљудувачи. Еден дури си купи хот-дог и си се смееше. Поентата ми е, на некој начин, без да сакате, пак ќе се создаде омраза кон религиозните луѓе, зошто пак ќе бидете мета на генерализација, и сите присутни што се против геј протестот ќе бидат наречени христијани. А знаеме дека тоа нема да е случајот. Тоа е се. Мислам дека сфаќаш што сакам да ти кажам.

Е сега јас кажав на неколку пати јас сум против парадата заради илјада причини ... Така да бар за мене и Гејовите и нивното рекламирање на својата сексуалност е валидна мета ... Џанам јас а богме гледам и неколку други сме против двете страни . :vozbud::vozbud:

И така добиваш ваква ШББ - КББ дискусиа на темава .
А јас неколку пати објаснив што значи и претставува терминот геј парада, што е всушност геј парада и што е тоа што треба да се случи во Македонија. Станува збор за различни работи. Така да, убаво би било да не мешаш некои рабооти и да отидеш наназад од неколку мои поста и да си собереш пар информации. За во иднина да не правиш грешки како "рекламирање на својата сексуалност", зошто тоа што се подготвува нема врска со тоа. Се работи за нешто сосема друго.

И после мистерија било зошто Атлантида пропаднала...
Па и Лемурија била со исклучиво хетеросексуално население па пак пропаднала, така да катастрофите немаат врска со тоа на кое алудираш.

Наша територија? Мислиш Македонија? Едно време се вртеше цифра од 200.000...сега 150.000...кај исчезнаа 50.000 ѓеја?
Ги набиле на колови!:vozbud:

Од напред гледано цифрата на ѓејој во Македонија е многу мал.Од позади гледано ги има 150-200 иљади.Се е од која страна се гледа...
Не верувам дека бројката е 150.000 (иако секако може да грешам), но е доста голема.

Кај мене во Карпош има голем број на хомосексуалци. А се вртат често и кај мене во теретана. Шетаат со очите по други машки кои вежбаат таму, навистина смешно кога ќе забележиш од страна такво нешто, ама си ќутам ја, нека плакнат очи кога моментално не можат да си дозволат нешто повеќе. Барем засега. :tapp:

Ако само во Карпош ги има на толкав број, Скопје во целина сигурно има огромна бројка. Стави ја во целост Македонија и добиваш неочекувано голем број. Можеби не 150.000, ама едно 70.000 сигурно. Земено заедно и мажи и жени, и хомо и бисексуалци.

Ѓејојте во целина предизвикуваат сожалување.Не зборувам за аут-бој бидејќи има добри постови и знае аргументирано да дискутира ми делува како ок човек.
Еј, и да ги сметаш некои од нив за ок луѓе е сепак прогрес. Некои тоа не можат ни да го сварат. Инаку Out Boy не да има добри постови, повеќето од нив ги срамни со земја овие простиве идиоти кои дискутираа само насилство на темава.

Општо земено...еднаш ги искористија како средство за ширење на една нова болештина од Литон бајонетикс.
Да. Сосема вистинито. Роберт Гало. Тој човек ми е на мојата црна листа. Ако некогаш во мојот живот налетам на него (а и онака планирам да идам за Америка наскоро), не би се двоумел да му рикнам нож у плуќа. Макар тоа значело доживотен затвор за мене. Направил толку неправди врз човештвото така да би направил услуга на светот ако тој човек се отстрани.

а сега ги користат за одвлекување на вниманието од други посериозни проблеми во општеството.
Се разбира дека има поважни проблеми (иако според мене тие не претставуваат проблем) во општеството кои заслужуваат максимално внимание, а не тука, простаци ќе ми расправаат за девијантни појави во сексуалноста, а ЕДЕН од нив, не зел да види и провери, барем од општа култура, да не се резили пред поинформирани луѓе, дека има неколку стотици илјади животински видови кои практикуваат бисексуалност и хомосексуалност. Што значи таквата појава е вообичаена во концептот за секс на природата. Сексуална девијантност жими г'зов.

Не само тука,насекаде...во иста категорија со чмарот на Парис Хилтон и салото на Бритни Спирс...
Леле, ова последново ... :pos::pos::pos:

Ама што е најлошо, вистина е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom