Како верници да се спротивставиме на геј парадата во Скопје

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
А вие здрави прави и живи сте или ви фали нешто?
Што тогаш паради и протести?
Права не ми зборувај за да се посвои дете прво треба да имаат предност оние кои можат да прават деца (хетеро) но се неспособни.
Знаеш ли ти каква желба имаат тие?

А за брак ако не тука имате ЕУ.
геј парада е глупав субститут за протест. Ова не е некој вид јавна журка. Се работи за права, како што има и кај други протести.

И секако дека предност имаат парови кои се хетеро, но не се способни сами да создадат дете, зборам кога на ред ќе дојде геј пар.

А зошто не тука? Можеби сум христијанин и сакам бракот во црква. Зошто тоа да ми е оспорено?

Гледаш,не си во право,имам право на брак,а со кого не да не е моја работа,туку исклучиво со лице од споритвен пол.Исто така и за хомосексуалецот,има исто право на брак како и мене,нема абсолутно никаква дискриминација.
Не, бидејќи продолжуваш да ги извртуваш моите зборови, автомастки јас сум во право. Има разлика меѓу право на брак, право на брак со жена - 2 ТОТАЛНО РАЗЛИЧНИ РАБОТИ. Ама ако ти тоа не го гледаш, или не разбираш (можеби граматиката ти е слаба страна, па ставаш се во иста кошница), тоа е ИСКЛУЧИВО твој проблем. Има дискриминација, на големо.
 
S

smart ass

Гостин
Значи пак, во генерала гледаш на сите геј парови како на настрани луѓе.

Истото може да му се случи и со straight пар. Која е разликата? И кај едните и кај другите има шанси детето да доживее трауми и такви злоставувања. Не гледам како било кој пар, да има повеќе шанси тоа да го стори. Навистина не ти ја разбирам поентата со тоа злоставување ...
Проблемот е....нивниот генетски профил,како и да е гејој во војската можат само да ја нарушат дисциплината,а и да пренесат гонореа сифилис,значи иаме и биохазард.

Поентата е што најчесто педери злоставуваат.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
геј парада е глупав субститут за протест. Ова не е некој вид јавна журка. Се работи за права, како што има и кај други протести.

И секако дека предност имаат парови кои се хетеро, но не се способни сами да создадат дете, зборам кога на ред ќе дојде геј пар.

А зошто не тука? Можеби сум христијанин и сакам бракот во црква. Зошто тоа да ми е оспорено?
Имаш овде права.
Никој не те тепа, ваљда си вработен, одиш на журики и други секојдневни работи.
Ваљда носите трака на левото рамо или сино капче?

Зошто не тука? Бидејќи тоа ти е тоа тие ти се нормите на таа религија и точка. Неможе сега за вас повторно да се свика собор во Никеја па да го изменат светото писмо... прашај ги поубаво верниците они ќе ти објаснат.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Право на брак

Право на деца/посвојување на деца.

Не е многу, ти веќе ги уживаш истите права, нели?

:pos2:
:) Copy-paste?

Инаку не се обидувај, не сфаќа. Врти едно исто цело време.
 
S

smart ass

Гостин
геј парада е глупав субститут за протест. Ова не е некој вид јавна журка. Се работи за права, како што има и кај други протести.

И секако дека предност имаат парови кои се хетеро, но не се способни сами да создадат дете, зборам кога на ред ќе дојде геј пар.

А зошто не тука? Можеби сум христијанин и сакам бракот во црква. Зошто тоа да ми е оспорено?
епа гледаш како природата се поклопува...не прават деца,па ајде ко бруно за ајфон ќе купуваат деца од африка.

Значи согласно природата гејовите ги имаат сите права,кој им спори пердашење меѓу 4 зида...:toe:
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Не, бидејќи продолжуваш да ги извртуваш моите зборови, автомастки јас сум во право. Има разлика меѓу право на брак, право на брак со жена - 2 ТОТАЛНО РАЗЛИЧНИ РАБОТИ. Ама ако ти тоа не го гледаш, или не разбираш (можеби граматиката ти е слаба страна, па ставаш се во иста кошница), тоа е ИСКЛУЧИВО твој проблем. Има дискриминација, на големо.

Па то бе дете,нормално дека има огромна разлика,ама нема дискриминација.
Гејојте немат право на брак со мажи,ама и хетеросексуалните немат,така да законот е еднаков за сите, при што следува дека дискриминација нема !
 
O

Out Boy

Гостин
Omer el Faruk напиша:
За кого да покажам бе интелигенција: за педерите и лезбејките?

За тој општествен отпад да трошам интелектот?
Кај е оригиналниот пост на ценетиот Омер?

Отпад?
Интелект?
:uvo:

Ееееее, не си фер. Ми ја издаде финтата :pos2:
Ја од февруари со почитуваниот чичко Лет дискутирам, и он цело време вика “Во Македонија има само еден педер“. “Еден педер“ “Еден педер“ “Еден педер“ “Еден педер“ “Еден педер“ “Еден педер“ “Еден педер“ “Еден педер“ “Еден педер“ “Еден педер“ “Еден педер“ “Еден педер“ “Еден педер“ “Да. Во Македонија има само еден педер“

И така решив на прашање, да одговорам со прашање на кое веќе дал одговор... :tv:
 

debi7777

Night games. One night, no worries
Член од
12 септември 2009
Мислења
411
Поени од реакции
8
геј парада е глупав субститут за протест. Ова не е некој вид јавна журка. Се работи за права, како што има и кај други протести.

И секако дека предност имаат парови кои се хетеро, но не се способни сами да создадат дете, зборам кога на ред ќе дојде геј пар.

А зошто не тука? Можеби сум христијанин и сакам бракот во црква. Зошто тоа да ми е оспорено?
Vidi sega gej histijani? nemate ni poim sto znaci hristijanin!
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Проблемот е....нивниот генетски профил,како и да е гејој во војската можат само да ја нарушат дисциплината,а и да пренесат гонореа сифилис,значи иаме и биохазард.

Поентата е што најчесто педери злоставуваат.
Од каде знаеш? никакви факти кои го подржуваат тоа, само во твојата глава.

А за сексуално преносливи болести, бате имаш кондоми. Ти ако имаш нешто против гејци да се војници слободно кажи, ама немој со глупави аргументи. Веќе има војници кои се геј, само не се отворени во тој аспект.Иначе и Аце наш бил геј, и те каква дисциплина воспоставил. :helou:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Колку галама креваме за неколку педери. Ма нека прает шо сакет бре.
 
O

Out Boy

Гостин
Општествен отпад? Вие сите изгледа си живеете во едан мал, затворен свет за кој си мислите дека е реалноста. Може малку да отворите очи и да престанете со еднодимензионално размислување?
Не. Немој не буди ги! Они мислат сите гееви се како Бокица.
 
S

smart ass

Гостин
Од каде знаеш? никакви факти кои го подржуваат тоа, само во твојата глава.

А за сексуално преносливи болести, бате имаш кондоми. Ти ако имаш нешто против гејци да се војници слободно кажи, ама немој со глупави аргументи. Веќе има војници кои се геј, само не се отворени во тој аспект.Иначе и Аце наш бил геј, и те каква дисциплина воспоставил. :helou:
Оди во темите за гејој им а аргументи колку сакаш,нарочито студиите за ширењето на болестите.

и ДА неќам гејој во војска,наместо да ја полнат хаубицата они......
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Имаш овде права.
Никој не те тепа, ваљда си вработен, одиш на журики и други секојдневни работи.
Ваљда носите трака на левото рамо или сино капче?

Зошто не тука? Бидејќи тоа ти е тоа тие ти се нормите на таа религија и точка. Неможе сега за вас повторно да се свика собор во Никеја па да го изменат светото писмо... прашај ги поубаво верниците они ќе ти објаснат.
Не сум сеуште вработен, се уште студирам на факултет. Но земам некоја пара од freelance работење. И не, не одам на журки, не на такви на кои мислиш ...

Што е со прашањето за трака на левото рамо и сино капче? :nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom